LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Nová kniha Lékaři na horách: neviditelní hrdinové
Slovinsko
Frankenjura Band 1 a Band 2

Závody
MČR lezení na rychlost (09.10)
SP Japonsko (20.10)
MČR lezení na obtížnost (05.11)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13822
2.Trojan 12200
3.Votoček 11950
Bouldry:
1.Stráník 11578
2.Konečný 11550
3.Ondra 11253
Hory:
1.Skopec 8186
2. 8116
3.Groš 7136

Výsledky
SP Jakarta (24.09)
MČR boulder (23.09)
SP Edinburgh (09.09)

Deníčky
5311 lezců
994968 cest
Nové přelezy:
Nita - Naj 9+/10-
Wilibaldov 9+/10-
Provokace 10-
Old School 9+
Tragikomix 8A
Valkýry 10-
Tušení Sou 10-
Palmala 7C+
Tragikomix 8A
Nápoj Lásk 8A/8A+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Příjmy ČHS a jejich využití

Vzhledem k tomu, že se množí nedorozumění mezi našimi členy, kteří si myslí, že z jejich příspěvků ČHS financuje závody na úkor údržby skal a jiných potřebnějších aktivit, rozhodli jsme se zveřejnit okomentované zdroje příjmů ČHS a k nim příslušející rozpočtové oblasti s podrobnějšími komentáři.

Informace o financích ČHS mají i s potřebným vysvětlením každoročně k dispozici účastnící VH, které se může zúčastnit kdokoliv, navíc z VH existují i záznamy, přenosy, o nejasnostech se diskutuje, podklady jsou na webu, takže jsme předpokládali, že tyto informace jsou členům obecně k dispozici a známé.
Názory některých diskutujících nás ale přesvědčily, že je potřeba uvést některé věci na pravou míru i proto, že situace s financováním našeho spolku se v poslední době poměrně rychle mění (zatím k lepšímu:) ).

Z aktuálních čísel z konce roku 2012 je vidět, že se jen za poslední rok podařilo sehnat 2 mil. navíc oproti původním předpokladům. Naše příjmy vzrostly ze 4,9 mil na 9,1 mil oproti roku 2009, kdy jsme nastupovali do tehdy nového VV. Podíl členských příspěvků na celkových příjmech se snížil z původních 75% v roce 2009 na dnešních 40% - tedy ke každým 400,- Kč zaplaceným na příspěvcích umíme získat dalších 600,- Kč z jiných zdrojů.
V této situaci nám nepřipadá úplně adekvátní poukazovat na “vysoké administrativní náklady” nebo prosazovat názory, že bychom se měli zbavit závodníků, protože nás stojí moc peněz a “nechceme je platit z příspěvků”. To, že se nám začíná dařit lépe, je podmíněno synergií mezi sportovními, závodními a čistě rekreačními aktivitami a spíš než radikální řešení bychom měli hledat rozumnou rovnováhu mezi různorodými aktivitami, které se u nás potkávají.
Závodní aktivity i potřebná administrativa jsou dnes zcela pokryty z peněz, které získáváme od MŠMT a v kritériích pro jejich přidělování se zohledňuje jak velikost členské základny tak i sportovní a závodní zaměření ČHS.

Byl bych rád, kdyby se případné podrobnější dotazy ohledně financí ČHS řešily v rámci přípravy na březnovou Valnou hromadu a na ní. Nepřijde mi rozumné, řešit je v debatě,  kde není možné oddělit věcné názory konkrétních lidí s jasnou identitou od nejasných anonymních příspěvků, které jsou někdy až přehnaně agresivní a dokáží spolehlivě likvidovat i poslední zbytky vnitřní motivace k naší poněkud pošetilé práci zadarmo. :)

Protože nás poslední vývoj donutil zapojit se aktivněji do spolupráce s ostatními sportovními svazy, máme možnost porovnání. Domníváme se, že se téměř nenajde sportovní svaz, který by měl tak otevřený, kdykoliv kontrolovatelný rozpočet. Návrh rozpočtu je každoročně připravován ve spolupráci se všemi komisemi a příslušné položky jsou po oboustranném vyjednávání odsouhlaseny. Poté je návrh rozpočtu nejméně 1 měsíc před Valnou hromadou k dispozici na webu k volnému nahlédnutí. Následně je schvalován Valnou hromadou, která zastupuje všechny členy.

Zavedením principu „plaťte co chcete“ by došlo k zpřetrhání návazností mezi jednotlivými činnostmi svazu a v důsledku až k jeho nefunkčnosti nebo razantnímu snížení celkových příjmů. Určitě se nebráníme diskusi o potřebných úpravách, ale úpravy by měly vycházet z dobrého pochopení funkce jednotlivých částí. Za sebe mohu říct, že mi trvalo několik roků, než jsem se dobral lepšího pochopení v prioritách jednotlivých položek uvnitř rozpočtů komisí. Pokud bych se měl bez těchto informací emocionálně rozhodovat, na co dám a nedám peníze ze svých příspěvků jako člen, určitě bych při tom udělal mnohem více chyb, než kolik se nám jich přes veškerou snahu podaří udělat i se zpětnou vazbou od komisařů, kolegů z VV, sekretariátu i členů.

Svaz pokrývá celé spektrum činností, těžko bychom našli další sportovní svaz, zastřešující množství menších specifických sportů, který má zároveň na starosti např. spolupráci na ochraně přírody a údržbu skalních oblastí. Myslíme si, že tato různorodost nám v poslední době přináší mnohem více výhod než nevýhod, je přitom ale potřeba mnohem více vzájemného respektu a snahy o hledání rovnováhy. Až příliš často se nám stává, že si jednotlivé znesvářené skupiny i jednotlivci dávají góly do stejné vlastní branky. Černobílé a příliš radikální názory nám v hledání rovnováhy příliš nepomohou.


Honza Bloudek, 1. místopředseda, ekonom ČHS

Přehled příjmů ČHS a souhrn rozpočtovaných položek za rok 2012 najdete v přiložené tabulce zde:  Příjmy a výdaje ČHS za rok 2012 - Příjmy a výdaje ČHS za rok 2012


Tento článek najdete také na stránkách Horosvaz.cz, kde jsou i další informace o dění v ČHS a o nadcházející valné hromadě (koná se každoročně v březnu), či připravovaném návrhu změny stanov.

Jan Bloudek   [úpravy] 10:00 15.12.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 užitečný článek11:59:37 15.12.2012
Díky za info.
PetRodpovědět 
 Re: užitečný článek12:54:21 15.12.2012
Souhlas! věcné a srozumitelné.
PetrHodpovědět 

 Způsob rozdělení peněz?12:51:21 15.12.2012
Děkuji Honzo za jasné vysvětlení. Doufám, že to stačilo i dalším remcalům. Ale, nám sportovním lezcům ani tak nejde o to kolik peněz se rozděluje, ale jak se rozděluje. Zdá se nám, že peníze rozdělují nekompetentní rodiče některých závodníků a ostatní jen s úžasem koukají. Mluvím konkrétně o Dichtlové, Bintnerovi a Zobanovi. Tihle tři lidé disponují poměrně vysokými částkami a rozdělují je hlavně pro svoje děti, sebe a své známe. V tom je radikální problém, Vy jako VV jste svěřili tuto práci lidem, kteří se né zrovna poctivě chovají k těmto penězům. Jejich proslovy, že peníze nebyly, nejsou a nebudou platí jen pro lidi, kteří jsou slepí. Vy jako VV by jste se měli nad tímto závažným problémem zamyslet. Moc talentů  v našem sportu nemáme a aby nám nemohli jezdit na závody a reprezentovat, proto že tam posíláme lidi co končí na posledních místech,si nemůžeme dovolit.
Vencaodpovědět 
 Re: Způsob rozdělení peněz?14:16:41 15.12.2012
A jinak Zobana bych nejraději roztrhl jako hada. Je to totálně nesympatický typ člověka navíc je o něm známo že je velmi silný alkoholik. A takový člověk rozhoduje o penězích nás všech v ČHS. Je to darebák měli bychom ho někde "uklidit" šmejda jednoho!
Vencaodpovědět 
  Re: Způsob rozdělení peněz?15:41:36 15.12.2012
Při vší úctě k tobě Venco, jestli je Zoban silný alkoholik, tak já jsem "čínský bůh srandy". Chápu mnohé jedince, že dokáží být ve svých výrocích silní akorát anonymně na webu, ale z očí do očí t zase tak horké není:-). Řekl bych, že nesmyslné emocionální výkřiky ani na web nepatří, doporučuji si dát napřed studenou sprchu a když to hned nezabere, tak ještě jednou repete. Pokud chci něco hanět, měl bych argumentovat racionálně a navíc nabídnout jiné lepší řešení, jinak je to s prominutím o h...
Vlkodpovědět 
  Re: Způsob rozdělení peněz?08:42:24 17.12.2012
Venco, jestli jsi o všem informován tak, jak o Zobanově (Zobanovo :-) alkoholismu, tak to s tebou bude těžká diskuse :-)
DavidKodpovědět 
 Re: Způsob rozdělení peněz?14:42:51 15.12.2012
Souhlas. Zajimave je ze CHS ma skoro dvojnasobny prijem nez v roce 2009 ale ti nejlepsi zavodnici dostavaji skoro dvakrat mensi podporu oproti drivejsim rokum a pres 50% nakladu na reprezentaci CR si museji doplacet sami. Krasne si to ti tri hraji jak potrebuji. (Binter, Dichtlova, Zoban)
climberodpovědět 
 Re: Způsob rozdělení peněz?21:58:24 16.12.2012
Díky Honzo za fundovanou reakci k nesmyslnému způsobu platím si co chci, který vede k rozkladu toho co funguje víc, než snaha poučení se z chyb a hledání vylepší provázaného již funkčního systému. Venca má pravdu v tom, že největší problém financování i dobrého jména ČHS jsou závodní komise. Mám důvěru v ČHS ale nemám důvěru ve vedení závodních komisí i minulých. Jsou to oblasti, které jsou nejvíc medializované a závodníci budou mít vždy nejvíc důvodů si závidět. Vedení těchle komisí je sice dobrovolné, ale jako pozůstatek z dřívějšího režimu i jako důsledek zaujatosti rodičů ve vedení si stále prioritně nese fazónu xichtosubjektivního výběru talentů a maládomů-kamarádšovtsko rozdělování peněz. Kdybych v takové komisi byl, neměl bych radost, že nemáme na světových závodech alespoň nějaké body. Vyprávět by mohli staří horolezci, jak se vybírala reprezentace a mnoho se nezměnilo ani jinými jmény politických stran. VV má s řešením i dohledem stále problém, nýbrž jde o horolezce s malým povědomím o sportu.
Jako člen vidím tyhle problémy - mnoho závodníků si stěžuje na činnost komisí, ale bojí se ozvat s kritikou kvůli obavě o vlastní podporu. I mnoho rodičů závodníků je nespokojených, ale nemají odvahu vystoupit pod vlastním jménem, ani situaci řešit v rámci závodní komise. Ještě jsem neslyšel, že by závodní komise svolala větší sraz závodníků a rodičů, kde by si své problémy vyříkali, jako se to dělá na Tendon cupu, natož aby to dělali pravidelně. Tím, že se bojí o svojí minimální podporu, doufají že stále budou nějak dostávat alespoň něco kdo ví za co a proč, zmůžou se maximálně na šuškandu a pomluvy sami škodí závodnímu lezení i celému ČHS. To snižuje i mou důvěru v závodní komise jako i to, že si nepamatuji ani chválu některého z rodičů nebo člena reprezentace na činnost závodní komise, kromě mládeže, kde jedině snad můžou někteří spokojení rodičové a děti logicky být.
Nominační kritéria už léta stále mění v několika modelech financování na základě toho kdo závodí a jaké vztahy má s vedením. Průhlednost financování závodníků je malá a za dvacet let světových závodů se toto zlepšilo minimálně spíše zásluhou informačních technologií než šéfů komisí. Periody křivky způsobu financování neodpovídají výsledkům našich nejlepších závodníků. Lze vysledovat jen toliko, že po problémech s financováním a vedením většina závodníků ukončuje svou závodní činnost, ruku v ruce s tím se zvyšuje podpora talentů, ale výsledky talentů opět nemají tak vzestupnou tendenci.
Co chci jako řadový člen svazu od závodníků i vedení? Aby byla vždy v hrubých číslech jasná provázanost financování na základě výsledků v závodech i výši členské základny v porovnání s minulými roky. Jak můžu vědět, jestli Adam Ondra dostal od ČHS tolik co mu přinesl zpět a jestli ho ČHS nedemotivuje v příští účasti na závodech? Zkrátka jestli je pravda, když jsem si myslel, že svými příspěvky podporuji naši reprezentaci? Aby byly jasně a včas vystaveny termíny, pravidla a pozvánky, které budou platit dlouhodobě pro všechny bez ohledu na jména nebo rodinné vazby. To aby mládež měla motivaci být v reprezentaci. Aby závodní komise zveřejnili zápisy ze svých schůzí, včetně výčtu činností, úspěchů závodních i mediálních a včetně financování jednotlivců a jejich výsledků a výsledky zdůvodnili. To aby měli radost z toho čeho dosáhli. Aby se dospělí závodníci hodnotili za dosažené výsledky a přínos pro ČHS. Tam už je pozdě vychovávat talenty, ale nesmíme ani ztrácet naše poslední úspěšné dobrovolníky. Další z mála medailistů je i Libor. Zajímá mne o kolik přijde ČHS, když nebudou jeho medaile. Aby se mládež hodnotila za zlepšení a ne stagnaci či propad. Tím nemyslím okamžitý výsledek, ale úspěchy zpětně za 3-4 roky. Pochopím úraz či smůlu, ale ne mrhání prostředky. Aby představitelé svazu veřejně poděkovali za práci nejen šéfům komisí, ale i nejlepším závodníkům. Např. v obou soutěžích výstupy roku jasně oddělit závodní kategorii od horolezectví. Aby se v horizontu minulých i příštích let hodnotil systém pořádání závodů a kvalita pořadatelů i stavěčů cest s vazbou na nějakou vizi kam to má směřovat. Možná jsem to přehlédl v nějakém zápisu závodní komise. Aby se veřejně vyhodnotila medializace závodů a přínos pro závodníky i ČHS. Čili jak často jsou závody v televizi, jak to působí na veřejnost a o kolik víc peněz díky tomu mají úspěšní závodníci. Např. kolikrát byla Lucka v TV a o kolik peněz méně dostane příští rok.
Pokud bude moci vyvrátit někdo můj pohled na závodní oblast, nebo fakticky doložit, že třeba jen v některých bodech skutečnost taková není, budu jen rád. Speciálně tři propírané závodní komise by si zasloužili extra supervizory a to se jako návrh pro schválení na VH připravit dá.
Pokud se činnost těchto komisí dlouhodobě nelíbí našim aktuálním a dosud nejlepším světovým dospělým medailistům je v systému cos shnilého a nezachrání ho výsledky mládeže na domácí scéně ani ve světě. Je hezké, že máme domácí závody, mladé talenty, stovky dětí co závodí a usmívají se, ale ten systém je provázaný a financování svazu ani spory mezi členy nezachrání jen dotace od MŠMT. Rád si přečtu Binterovu vizi a výčet úspěchů, ale doufám že mezi prioritami má i spokojeného Adama Ondru, Libora Hrozu, Martina Stráníka a Lucii Hrozovou, jinak nemá ve vedení komise co dělat. Zobanův pseudozávod se stává o to víc pseudozávodem, o kolik víc se liší pseudopravidla od jiných lezeckých disciplín.
člen ČHSodpovědět 
  Re: Způsob rozdělení peněz?23:20:54 16.12.2012
Na portale MSMT jsou jasne dane vzorecky, podle, kterych se da radove dopocitat, kolik Svazu prinaseji medailova umisteni na MS nebo ME, Adam od CHS rozhodne nedostava, to co mu prinasi. Vsichni zavodnici bez vyjimky dostanou to, co je psano v kriterich. A to rozhodne nepokryje naklady spojene s konkretnim zavodem. Da se rici, ze je to skutecne demotivujici. Podpora mladych je posledni dobou prioritou komise, ale do teto kategorie bohuzel nespada Adam a ani Libor. Neco je skutecne spatne, nezlob se Tomasi.
Eva Ondrovaodpovědět 
   Re: Způsob rozdělení peněz?07:34:12 17.12.2012
Ahoj Evo, ze vzorecku na MSMT zadny primy vypocet penez na zavodnika nevyplyva, to jsou jen dohady a dojmy. A uz vubec nesdilim nazor, ze by kterykoliv zavodnik jako jednotlivec prinasel CHS vic nez dostava, protoze jasne dopocitatelnych a k jednotlivcum priraditelnych je jen tech 199tis. na reprezentaci a kdyz je jakkoliv priblizne rozdelis mezi vsechny, kdo se za 3 roky dozadu podileli na bodovanych umistenich (vcetne skialpinistu) tak nechapu, z ceho tvoje uvaha vychazi. A uvazovala jsi i o podpore, kterou Adam dostal jako mladeznik? Sice chapu (a vazim si toho), ze i v teto fazi jste do toho museli pridavat dost svych penez, ale CHS v teto fazi rozhodne platil neporovnatelne vic nez by snad mohl ziskat. A ted, kdyz je Adam vetsi, najednou chces, aby se mladez podporovat prestala a vse slo do dospelych?
To rozhodnuti, jak se bude nebo nebude podporovat reprezentace neudelal CHS, ale MSMT, ktere podporuje primarne olympijske sporty a my jsme v tomto ohledu spadli do baliku marginalnich sportu, mezi ktere se rozdeluje predtim uz dvakrat ohlodana kost. Zkus si porovnat napriklad vysledky nase a veslaru (velikosti srovnatelny svaz) a kdyz si porovnas jejich penize na repre a nase, neude tam zadna prima umera podle bodu ze vzorecku MSMT. Protoze se pomoci toho stejneho vzorecku deli 3 ruzne baliky penez, z nich ten nas je hodne prtavy.
Kdyz se pred 2 roky zacal stat vic podilet na celkovem financovani sportu, dostali napr. atleti desetkrat vic, nez meli predtim a my zustali na svych, lonske penize sice stouply, ale ani nahodou desetinasobne.

Je škoda, že závodníci mají tendenci házet odpovědnost za nedostatečnou "reprezentaci vlasti" na ČHS. Z ruznych srovnavacich studii vychazi, že sport je u nas celkově pořád hodně podfinancovaný oproti jiným státům. A ten nas sport na reprezentacni urovni je navic nekde uplne na okraji zajmu, bohuzel. Ale pokud tohle chcete házet na ČHS, jen si tím řežete vlastní větev.
Opravdu se snazime tu situaci zlepsit, trochu se to i zacina darit, ale pokud nam pri tom vlastni lidi budou mydlit schody, daleko se nedostaneme...
Honzaodpovědět 
    Re: Způsob rozdělení peněz?08:14:40 17.12.2012
Honzo, mydlení schodů, tak by se to dalo správně napsat. Jak jinak si chceš vysvětlit, kroky VV vůči naší reprezentační špičce. Zoban letos dostal už třetí disciplinární trest. Tentokrát za porušení směrnic o reprezentaci. Konkrétně za to, že jen tak mimo pravideln přidělil peníze svým kámošům. Na pana Bintera se podání k disciplinárce chystá. Ten zase napíše oficiálni pravidla jak závodníci mohou dostat peníze, a pak v zákulisí, mimo možnosti kontrol svazu, stanoví podmínky jiné. Směrnice o reprezentaci to přímo zakazuje. Honzo váš přístup k reprezentaci ČR je ostudný!
Libor rebel Hrozaodpovědět 
     Re: Způsob rozdělení peněz?12:27:58 17.12.2012
Podle snahy za komárů asi v pouliční výboru nebo né?
člen ČHSodpovědět 
    Re: Způsob rozdělení peněz?08:34:22 17.12.2012
Honzo, ja tady nechci prat spinave pradlo, neni to muj styl, spis jsem chtela rict, ze CHS si posledni dobou nevazi svych nejlepsich lidi a nominacni kriteria potazmo zpusob proplaceni nakladu na zavody u dospelych nahrava slabsim zavodnikum.
Eva Ondrovaodpovědět 
     Re: Způsob rozdělení peněz?13:02:48 17.12.2012
To je filosofický problém, na který není jedna správná odpověď.

Má sportovní svaz podporovat v každé disciplíně jednoho excelentního závodníka, který přiváží body a umisťuje se v soutěžích a nese peníze? Pak ovšem musí v omezeném rozpočtu snížit příspěvky těm méně úspěsným.

Nebo má podpodrovat soutěživost co nejširší základny, protože horší závodníci jsou taky členové spolku a chtějí od spolku nějakou podporu, chtějí si zazávodit a třeba mezi nimi někdo překvapí a začně šplhat v žebříčcích výše? Pak nám ale ti špičkoví nepřinesou tolik peněz.

Dovedeny do extrému jsou oba body asi špatně. (Doporučuji si přečíst níže příspěvek LH o tom, že podporovat ty, kteří se neumístí do 40. místa nemá smysl - to je smutná aplikace extrému v prvním bodě)

Shoda asi nikdy nenastane, ale přimlouval bych se za nějaký návrh koncece od VV, která by řekla jasná kritéria, jak široká se bude podporovat základna a jak porostou příspěvky podle úspěšnosti. A nejlépe si to po nějaké širší diskusi nechat odsouhlasit na VH.
Ta koncepce by měla zohlednit nejen ekonomické hledisko kolik přinese jeden bod v tabulkách MŠMT, ale i soft hlediska jako třeba podpora mládeže (nebo soutěží seniorů, kteří sice body už nepřinesou, ale rádi by si zasoutežili a měli pocit, že jsou horolezci). Přece jen nejsme ekonomický spolek, ale neziskovka, která má za cíl podporovat svoje členy.

Je jasné, že nikdy se nepodaří dát dohromady systém, kde by byli všichno spokojeni, někteří nebudou spokojeni nikdy. Vždycky půjde přepočítat peníze na jeden závod, na jeden dovezený bod, na umístění tak, aby se mohlo ukázat, jak ten či onen utrpěl.
Nicméně kdyby ta koncepce vznikla diskusí s různými závodníky, mohlo by se při jejím sestavování hodně vyjasnit a pak by tady Honzovi stačilo napsat: Podpora XY byla taková a maková, protože to vyplývá ze schválené koncepce.

Tolik názor jednoho člena, který nezávodí.

Dušan K.odpovědět 
      Re: Způsob rozdělení peněz?14:02:14 17.12.2012
Podpora XY byla taková a maková podle nominačních kritérií a pravidel pro proplácení pro rok 2012, které visí na svazových stránkách od ledna.. Revizní komise to letos kvůli Liborovým útokům kontrolovala, jenže LRH s nima nesouhlasí a tak furt a furt tady dokola pod jakýkoliv článek píše, jak je to nespravedlivé.. Jak píšeš, je to jednoduché udělat nějakou tabulku, někde něco vydělit a zjistit, že někdo je hrozně poškozovaný. Ale když byla VH, tak ten rozpočet a pravidla už byly hotové a nikdo proti nim nic neměl - tuším že LRH na Valné hromadě ani nebyl. Takže tak asi...
odpovědět 
       Re: Způsob rozdělení peněz?14:20:07 17.12.2012
Revizní komise byla pověřena kontrolou. To je pravda. Ale kontrolovala nedostatečně. Protože jak se ukázalo neodhalila Zobanovo porušení směrnic o reprezentaci. Za tohle porušení dostal před pár dny Zoban od disciplinární komise letos již třetí napomenutí. Stejně tak revizní komise neodhalila přestupek pana Bintera. Takže to bude muset opět řešit DK. Byl bych opatrný na to, že revizní komise konstatovala, že je vše v pořádku.
Libor rebel Hrozaodpovědět 
        Re: Způsob rozdělení peněz?14:30:00 17.12.2012
Jestli RK kontrolovala nedostatečně tak na ni podej svou další žalobu praxi máš bohatou.
odpovědět 
      Re: Způsob rozdělení peněz?16:09:22 17.12.2012
Dovedeno do extrému je to teď, bohužel. V normálních sportovních svazech to funguje tak, že špička dostává podporu individuálně (za konkrétní výkony družstva nebo jednotlivce) a zbytek plošně (hlavně děti a mládež bez ohledu na výsledky). Forma podpory je u špiček převážně finanční a někdy materiální a také propagační. Masový sport je podporován často materiálně, úředně, propagačně, metodicky atd. bez větších ohledů na jednotlivé výsledky.

Je otázka, kam by patřil v případě lezců zde často jmenovaný mladý Binter. Zda do špičky jednotlivců nebo do masy rekreačních sportovců. A jaký by podle toho měl mít nárok na podporu.
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Způsob rozdělení peněz?18:18:41 17.12.2012
A není to jedno, kam by měl patřit? Proč nemůže být tabulka odměn za umístění a ať si dělá, co chce? Když zaleze dobře, přihlásí se zpětně o příspěvek, když ne, je to jedno, zda tam jel nebo ne. Nebo se pletu?
odpovědět 
        Re: Způsob rozdělení peněz?00:05:28 18.12.2012
Jedno to není. Jestli je špičkový reprezentant, má dostávat peníze podle (dlouhodobých) výsledků. Jeho podpora má odpovídat postavení vůči takovým lezcům, jako je Hroza ml., Ondra, Hrozová a Stráník. Jestli je rekreační lezec, má dostávat podporu jako ostatní rekreační lezci.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Způsob rozdělení peněz?15:39:06 17.12.2012
Začal jsem tady debatu o způsobu rozdělování peněz. Ale měl jsem na také na mysli efektivnost. Na některé závody jelo několik závodníků a každý jiným autem. Místo toho aby se zajistilo auto, které odveze na závody, třeba 12 závodníků. Pak se proplácí místo jednoho auta aut pět. A to to je chyba vedení sportovní komise. Lenost a neschopnost těch třech. Oni vezou jen své kámoše a vlastní děti a ostatní, kteří třeba jet nemohou pak musí sedět doma. Dříve to bylo jinak. Třeba za Kadlece se jezdilo velikým autem a bylo více peněz na ubytovaní.
Vencaodpovědět 
      Re: Způsob rozdělení peněz?16:16:52 17.12.2012
Ano dříve to bylo jinak. V té době bylo možné se domluvit a jet. Dnes je ale doba trochu jiná. Dostat do auta 12 dětí a starat se o ně, to už by byl v dnešní době obdivuhodný výkon. S každým ditětem chtějí jet rodiče a nikdo se nechce starat o cizí děti. To je můj názor. Doby Kadlece a Šifry se už nevrátí.
odpovědět 
      Re: Způsob rozdělení peněz?16:31:49 17.12.2012
Venco, je fakt vidět, že do toho vidíš - asi jako s tím alkoholem a Zobanem. Kdepak jsi slyšel, že se na závody proplácí auta? Proplácí se příspěvek závodníkům - a u dětí jen finalistům, takže je opravdu úplně jedno kolik aut na závody jede.
Ale klidně sežeň velké auto a můžeš vozit děti na závody, nejlíp tak, jak je teď vozí tebou napadaní lidi a ostatní rodiče - ve svém volnu, svýma autama a účtujou jen náklady na benzín.
odpovědět 

 ...13:00:53 15.12.2012
Dělám správce celkem malých skalních oblastí v Č.Krumlově, a za sebe mohu říct, že jsem s činností ČHS moc spokojen! Kdykoliv, cokoliv - materiál, administrativa, finance... dycky se mi snažili pomoct, a věci dotáhli do konce. Možná je můj komentář trochu mimo mísu, ale jestli jim tímto alespoň o malinko zvednu "vnitřní motivaci v jejich poněkud pošetilé práci zadarmo", budu moc rád :o) Hore zdar!
Honzaodpovědět 

 Anketa.byla reprezentativni14:20:15 15.12.2012
Ucast 750 lidi  v ankete z r.2009 je statisticky vysoce vyznamna. Proto berte zavery ankety vazne. P.Boudek pise take velice rozumne v tomto clanku mj. veliky dik vsem kteri makaj "Zadara!" Co z techto vzajemne protichudnych pozic vyplyva?

Vidim hlavni trn v oku a tim jsou penize na zavody. Udelejte poradek v tomto bode a bude klid! Nenechte rozhodovat o zavodnich penezich tremi  kontroverznimi osobnostmi!
lojzaodpovědět 

 Díky za článek15:26:57 15.12.2012
Až tenhle virtuální Venca, lojza, climber a další anonymové přijdou na VH a přednesou tam, co podle nich dělají výše zmínění tři funkcionáři ČHS špatně, podpoří to racionálními argumenty a případně k tomu ještě sdělí, jak a kdo by to dělal jinak a lépe, pak má smysl vůbec se podobnými výkřiky zabývat. Do té doby jsou to IMHO vrcholně trapné pokusy někoho pošpinit.
odpovědět 
 Re: Díky za článek15:59:30 15.12.2012
Ještě bych doplnil, že na VH je pozdě, tzn. musí se to vyřešit dřív, aby se o tom na VH dalo rovnou hlasovat. Prostě na VH musí přijít hotový a prodiskutovaný návrh. To jen tak pro pořádek...
Melmanodpovědět 
  Re: Díky za článek10:20:56 17.12.2012
Co to má co dělat s VH ? Padají disciplinární tresty, takže špatně je to opakovaně. Je v pravomoci, ba dokonce povinnost, VV sjednat v této věci nápravu, kdykoli, nejlépe ihned.
Petrodpovědět 
   Re: Díky za článek11:26:39 17.12.2012
jen reaguju na "...přijdou na VH a přednesou tam...", protože tam už je pozdě něco řešit...
Melmanodpovědět 

 Na závodníky že se nedoplácí??15:29:40 15.12.2012
Mno. Jestliže v tý tabulce jasně čtu "Menší část příspěvku  (340tis.) je přímo ovlivněná výsledky závodníků na MS a ME" a o kus dál "Rozpočtované výdaje (tis.Kč) ... závody - dospělí, mládež, skialpinismus, drytooling 1 445(!); údržba skal 1 300(!!)", tak mne to jen utvrzuje v názoru, že jsem udělal dobře, když jsem ČHS od roku 2011 nezaplatil. Nicméně otevřenost se sluší ocenit, každý teď už jasně vidí, co a jak.
odpovědět 
 Re: Na závodníky že se nedoplácí??16:01:51 15.12.2012
Díky za článek a rozpis. Myslí, že 95% těch, kdo si stěžovalo má jasno. Těm ostatním by možná ještě pomohlo něco na téma vázané příjmy (mylím, že část příjmů od ministerstva, která souvisí se závodní činností se stejně na nic jiného použít nedá, ne?).
No a kdyby pak ještě někdo pořád nevěděl, tak už to dělá schválně :-D
Melmanodpovědět 
 Re: Na závodníky že se nedoplácí??17:34:49 15.12.2012
Ahoj pane Mno! Podepiš se prosím tě alespoň jako PEPA.. Asi jsi to nečetl viď? 40% jde z příspěvků, takže pro tebe jde více než zaplatíš. A vůbec, už mě nebaví tady ti kapitalističtí socani. Ale to je prostě schéma naší české společnosti, které je promítnuté i do té lezecké sféry. Chyťte se za nos, všichni co raději ty čtyři kila prolejete v hospodě. V ČHS lidi makají zadarmo a snaží se. Jsem vděčný za jejich "vnitřní motivaci", i přes tyhle blbouny, kteří ji neustále nabourávají. Sami by zadarmo nevstali ani z kanape a tady budou remcat. Problém je, že tihle frajeři nebudou vděční nikdy i kdyby se všichni snažili sebevíc. Já osobně děkuji za práci ČHS a připojuji se ke správci Českého Krumlova. Svaz nám poskytuje kompletní materiál za spoustu peněz, na skalách se odvede hromada dobrovolné práce a pak přijede nějakej frajer, kterej všechno akorát kritizuje a haní.. Tak to ale prostě bude.
Ciliodpovědět 
  Re: Na závodníky že se nedoplácí??20:08:39 15.12.2012
Milý Cili, jmenuju se Karel (je úplně fuk, jak se kdo podepisuje nebo nepodepisuje, dokud tady není povinná registrace, a to ověřovaná) a zřejmě jsi nečetl spíš ty. Tobě je jedno, že z peněz, který dostává svaz díky tomu, že tam jsi členem, se jedný skupině dává zjevně víc, než by jí náleželo; stačí ti, že to co vydáš se ti vrátí zpátky. Tvůj boj. Mně už je to ale taky jedno, protože tomuhle spolku neplatím. A na to, abych (zadarmo) vzal do ruky pilku a vyřezal nálety u cest nebo odnes ze skal bordel, žádný ČHS nepotřebuju; a většina lidí z našeho oddílu taky ne. Nejde vůbec o ty čtyři kila; OEAV, kterýmu platím, stojí čtyřikrát tolik, ale o to, co za ty prachy dostaneš a za jakejch podmínek. Dokud budou v ČHS ovce, který se nechaj uklidnit tím, jak jim pan místopředseda vysvětlí, že ono je to složitý, radikální názory nám nepomůžou a řadovej člen to na rozdíl od těch ve vedení nemůže dobře pochopit, tak to tak ovšem skutečně bude, přesně jak píšeš.
odpovědět 
   Re: Na závodníky že se nedoplácí??20:55:38 15.12.2012
Jo, ještě, aby bylo jasno: šanci jsem ČHS dával (a asi i řada jinejch) ještě do roku 2010. Do tý doby, než se vedení totálně vys... na výsledky tý ankety, o který se tady píše jinde, ve který dali lidi zcela jasně najevo, co by mělo mít prioritu a do čeho by se naopak peníze dávat neměly. Když přes to všechno šlo zase x mega do závodění, kde se navíc rozdělovaly zjevně ne úplně férovým způsobem, tak to už jsem si řek - dost.
odpovědět 
    Re: Na závodníky že se nedoplácí??21:02:31 15.12.2012
hurá o jednoho blba méně
odpovědět 
   Re: Na závodníky že se nedoplácí??19:10:23 16.12.2012
Problém není v tom, že by si snad vedení myslelo, že rozumí rozdělování financí víc než jeden osvícený Karel. Spíš jsem se snažil říct, že rozpočet se nedělá na základě jednoho názoru, ale je za tím poměrně hodně domlouvání, vyjednávání, vyjasňování často protichůdných názorů, účastní se ho aktivně cca 20 lidí a pak ho dostane ke schválení Valná hromada, kde má každý svého předsedu, individuál tam může jít sám atd... Jestli si přitom někdo připadá jako ovce? Není to spíš lenost?

Představa, že se všechno jen přenásobí koeficientem z ankety a žádné další souvislosti není potřeba brát v úvahu - to by byl klasický Paroubkovský populismus, kdy se pracuje jen s okamžitým přáním většiny typu "nechci platit 30Kč u doktora" a nekouká se na dlouhodobější dopady.

S anketou jsme pracovali a pracujeme, ale troufám si tvrdit, že kdybychom s ní pracovali tak mechanicky, jak píše Karel, tak dnes máme příjmy převážně jen z členských příspěvků.
Honzaodpovědět 
   Re: Na závodníky že se nedoplácí??11:29:30 19.12.2012
Už jsi od OEAV dostal nějaký material na opravu skal? Nebo mluvíš o slevě na alpské chatě, kterou postavili jejich dědové a nesebrali jim ji komunisti. Srovnáváš jablka a hrušky. Pokud máš 1000x tolik kapitálu a 20x tolik členů, je to dost jiné. Přihlaš se do JAMESu nebo do Madarskeho spolku a pak poreferuj.
Ondraodpovědět 
    Re: Na závodníky že se nedoplácí??18:04:16 19.12.2012
To, že je v rakouském svazu (v Rakousku žije +- 8 mil. obyvatel) je víc členů, za to samozřejmě může politika a snaha svazu, toho z Rakouska.
To, že ČHS nemá chatu, za to můžou taky činovníci svazu, tentokrát z ČR.
To jen pro pořádek.
odpovědět 
    Re: Na závodníky že se nedoplácí??19:35:06 19.12.2012
No, když k tomu výslovně vyzýváš: na základě letité zkušenosti s členstvím v JAMESu s plnou zodpovědností prohlašuju, že to tam rovněž vypadá významně jinak. A zrovna pokud jde o sestavování a transparentnost rozpočtu, podívej se na www.james.sk. Na dvě kliknutí tam najdeš víc, než je odkryto v ČHS po celé téhle dlouhé debatě. To rovněž jen pro pořádek a taky proto, že mám potřebu zastat spolku, kde jsem členem.
Robertodpovědět 
     Re: Na závodníky že se nedoplácí??19:35:52 19.12.2012
... potřebu SE zastat spolku ...
Pardon.
Robertodpovědět 
 Re: Na závodníky že se nedoplácí??21:22:38 15.12.2012
Doplácení na závodníky - ono to není jen o tom. Podívejte se třeba na skály kolik tam lozí lidí bez průkazu.A jištění opotřebovává každej, tihle možná ještě víc. A to jaksi nikoho nezajímá, ergo se ani podchytit nedá. A spousta to ani řešit nechce (jde vesměs o páry, tak proč, žejo). V závodní činnosti už to jaksi separovat jde. Kupř. člen 100, nečlen 200. Takže pokud budou tyhle zbytečný rozbroje, můžem se dočkat toho, že se příspěvek rozdělí,např. 2 kila na svaz, kilo půjde buďto na závodníky, nebo na skály. Anebo si připlatíš na oboje. A to buďte prosím rádi, že spousta lidí to doposud dělá gratis - jen z nadšení (což je dobře - jen by se o nich mělo víc psát). Taky se ovšem můžeme dočkat toho, že se půjde "tržní" cestou ostatních sportů, a všichni dnešní křiklouni budou platit za průkaz jako na OEAV, a ještě poplatek u skal. Takže doporučuju zchladit hlavy...
Honza (z moravy)odpovědět 
 Nespravna interpretace22:38:38 15.12.2012
Takhle to neni. 340 tis je ovlivneno jen a pouze zavodniky, zbytek je vysledek, do ktereho se promita kriterii nekolik a uz se neda rict, ze by to bylo jen diky clenske zakladne nebo jen diky zavodnikum. Navic se kriteria kazdy rok meni, zacinalo se tim, ze se nasobila zavodni uspesnost clenskou a mladeznickou zakladnou - na tom jsme byli dost biti, ted uz to nasobeni trochu zmirnili.
Ale uplne nejzasadnejsi rozhodnuti jde uplne mimo vsechna uplatnovana kriteria: klicove je, ze jsme zustali mezi "standardnimi" sportovnimi svazy - coz bychom bez zavodnich vysledku nikdy nebyli a dopadli bychom jako napr. Joga a spousta dalsich s pausalnim prispevkem 100tis. na provoz..
Honzaodpovědět 
  Re: Nespravna interpretace00:50:20 16.12.2012
A dá se někde zjistit, kolik peněz dostává Svaz, z kterého programu MŠMT?
Syselodpovědět 
   Re: Nespravna interpretace14:01:39 16.12.2012
Organizace sportu: 3,632,4 tis.
Údržba a provoz sportovních zařízení: 271,4 tis.
Sportovně talentovaná mládež: 199,2 tis.
Sportovní reprezentace: 145,0 tis.
Nesyselodpovědět 
   Re: Nespravna interpretace14:55:47 16.12.2012
Koukám, Sysle, že jseš vytrvalec - a máš i v zásadě úspěch :). Mimochodem, ty jseš člen, nebo ne? (Obsah článku nekomentuju, protože mi to nepřísluší. Trochu mne teda překvapuje, že podobný věci nepíše tiskový mluvčí, resp. mediální komise, ti by to možná napsali i trochu lepší formou a ne tak vrchnostensky; a úplnějš, aby se Syslové nemuseli ptát, ale což.)
Robertodpovědět 
    Re: Nespravna interpretace16:18:06 16.12.2012
ČHS nemá tiskového mluvčího, i když by ho potřeboval jako sůl už nejméně deset let. Kdyby ho měl, tak tady nemusí vzniknout tyhle dva články s tímto množstvím nesmyslných komentů a spousta lidí nemusí zaskakovat právě za tiskového mluvčího tím, že vysvětluje dobré kroky ČHS.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Nespravna interpretace18:59:46 16.12.2012
Honzo, píšeš tady o tom, jak bysme bez závodníků zůstali jen s paušálním příspěvkem. Píšes taky o tom, jak se svazu daří od vašeho nástupu k moci. Svaz teď dokonce štědře podpořil drytool v Brně. Dokonce hledá aktivně mladé do reprezentace na tuhle disciplínu.
Co mi tedy řekneš na to, že Lucka za rok 2011 dostala cca 8500Kč na závod SP. Za rok 2012 to už dělalo jen cca 3600Kč na závod. A na sezónu 2013 Zoban přidělil cca 2400Kč na závod. Je to téměř čtyřikrát méně. A to za tu dobu dovezla dvanáct medailí ze SP. Spojitost se stále menší finanční podporou,(o které rozhoduje Čhs potažmo Zoban), a tím, že máme se Zobanem osobní spory a minulému a současnému VV moc nesedím, by hledal jen málokdo. :-)
Víš, Honzo, Zoban často píše, že nemůže přidělit víc peněz, protože to nedovoluje ekonomická situace svazu. Tak byste se měli dohodnout, jak to s tou situací je.
To, že Lucka odmítla startovat na MMČR, je její reakce na tuto situaci. Neustálé snižování finančního příspěvku pro ni bere jako její šikanu ze strany Čhs potažmo Zobana. Lucka je rozhodnuta, pokud se Čhs nepostaví k tomuto problému čelem, příští sezonu již nereprezentovat ČR. Pochopili bychom, kdyby peníze na závodění doopravdy nebyly, ale pokud v jiné disciplíně mohou být třem závodníkům proplaceny dva cesťáky do Rakouska na soustředění, nebo proplácena místa na konci výsledovky, tak mám doopravdy pocit, že peněz je dost a v případě Lucky jde o šikanu.
Libor rebel Hrozaodpovědět 
      Re: Nespravna interpretace19:09:01 16.12.2012
Že si ten Rebel radši nedá čaj, kafe nebo panáka ... :)
Vždyť tohle už všichni vědí ... ;))
Robertodpovědět 
      Re: Nespravna interpretace19:52:55 16.12.2012
1) výrazněji více peněz máme až letos a při sestavování rozpočtu na letošní rok to nebylo jasné, doprovázely ho nejistoty a kotrmelce s Dobešovým odstoupením
2) argumentuješ SP, přitom SP pro ČHS není priorita, nechceme financovat účast na všech závodech SP - to bychom se pak opravdu nedoplatili. Umístění v SP se nikam do hodnocení nezapočítává, je to komerční série, kde si ti dobří závodníci musí buď na kus svých nákladů vydělat sponzorskými smlouvami nebo si tam jedou jen občas změřit síly a zatrénovat, případně splnit nominační závod. Platíme členství, licence a malý příspěvék na náklady. Prioritou pro nás je mít pokud možno více umístění na ME nebo MS a dát šanci i novým talentům. A podle těchto priorit je i konstruovaný rozpočet komise. Tento princip prosazujeme u všech závodních rozpočtů.

Věřím, že najdeš mnoho dalších nespravedlností, kdy bychom ti měli platit mnohem víc peněz a někomu jinému naopak míň, ale omlouvám se, dalších filipik na toto téma se účastnit nebudu, nechci tady vytvářet nekonečné seriály. Děkuji za pochopení. :-)
Honzaodpovědět 
       Re: Nespravna interpretace20:31:32 16.12.2012
Honzo, nedivím se že máš takový názor. Doopravdy se tvému názoru nedivím.Když má zahrádkář stanovit pravidla košíkové, nemůže z toho vzniknout nic jiného než bordel.
Libor rebel Hrozaodpovědět 
        Re: Nespravna interpretace21:04:04 16.12.2012
On ani košíkář nebude moc dobrým kozlem .. teda zahradníkem .. ;)
Pepaodpovědět 
        Re: Nespravna interpretace21:42:56 16.12.2012
Libore nebreč, chováš se jako děcko.Kdybys byl chlap tak bys do Brna zajel, ale.....Tvoje děti jsou dospělí ??? Tak proč se s tím nepoperou sami a jen ty tady brečíš a nadáváš.Kdyby mě tahle otec v jejich věku tahal za ručičku a vše řešil ( no spíše neřešil) tak se hambou propadnu a asi ho pošlu někam.Přestaň tady otravovat, když jsi neměl odvahu zajet do Brna, tak budeš jen diskutovat a diskutovat a hovno z toho.
odpovědět 
         Re: Nespravna interpretace23:12:48 16.12.2012
Libore rebele, drzim Ti palce. Jsem rad ze nejsou vsichni co budou po skalach chodit a psat ZOBAN SVAZU...
crashodpovědět 
         Re: Nespravna interpretace23:22:39 16.12.2012
a co by se tim vyřešilo, lucka tam byla(vyhrála) loni i rok předtím, jet tam nechtěla, dala tím najevo svůj názor a prý místo toho něco zbombila ve švajcu..a alespoň Zobazlobr měl radost když už nic
K.odpovědět 
          Re: Nespravna interpretace18:33:51 18.12.2012
Přesně, dyť o nic nešlo.
Jednalo se jen o sranda závody, které se vymkly jen tím, že díky tomu, že je pořádal Zoban, tak se staly prioritou ČHS (narozdíl od SP) a svaz mu nalil prachy.
odpovědět 
      Re: Nespravna interpretace20:53:47 16.12.2012
1) výrazněji více peněz máme až letos a při sestavování rozpočtu na letošní rok to nebylo jasné, doprovázely ho nejistoty a kotrmelce s Dobešovým odstoupením
2) argumentuješ SP, přitom SP pro ČHS není priorita, nechceme financovat účast na všech závodech SP - to bychom se pak opravdu nedoplatili. Umístění v SP se nikam do hodnocení nezapočítává, je to komerční série, kde si ti dobří závodníci musí buď na kus svých nákladů vydělat sponzorskými smlouvami nebo si tam jedou jen občas změřit síly a zatrénovat, případně splnit nominační závod. Platíme členství, licence a malý příspěvék na náklady. Prioritou pro nás je mít pokud možno více umístění na ME nebo MS a dát šanci i novým talentům. A podle těchto priorit je i konstruovaný rozpočet komise. Tento princip prosazujeme u všech závodních rozpočtů.

Věřím, že najdeš mnoho dalších nespravedlností, kdy bychom ti měli platit mnohem víc peněz a někomu jinému naopak míň, ale omlouvám se, dalších filipik na toto téma se účastnit nebudu, nechci tady vytvářet nekonečné seriály. Děkuji za pochopení. :-)
Honzaodpovědět 
       Re: Nespravna interpretace21:56:38 16.12.2012
Honzo, mám pocit že tu poněkud unikají souvislosti. Chápu, že za SP svazu MŠMT nic nedá, ale:
- k úspěchu na MS/ME je nezbytné se účastnit velkých mezinárodních závodů - a to je v lezení právě SP. Představa, že bude někdo trénovat v tělocvičně v Lysé nad Labem či Mšeně a pak vyjede na MS a udělá tam výsledek je zcela scestná.
- K tomu, aby vůbec byly nějaké závody, je potřeba vzorů, lidí, kteří k závodům přitáhnou děti a mládež. Přitáhne víc lidí ten, kdo přiveze medaili, nebo ten, kdo se pohybuje ve druhé padesátce?

Takže chce-li mít ČHS závodníky, a jakože asi chce, když je to i v novém návrhu stanov. Pak musí závodníky podporovat komplexně a nejen na MS a ME, jak tvrdíš výše.
Petr Jandíkodpovědět 
        Re: Nespravna interpretace22:35:49 16.12.2012
Petře, to je o prioritách a množství peněz, které na závodění můžeme dát. Kdybychom opravdu "museli závodníky podporovat komplexně" jak píšeš, musel by nám na to nejdřív někdo dát pořádný balík peněz, nebo by si členové museli přát, aby se většina svazových peněz použila na závodění a tak to prostě není, musíme v tom držet rovnováhu na obě strany.

Komplexní podpora SP (srovnatelná např. s velkými horolezeckými státy) není ani se současnými většími příjmy dosažitelná a když si máme vybrat, co podpořit a co omezit, tak omezujeme SP a podporujeme v něm hlavně vybrané závody, které jsou blízko. Naším cílem zde není celkové, ničím nebodované umístění. Pokud si ho některý závodník za svůj cíl dá, nemůže dostat 100% podporu, na tu nemáme. SP můžeme v omezené míře využívat pro udržení kontaktu s kvalitní konkurencí.

Navíc v úvahách, jak moc které komisi navýšit a nenavýšit rozpočet hraje roli i úvaha, jak tato komise pomáhá celku. A v drytoolu neustálé široce medializované šarvátky dělají celku spíš medvědí službu.

I z hlediska potenciálu pro zvýšení příjmů by nás medaile z ME nebo MS podmíněná tou "komplexní podporou SP" vyšla neúnosně draho (podle hesla nechci slevu zadarmo). Odhaduju, že případné zvýšení příjmů za takto získané výsledky by nás vyšlo mnohonásobně dráž na nákladech. Do toho mě coby ekonoma nenuť :-)
Honzaodpovědět 
         Skety ovládají Výkonný výbor?23:39:58 16.12.2012
"Navíc v úvahách, jak moc které komisi navýšit a nenavýšit rozpočet hraje roli i úvaha, jak tato komise pomáhá celku. A v drytoolu neustálé široce medializované šarvátky dělají celku spíš medvědí službu."

Chápu tohle dobře? Jestli jo, tak nemůžu na příští Valné hromadě zvednout ruku pro nikoho ze současného Výkonného výboru a už teď si o nich myslím, že jsou skety.
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Skety ovládají Výkonný výbor?00:00:44 17.12.2012
Heslo "Drž hubu a krok" v praxi. No křása. Na Hrozův článek o "ekonomické rentabilitě" jednotlivých reprezentantů se těším. I když čekám, že výsledek bude podobný klasickému ekonom. modelu "20% zboží dělá 80% celkového zisku".
 vonkreuzodpovědět 
           Re: Skety ovládají Výkonný výbor?00:16:13 17.12.2012
"Navíc v úvahách, jak moc které komisi navýšit a nenavýšit rozpočet hraje roli i úvaha, jak tato komise pomáhá celku. A v drytoolu neustálé široce medializované šarvátky dělají celku spíš medvědí službu."
Tolik citace Honzy Bloudka člena VV Čhs, jak a podle čeho se přidělují peníze reprezentantům.
Pokud má čtenář svůj selský rozum, tak jasně pochopí, proč Lucka dostává každým rokem menší podporu od Čhs.Myslím si, že VV nedokáže mé kritice čelit jinak než, že jí smrskne podporu v reprezentaci.
Ve škole jsme měly kantory, kteří si svou autoritu dokázali udržet jen tím,že "zlobivým" žákům dávali horší známky z jejich vědomostí.My jsme jim také říkali skety.

Libor rebel Hrozaodpovědět 
          Re: Skety ovládají Výkonný výbor?07:47:39 17.12.2012
Hodně "novinářsky" zjednodušená úvaha. Nevidím nic špatného na tom, když máme jako svaz nějaké společné cíle (kam patří i postupné zlepšování celkového obrazu) a díváme se na to, které komise k němu jak přispívají, jakým způsobem referují o tom co se jim případně povedlo a které komise si naopak hrabou jen na svém písku a chtěly by jen brát. Ty v tom nevidíš žádný rozdíl?
Honzaodpovědět 
           Re: Skety ovládají Výkonný výbor?08:25:44 17.12.2012
Honzo, píšeš,:

" díváme se na to, které komise k němu jak přispívají, jakým způsobem referují o tom co se jim případně povedlo a které komise si naopak hrabou jen na svém písku a chtěly by jen brát."

Jak to prosím souvisí s tím, že komisi drytoolu navýšíte rozpočet aby se drytoolu mohlo věnovat víc lidí(chyty na závody) a přitom Lucku šikanujete neustále menší podporou.
Jasně mi vyplívá z tvých slov, že komise pracuje dobře a proto jste jí přidali peníze na její rozvoj. Ale Lucka dostane míň, protože vás starej Hroza prudí.
Jednoduše se to dá nazvat šikanou.
Libor rebel Hrozaodpovědět 
            Re: Skety ovládají Výkonný výbor?11:08:19 17.12.2012
Vidím to stejně. Přidělovat peníze podle toho, zda je mi někdo sympatický nebo dělá problémy, to už je trochu moc. A navíc ta neochota Honzy diskutovat, vše to na rovinu popsat a podložit a mít jednou provždy jasno, místo nějakých náznaků a chození kolem horké kaše, to fakt ČHS na důvěryhodnosti v mých (a nejen mých) očích vůbec nepřispívá.
Petrodpovědět 
           Re: Skety ovládají Výkonný výbor?12:30:40 17.12.2012
"Navíc v úvahách, jak moc které komisi navýšit a nenavýšit rozpočet hraje roli i úvaha, jak tato komise pomáhá celku. A v drytoolu neustálé široce medializované šarvátky dělají celku spíš medvědí službu."

Honzo, že by Freudovské přeřeknutí? Nebo jsi chtěl říci něco jiného, než jsi napsal? Zcela jasně jsi totiž uvedl, že drytoolu dává výkonný výbor méně peněz, protože tam jsou šarvátky.

Jenže to je právě strašně špatně. To je totiž především odpovědnost Výkonného výboru v čele s předsedou Zdeňkem Hrubým. Ať už je to fakticky jakkoliv, tyhle spory si nevyřeší komise mezi sebou, to bylo jasné už před dvěma lety. Pokud jsem dobře ionformován, tak Rebel se nejprve neformálně a pak už i formálně domáhal spravedlnosti a také zdravého rozumu právě u vás. Vy jste na nějaké řešení kašlali. Když už asi nevěděl kudy kam, tak se obrátil na Disciplinární komisi a ta mu dala za pravdu. Podmínečně za trest zbavila Zobana všech funkcí v ČHS právě za to, co Rebel dlouhodobě kritizoval. Za to by měl dostat nějakou medaili a oficiální poděkování, že se tak snažil o narovnání poměrů v závodním lezení.

Ty naopak veřejně oznámíš, že za to byla snížena dotace celému drytoolu. To je ovšem ubohost čtvrté cenové skupiny. Znamená to, že do budoucna se nikdo nemá o nic snažit, nikdo nemá poukazovat na nepravosti a nikdo nemá mít důvěru ve Výkonný výbor. Při tom to všechno byla vina především Výkonného výboru, že věc nevyřešil hned v zárodku.

Ohledně mediálních šarvátek - jen podle kvalifikovaného dojmu lze odhadnout, kdo nejvíc reprezentuje české lezení - 1.Bém, 2.Jaroš, 3.-4.Hrozová a Ondra a pak dlouho dlouho nikdo.
Kuba Turekodpovědět 
            Které medaile tedy MŠMT zajímají?12:45:43 17.12.2012
Předpokládám, že když je každý sport jiný, nechá si MŠMT poradit od ČHS jak má hodnotit sportovní lezení, ve kterých disciplínách se soutěží a za co by se měly vozit medaile. Které konkrétní závody se tedy bodovaly letos dospělákům, které mládeži, kdo je vybíral a jaké závody se budou bodovat příští rok? Je to u všech disciplín o/b/r/do/dr stejné?
 martanodpovědět 
             Re: Které medaile tedy MŠMT zajímají?13:04:55 17.12.2012
Honzo, taky by mě zajímalo, které závody letos Čhs poslalo na Mšmt k hodnocení? Každý rok přece musí svaz na Mšmt tenhle seznam závodů poslat. To bys zde zveřejnit mohl snad to není tajné?
odpovědět 
              Re: Které medaile tedy MŠMT zajímají?16:01:58 17.12.2012
Kdybys byl na minulé, předminulé a předpředminulé Valné hromadě, nebo ses tam nechal někým zastupovat, slyšel bys Honzu, jak vysvětluje, že ministerstvo zajímá jen MS a ME. Důvodem je, že pro většinu klasických sportů to tak funguje dobře a úředníci neumějí počítat jinak.
Kuba Turekodpovědět 
               Re: Které medaile tedy MŠMT zajímají?16:25:31 17.12.2012
Ale CHS zajima na 100% i SP! Minimalne 2 zavody! I ze zavodu SP jsou totiz penize! Takze nevim co tady Honza blouzni a mlzi?!
climberodpovědět 
            Re: Skety neovládají Výkonný výbor?17:16:24 17.12.2012
S úžasem sleduji, co někteří dokáží vyplodit ve svých chorých mozcích, ono na tom, že jsou lidé obecně stále tupější, něco bude, prostě je to už hodně dlouho, co jsme se vymkli kontrole z hlediska přirozeného výběru. Ale teď k věci: Za prvé VV neovládají žádné skety, pro všechny chytráčky: kdyby v roce 2009 do VV nenastoupili především Zdeněk s Honzou, tak jsme na tom dnes nebyli tak dobře jak jsme, neznám při vší úctě k jiným, dalšího člověka, jako je Zdeněk, který by dokázal udržet svaz tam kde je dnes. Stačí prosté srovnání, jak jsme na tom byli s příjmy v té době a jak jsme dnes, navíc jsme bráni jako seriózní sportovní svaz, máme svého zástupce ve VV ČSTV...Žádný ze všech těchto žvanilů v diskuzi by nedokázal ani desetinu toho co on. To je totiž ten diametrální rozdíl, mít to srovnané v hlavě a mít tah na bránu. O tom jak to vypadolo dříve ve svazu ani nemluvě.
Za druhé: Druhá podstatná věc v poslední době je neustálé brečení pana Hrozy o peníze a to především pro jeho dceru, vždyť to přímo čiší z každého jeho projevu. PŘITOM ZA TO, ŽE LUCKA DOSTÁVÁ MÍŇ PENĚZ MŮŽE JEJÍ MANAŽER!!! - Schválně je to napsáno velkými písmeny, aby v tom už jednou bylo jasno. Když se vloni probíral v prosinci návrh nového rozpočtu jednotlivých komisí, tak Zoban chtěl zachovat stejný model financování komise jako měl na rok 2011, to by znamenalo, že by Lucka dostala opět nějakých cca 35-37 tisíc na sezónu. Nicméně mu bylo razantně řečeno a vysvětleno, že když pan Hroza rozporuje jeho pravidla pro financování a píše, že by v drytoolingu měla být stejná jako v jiných sportovních komisích, tak že je tedy třeba mít to nastaveno stejně. Nato Zoban na tomto jednání odvětil, že to vyvolá bouři nevole od pana Hrozy, který si zřejmě počínal jako chytrá horákyně, až se přepočítal, čímž Lucka dostala na letošek cca 19tisíc, tak ať s tím všichni počítají. To je realita a víc k tomu není co dodat, jen to, že někteří dříve jednají a pak teprve myslí a toto jsou důsledky.
PS: A pro ty co nemají paměť, či ji ztratili, kdo z vás dokáže spočítat, kolik šéfů sportovních komisí, ve kterých byly zrovna Lucie a Libor (počínaje někde Rakem, Danem, přes další až dnes po Zobana a Bintera), bylo dle pana Hrozy špatných a kolik dobrých, skóre je jasné, jako to svého času bývalo na zkoušce z matematiky u RNDr.Slatinského na stavárně v Brně na prvním termínu, špatní všichni, dobrý nikdo. O tomhle by krásně mohl povykládat Jura Čermák, který je toho dobrým pamětníkem.
Vlkodpovědět 
             Re: Skety neovládají Výkonný výbor?17:44:45 17.12.2012
diky Vlku za info opet si nerekl nic
odpovědět 
             Kdo je sketa? Myslím, že je to celkem jasné. 18:00:45 17.12.2012
Pane milý chytrý Vlku (když už jsme spadli do takového oslovení), co kdo dokázal, je zcela jeho věc a nijak bych to sem nepletl. Nezajímá mě v tomto ohledu Vaše firma, Vaše horolezecké aktivity a nebudu je srovnávat s mými nebo dokonce s aktivitami Zdeňka Hrubého. Taky jsem už mnohokrát v debatách uváděl na pravou míru, co a jak se podařilo tomuto vedení ČHS (když na to není člověk, který by to měl dělat).

To ale neznamená, že Honza Bloudek může díky neschopnosti Výkonného výboru říci, že nějaké disciplíně dá méně, protože se hádají dva trenéři.

Při tom Výkonný výbor nechal vybublat spor o spravedlivé a průhledné financování lezeckého sportu tak daleko, že hlavní aktéři nenacházejí oporu ve vedení svazu, ale navzájem se práskají u Disciplinární komise, která pak tahá horké kaštany z ohně za Výkonný výbor.

Jak můžete Vlku označovat Rebela za příčinu problémů, když všechny spory, ve kterých se před Disciplinární komisí objevil, vyhrál? Ať už ho někdo napráskal, nebo napráskal on někoho jiného. V tomto případě dělal něco dost špatně Zoban, když má na podmínku zákaz všech funkcí v ČHS.
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Skety neovládají Výkonný výbor?18:05:30 17.12.2012
Protoze je tam systemova chyba, kdyby se ukazalo na konci roku tak jako v JAMES kdo, na co, proc a z ceho dostal atd. Pak by problemy byli minimalni. Takhle si to muze kazdy prerozdelit jak a komu chce, tomu ci onomu jen tak dat penize. Pravidla se meni co chvili tak aby "nam z komise" to vyhovovalo! Takhle to delali snad vsichni krome Ondrove a Kadlece, ktery byl diletant a musel odstoupit kvuli sve "herecke kariere", proc skoncila Ondorova nevim.
climberodpovědět 
             Re: Skety neovládají Výkonný výbor?18:25:33 17.12.2012
No jo, jenže Zoban je kámoš.
odpovědět 
             Re: Skety neovládají Výkonný výbor?18:29:30 17.12.2012
Ale štabajzna Lucka je to se musí nechat!
odpovědět 
             Re: Skety neovládají Výkonný výbor?20:01:11 17.12.2012
Myslím že, kdyby Hrubý věnoval ČHS aspoň čtvrtinu peněz, co ukradl z ČEZu (samozřejmě legálně), tak by se svaz měl ještě o dost lépe. Toliko k jeho morálnímu profilu.
Pepanodpovědět 
             Re: Skety neovládají Výkonný výbor?20:20:34 01.01.2013
Vlku ty si práskač co na kamarády píše udání na svaz, takže prosím Tě zalez do krasu převrtávej dál dvakrát převrtaný borháky a bude líp.
Mágující Pískařodpovědět 
            RE: Nerozumime si18:07:10 17.12.2012
Ahoj Kubo, skety si prosím nech od cesty, taky ti v rámci vyjasňování názorů hned od začátku sprostě nenadávám.
Jestli mě plánuješ "potrestat" nezvednutím ruky na příští VH, je to nejspíš zbytečné, na místo ekonoma ČHS už znova kandidovat neplánuju. :-)

Ale k věci:
Snažíš se moje komentáře posouvat směrem, že se jedná o pomstu Liborovi. Tak jednoduché to opravdu není.
Pokud si dobře pamatuješ, tak jsme kandidovali s tím, že chceme dát komisím co nejvíc autonomie, ať ukážou, kam se umí posunout. Rozhodně nás nikdo nevolil s tím, že budeme jako VV všechno direktivně řídit a o všem rozhodovat. Nakonec i to konečné rozhodnutí, jestli preferovat jednotlivá SP nebo MS a ME je přes naše veškerá doporučení autonomní odpovědnost komisařů. A než bychom někoho odvolali z vedení komise, většinou dostane několik šancí, i když se mu něco nepovede. Protože lidí, kteří jsou ochotní pro svaz zadarmo a s nadšením pracovat je málo. Než někoho vyměníme, musíme mít lepší náhradu. V tomhle je rozbíjení a kritika dost laciná disciplína

Ke komisím se ale nestavíme pasivně, máme koncepci - celkovou i pro podoblasti (prodiskutovanou a schválenou VH) a probíráme s nimi náš názor na hodnocení jejich práce a ten někdy zohledňujeme i v jejich rozpočtu. Není to tak efektní jako psát dramatické výkřiky na web, je to pracnější, ale k postupnému plnění většiny cílů z koncepce to vede.

Jistě jsi si také všiml, že za mediálními přestřelkami a problémy v drytoolu není jen Libor, i Zobanovi se letos pár věcí "nepovedlo", taky se nechal v těch mediálních přestřelkách příliš unést. Libor v tom pouze hraje svou obvyklou roli, že čeká na každou chybu, aby mohl začít házet špínu na kdekoho kolem. V tom to má drytool těžší, už odedávna platí, že kde se objeví Libor, často začnou tvrdé rozbroje - od mládeže až po dospělé závodníky.

Práce s rozpočtem není o nějakých pomstách, ale o uvažování, kde nám vložené peníze přinesou nebo nepřinesou posun, jestli se povede nebo nepovede postrčit cíle popsané v koncepci. A není to tak, že bychom chtěli letos drytoolu ubírat, jen budeme s přidáváním peněz víc opatrní. Náš primární cíl není, postavit drytool do latě tak, abychom do něj pak mohli cpát co nejvíc peněz - to bychom ani neuměli, to musí umět lidi, kteří se v drytoolu pohybují.

Za svůj primární cíl považujeme celkové zlepšení, tu synergii a rovnováhu, kvůli které jsem psal celý článek a která v těchto diskusích pozvolna mizí pod rozdrobenými šarvátkami o peníze a zájmy jednotlivců.
Honzaodpovědět 
             Jednoduché řešení pro ČHS18:38:16 17.12.2012
A nebylo by možné v rámci dobrého obrazu ČHS vyjednat přestup Lucky do rakouské reprezentace nebo jí alespoň vyloučit ze svazu?

Prospělo by to všem zúčastněným:
- Lucka by si v případě přestupu jistojiště polepšila
- pokud by Lucka bombila tak jako dosud, OEAV by z ní měl určitě radost
- ČHS by přišel o kritika, mohl by rozvíjet pletichy a zlepšovat svůj mediální obraz
- Zoban by nemusel dostávat u disciplinárky lepáky a mohl v klidu pořádat rodinné výlety

odpovědět 
              Re: Jednoduché řešení pro ČHS21:06:10 17.12.2012
Dost dobrej nápad. A celkem se divím Lucii, že to ještě neudělala. Když může, jak se všeobecně ví, Rakušan Bendler startovat za Rumunsko, proč by Češka nemohla startovat za Rakousko :)
odpovědět 
               Re: Jednoduché řešení pro ČHS15:02:21 18.12.2012
Tu si do svazu nevezmou. Na to jsou rakušáci až moc chytrý a nenechají si svůj svaz rozložit LRH, zaspamovat všechny rakouský lezecký weby a zaměstnat disciplinárku ve Wídni. :-)
odpovědět 
                Re: Jednoduché řešení pro ČHS18:28:46 18.12.2012
Ona je i druhá možnost, že OEAV funguje korektně a pravidla má jasná a hlavně platí pro všechny.

A pak by mohl drytooling zase získat normální podmínky, protože by nebyl narušet mediální obraz ČHS.

Já furt nerozumím, proč za špatný mediální obraz je trestaná jen jedna strana.
odpovědět 
             Ale rozumíme.00:23:12 18.12.2012
Sketa je mj. ten, kdo zanáší své osobní animozity do rozhodování o společných penězích a nepřímo tak trestá lidi, kteří projevili jiný názor. To jsi potvrdil a nepopřel.

Autonomie komisí je hezká věc, ale pokud je v nich zásadní problém, který nemohou řešit samy, tak je od toho vyšší orgán - a to je Výkonný výbor.

Přitom oba pánové Zoban i Rebel jsou lidi, kteří přinášejí ČHS obrovský kus práce a ani jeden není zlosyn - úplně by stačilo oběma vymezit hranice tak, aby byly jasné a průhledné nejen pro ně, ale i pro všechny členy ČHS. Rebel teď ty hranice kolíkuje poněkud partyzánským způsobem přes Disciplinární komisi, která jediná zdá se má zdravý rozum a zajímá ji meritum posuzovaných věcí.
Kuba Turekodpovědět 
              Internet psychoanalyst wanted!06:50:53 19.12.2012
Wonderfull!!!
Vy byt ten uzasna wizzard z Praha, me referovat o vas muj Praha agent. Vy dokazat podivat kazda liska bytost do hlava skrz Internet-drat.
Vy dokazat uvidet v kazda hlava vsechna animosita a poznat, jak ta clovek rozhodovat se i co chystat udelat se.

My urgent vas moc potrebovat! Vy nam pomoci zachranit miliony lidska zivoty od terorista.
Vas collosalni skoda v takovato bizarre debata, vy neutracet zbytecne vase unique schopnosti a pojdte pracovat pro nase Intelligent Agency ihned.

Nas Praha agent bude kontaktovat vas jeste dnes.
My nabizime full contract pro vas a uhradit vsechna cost of prestehovat do U.S.
Col. J.Hurtley, CIA recruitment dept.odpovědět 
               Re: Internet psychoanalyst wanted!15:19:23 20.12.2012
super:-)))
pepekodpovědět 
            Re: Skety ovládají Výkonný výbor?21:50:43 19.12.2012
Srovnávat Hrozu s Ondrou může vážně jen totální blb. Stejně jako tlačit drajtůl jako pro, zejména české lezení, důležitou disciplínu
TOModpovědět 
             Re: Skety ovládají Výkonný výbor?22:08:10 19.12.2012
Nešlo by obě Tvoje tvrzení nějak zdůvodnit?
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Skety ovládají Výkonný výbor?20:44:42 01.01.2013
K zlepšení celkového obrazu patří i zaříznutí suveréně NEJ závodnice u nás?

To je PR jak sviňa:-DDDD
MModpovědět 
          Drž hubu a krok17:59:07 17.12.2012
Tak to je hustokrutý.
Otevřené přiznání od vedení ČHS, že Hrozovka dostává málo, protože se ozývá jsem fakt nečekal. To myslím už dál nemám v ČHS co dělat.

A to neřeším podivné priority kdy rodinné výlety VV do exotických krajin zabalených reprezentací a Zobanovi soukromé závody maj prioritu a závody SP řadových členů jsou bez priorit.
odpovědět 
         Re: Nespravna interpretace01:08:55 17.12.2012
Honzo, komplexní podporou jsem neměl na mysli zaplatit závodníkům všechno. Samozřejmě chápu, že lze podporovat v rámci možností rozpočtu a priorit. Ale jsi ekonom, tak dej na stůl čísla:

Jaký přínos je pro ČHS 1., 2. 3. místo na MS/ME? Jaký přínos je 20, místo, 50, místo?

Je rozdíl v přínosu pro ČHS, jestli je medaile v obtížnosti, rychlosti, drytoolingu, závodním skialpinismu?

Je podpora poskytnutá jednotlivým závodníkům úměrná jejich výsledkům a disciplíně, kterou reprezentují?

Stará se VV o to, aby byla podpora efektivní a podporovali se (hlavně) ti, co něco přinášejí? Má pro to nějaká kritéria? Pokud ano, jaká?

Samozřejmě jsou tu ještě nefinanční věci, jako je prestiž svazu, jehož reprezentanti něco vyhrají - vliv na přitažlivost pro případné partnery, ale to se těžko vyčíslí.
Petr Jandíkodpovědět 
          Re: Nespravna interpretace08:37:54 17.12.2012
A až ti co teď přinášejí Čhs nejvice za své umístění přestanou vyhrávat, kdo je nahradí?
adamodpovědět 
           Re: Nespravna interpretace09:47:23 17.12.2012
S jistotou ti mohu říct, že je jistě nenahradí ti co se dlouhodobě umisťují ve čtvrté čtvrtině výsledovek a nikdy se nedostali ani do první poloviny výsledovky.
Libor rebel Hrozaodpovědět 
            Re: Nespravna interpretace14:05:54 17.12.2012
Mé myšlenky jsou trochu jinde než má slova. Myslím, že ČHS by mněl podporovat Ty závodníky a mladé, kteří mají nakročeno, podporovat soutěživost a vývoj těch nadějí i když jsou dnes na chvostu ve světě. Ten kdo je úplně na vrcholu žebříčku, by snad neměl mít problém sehnat sponzory (provázanost lezení a outdoortrhu je asi obrovská) a neplakat, neplivat a "neždímat" občanské sdružení ČHS. ... ano je to asi teď hlavně atak na tebe Libore, ale má myšlenka tam taky je!
adamodpovědět 
             Re: Nespravna interpretace14:23:51 17.12.2012
Souhlasím, když Čhs oficielně stanoví, že bude podporovat ty nebo ony, přizpůsobím se. Ale když podporu vexluje ze dne na den, jak se to zrovna hodí, tak to se mi nelíbí,
Libor rebel Hrozaodpovědět 
           Re: Nespravna interpretace04:51:29 23.12.2012
A až ti co teď přinášejí Čhs nejvice za své umístění přestanou vyhrávat, kdo je nahradí?

Adame rikas, ze tim zkonci Chs a horolezeni v Cesku?:-)
Horolezeni bylo, je a bude i bez zavodu,lhostejno pod jakou organizaci, znackou.
Jsou svatky, tak budte na sebe hodni!
ahaodpovědět 
            Re: Nespravna interpretace20:03:28 23.12.2012
Milý Ježíšku. Dej tomu AHA pod stromeček alespoň trochu rozumu, nebo nějaký vir do počítače ať přestane prudit v diskuzích. Děkuji.
odpovědět 
        Průměrností ke zlaté22:43:59 16.12.2012
Informace, že z výsledků SP Čhs nic nemá, taky není zcela pravdivá. Ale to Honza jako správný ekonom asi ví, jen to asi zapoměl uvést. :-)
A jestli současné vedení vídí v průměrnosti svůj cíl, tak by mi jeho kroky dávaly smysl.
Libor rebel Hrozaodpovědět 
         Re: Průměrností ke zlaté23:00:46 16.12.2012
Honzo, máš představu kolik peněz Čhs investovalo do závodníků, kteří se pravidelně umisťují ve čtvrté čtvrtině výsledovek? Víš na kolik peněz vyšel jeden dovezený bod Liborem,Adamem nebo Luckou? Víš kolik peněz Čhs dalo závodníkům, kteří nedovezli za celý rok ani jeden bod z MS,ME,SP. Víš kolik peněz dalo Čhs závodníkům na soustředění v zahraničí a přitom nedovezli ani bod a ani se nedokázali za svoji několika letou karieru v repre umístit aspoň jednou v první polovině výsledovky? Asi nevíš? Já ano a připravuji celkem zajimavý článeček a jako ekonoma by tě to mohlo i zajímat, když už nerozumíš problematice reprezentace naší vlasti. Trochu se dá taky tak z tvých slov vysledovat, jednoduchá rovnice. Hroza dělá problémy tak do drajtulu prachy nedáme.Třeba se pletu, ale já to tak cítím.
Libor rebel Hrozaodpovědět 
          Re: Pozor na zdraví23:34:05 16.12.2012
Kdy jsi byl naposledy u psychiatra? Bereš pravidleně co ti předepsal? Máš někoho, kdo na tebe občas dohlídne? Už sem prosím nepiš, mohlo by se ti přitížit...
Jitkaodpovědět 
           Re: Pozor na zdraví07:44:55 17.12.2012
A máš pro svůj příspěvek nějaký důvod? Vždyť Libor má naprostou pravdu.
odpovědět 
          Re: Průměrností ke zlaté08:27:49 17.12.2012
Čistě vecne: Lucka zatím žádný bod nedovezla. MSMT az do loňska drytool nepocitalo.
Honzaodpovědět 
           Re: Průměrností ke zlaté08:48:08 17.12.2012
Hezká věcná připomínka. LRH bude muset přepsat celý připravovaný článek od začátku. Tohle zatím úspěšně tajil. :-)
odpovědět 
            Re: Průměrností ke zlaté09:14:27 17.12.2012
Věcně. Lucka body ze SP v drytoolu dovezla. Čhs jí na to přispěla nějakou částkou. Ta částka když se vydělí určí kolik peněz dala Čhs na bod dovezený Luckou. Lucka dovezla plno medailí. Do loňska Mšmt na tuhle disciplínu nepřispívalo.
Pak jsou tu jiní závodníci, kterým Čhs také přispívá a víc než Lucce a přesto, že na jejich disciplíny Mšmt přispívá tak oni dlouhodobě (nikdy nedovezli ani bod)nevozí žádné body, a tudíž za jejich ne- výsledky peníze od Mšmt nejsou. A poměr vynaložených peněz z kasy Čhs k poměru dovezených (úspěchů)bodů je zcela jasný. Ještě bych se zeptal. Honzo kolik peněz dostane od Mšmt Čhs za ty vaše mladé himalájisty?
Libor rebel Hrozaodpovědět 
             Re: Průměrností ke zlaté16:04:28 17.12.2012
ahoj. Nevim jestli to spravne chapu ale ta mlada krev co byla s hrubym a holeckem na nanga parbat a temer nevysla ani do prvniho vyskoveho tabora a posrala se z toho sklonu kopce byla sponzorovana grantem? Si delate srandu? jak se to vybiralo? ja tomu neverim. muze nekdo napsat o koho jde a cim si to zaslouzili? Diky.
odpovědět 
              Re: Průměrností ke zlaté20:58:50 01.01.2013
O koho jde je jedno, kdyby to někomu z nás nabídli, tak jedem taky....spíš jde o to KDO a PROČ jim to vůbec dal, protože tam jsem fakt nepochopil důvod. A z hlediska Svazu to fakt nebylo málo peněz. By mě zajímalo, jestli Hrozovci a Ondra dostali za sezónu dohromady tolik.
MModpovědět 

 Nejde o množství....ale jak...17:12:19 15.12.2012
Honzo, ty jsi taky hlasoval pro tech 140 tisíc pro "mladé" na expedici? Nejsou to vyhozené peníze?
odpovědět 
 Re: Nejde o množství....ale jak...18:47:45 15.12.2012
Venco, souhlasím s tebou. Peněz je asi dost. Ale to, že o tak velikých částkách rozhodují tři lidé, není správné. Není ani žádná trenérská rada, jako v jiných sportech. O všem rozhoduje jen skupina rodičů dětí, kterých se to především týká, není určitě správné. Kdo z vás by šidil svoje dítě? Jen blázen. Je to vidět také v tom jak ta skupina třech umí ohýbat celkem slušně nastavená pravidla. Tento rok to ukázali několikrát. A každý mlčí, nebo se na sportovní lezení vykašle. Ať mně nikdo netvrdí, že se nedá nalézt náprava.
P.K.odpovědět 
 Re: Nejde o množství....ale jak...23:00:58 15.12.2012
Debatovali jsme o nem dost dlouho, vubec to nebylo jednoznacne rozhodovani. Nakonec prevazily tyto argumety:
Byl to jediny grant z oblasti vykonnostniho lezeni, slo take o udrzeni rovnovahy mezi podporou ruznych smeru.
Za Marou Holeckem a postarsimi jedinci typu Hruby a Jaros je generacni dira, kterou zatim nema kdo zaplnit, je to i o predavani know-how, pokud nechceme na svetove horske scene uplne vyklidit pole.
Neznamy jedinec i kdyby mel dobrou vykonnost na zadnou sponzorskou podporu nedosahne, potrebuje si nejdriv udelat jmeno.
Neslo o stret zajmu, Zdenek s Marou jeli za sve a z grantu nemeli ani korunu, ale ti mladosi by bez podpory neodjeli.

Ze se spoluprace mezi zkusenym a mene zkusenym tymem na miste prilis nepovedla, je bohuzel tezko predvidatelne riziko. Nebyly na to vubec podminky, uspet slo jedine alpskym stylem, puvodne planovana spoluprace na expedicnim postupu nebyla realizovatelna.

Mladosi se vratili ze sveho pokusu o kopec, protoze zachranovali chlapika, ktery by tam bez nich zustal. Je mozne, ze z toho jeste nejake vysledky pro horolezectvi budou, nechci ale predbihat..
Honzaodpovědět 
  Re: Nejde o množství....ale jak...22:44:03 16.12.2012
Oprava - posledni odstavec o zachrane sem nepatri, popletl jsem to s jinou akci, pardon.
Honzaodpovědět 
   Re: Nejde o množství....ale jak...10:38:46 17.12.2012
Pleteš si i co je alpský styl, ale to je jedno. Souhlasím, že podpora horolezectví v Čhs je jaksi logická :-), i když lze mít třeba výhrady k její formě.
to je jednoodpovědět 
   Re: Nejde o množství....ale jak...11:31:18 17.12.2012
Když chce svaz podporovat i expediční lezení, ať vyhlásí nějaký grant - kam se můžou přihlásit všichni (nebo jen mladí). Nemyslím, že by nikdo nechtěl vyjet s podporou do hor!
odpovědět 
    Re: Nejde o množství....ale jak...11:35:43 17.12.2012
...tohle ale bylo podporováno z grantu. Bez minimálních znalostí se k tomu snad ani nevyjadřuj. Už je tady jak u blbých na dvorku...
odpovědět 
     Re: Nejde o množství....ale jak...13:23:26 17.12.2012
Sorry, ale kde jsem ty minimální znalosti měl získat? Nemám nic proti podpoře expedic a mlaďochům z Nangy jejich peníze přeji. Ale proč ČHS nevyhlásí grant veřejně (na svazovém webu...)? Proč je po expedici zpráva jenom od Máry, který peníze z grantu nevyužil. Tím chci říct, že by stačilo hodně málo, aby nebyly žádné připomínky.
odpovědět 
      Re: Nejde o množství....ale jak...14:25:14 17.12.2012
Na webu ČHS, kde jinde? Napsat, že granty nebyly vyhlášeny veřejně - to už zavání účelovou manipulací s veřejným míněním...
odpovědět 
       Re: Nejde o množství....ale jak...17:26:43 17.12.2012
Veškeré grantové akce vyhlašuje svaz veřejně na svých stránkách, ať je to na OP či na mládež nebo něco jiného, visí to tam vždy tak dva měsíce, kdo chce se dočte. Tvrdit něco jiného je pouchá mystifikace a neznalost pisatele. V lednu se budou vyhlašovat další granty.
Vlkodpovědět 

 Rozpočet?19:55:39 15.12.2012
Myslím, že Honza udělal pořádný kus práce. Přiložená tabulka trochu do rozpočtu vná ší jasno. Nicméně jenom trochu. Položky ve výši milionů zahrnující např. granty pro mládež i údržbu oblastí prostě nejsou dostatečně průhledné. To samé administrativa- Kolik z ní jde na zařizování licencí závodníkům? Kolik z ní jde na organizaci grantů? Kolik peněz dostávají OVK a kolik dostávají jednotlivé komise?

Mimochodem si dovolím jednu poznámku: Skutečnost, že je práce koučů bezplatná a že si závodníci platí část závodů ze svého je přece samozřejmá. Je to jejich individuální činnost, za kterou jsou odměňováni a vybrali si jí sami, protože je baví.

A závěrem mám jeden dotaz- Kolik se platí za členství v IFSC a dalších organizacích?
Syselodpovědět 
 Re: Rozpočet?23:11:10 15.12.2012
IFSC 51tis., ISFM 20tis., - zatim to je uvnitr zavodnich komisi, UIAA 120tis. - samostatne
Honzaodpovědět 

 Možná,21:51:43 15.12.2012
když už si někdo dá práci s vytvořením takovéto tabulky, tak by nebylo od věci, kdyby obětoval dalších 10 vteřin svého života a převedl soubor z toho obskurního .docx do pdf...
Pepanodpovědět 
 Re: Možná,23:35:13 15.12.2012
Si to můžeš udělat sám. Nevidím v tom nejmenší problém, zabere ti to nejvíc 10 vteřin tvého života, které jsi strávil napsáním absolutně bezpředmětného komentáře.
odpovědět 
  Re: Možná,00:21:17 16.12.2012
Máš asi nějaký problém s chápáním, tak ti to vysvětlím polopaticky. Snad to pochopíš: Ne každý používá Windows, ne každý má Office 2007+ nebo nainstalovaný Compatibility pack, o mobilních zařízení ani nemluvím. Když někdo něco publikuje, tak předpokládám, že chce, aby si to ostatní (pokud možno bez problémů) přečetli, proto by to měl publikovat ve standardním formátu. Pokud by pan 1. místopředseda, ekonom ČHS věnoval přípravě o 10 sekund více, tak např. mně by ušetřil 10 minut života s instalací CP.
Pepanodpovědět 
   Re: Možná,00:40:52 16.12.2012
Nemám problém s chápáním (snad), bylo mi jasné, že tvá stížnost je odůvodněná kompatabilitou tvého přístroje. Divím se, že jsi se setkal s touto situací až nyní a CP instaluješ zrovna v tomto případě. Nicméně měl jsem na mysli konvenční konverzi formátů např. zamzar.com, opravdu 10 sec záležitost... Je pravdou, že pdf je mi také příjemnější, ale v životě by mě nenapadlo si v téhle situaci na formát stěžovat.
odpovědět 
    Re: Možná,00:56:16 16.12.2012
No, nemyslel jsem to jako stížnost ale spíše jako poučení do budoucna. Každopádně, když si přečtu místní diskuse, tak myslím, že můj příspěvek je ještě celkem v pohodě. Zamzar jsem vyzkoušel (zadání URL) - na deset 10 sekund to nebylo, spíše tak na 90 a dočkal jsem se prázdného dokumentu :D Kdybych to měl ale použít na svém mobilu (kde si s oblibou cestou do/z práce čtu nejenom lezce), tak bych asi dřív porodil, než bych se k tomu prázdnému dokumentu dostal...
Pepanodpovědět 

 Když to tak čtu....19:53:23 16.12.2012
Když tak čtu vaše příspěvky, tak jsem rád, že v ČHS nejsem a doufám, že nikdy nebudu.
Byl jsem členem jiného svazu diametrálně jiného sportu, kde jsem tomuto svazu pořádal mistrovské závody. Vystoupil jsem z něho neboť prolezlost bafuňůřů, klientelismus, hraní si na vlastním písečku, boj o fleky......do prdele se svazama.
Sorry, jsem svobodnej, dupu hory, protože jsou nádherný a jsem rád, že OEAV po mě nic nechce.
Marastodpovědět 
 Re: Když to tak čtu....20:35:58 16.12.2012
Podepisuji, také jsem z ČHS odešel. HNUS!!!!
Karelodpovědět 
  Re: Když to tak čtu....21:57:42 16.12.2012
HNUS je podpis, nebo pozdrav?
Pepaodpovědět 
   Re: Když to tak čtu....08:14:51 17.12.2012
HNUS = výsledek. Co na tom nechápeš?
Pepa2odpovědět 
 Re: Když to tak čtu....08:18:52 17.12.2012
tys vzivote nedal čhs ani korunu, jen vyuzivas, toho, ze nekdo dela ve skalach tu praci s jistenim, chodniky, vyjednava vyjimky, atd.... je fakt vtipny cist duvody, proc nedate ty "ohromny" penize.tak rychle koupit k vanocum ty botky za par tisic a hura za svobodou do hor kluci..
ivanodpovědět 
  Re: Když to tak čtu....09:27:38 17.12.2012
Dam dvakrat tak vetsi prispevek nez je do ted pokud zdovjnasobite pocet kruhu v Adri... nebo dam radsi trikrat tolik za ztrojnasobeni tech kruhu:-)
strejdaodpovědět 
   Re: Když to tak čtu....09:50:23 17.12.2012
vtipalku..,hybaj na preklizku:)
ivanodpovědět 
  Re: Když to tak čtu....13:25:33 17.12.2012
Milý Ivane, nejsem lezec, takže s jištěním vypadávám ze hry. Značení cest tuším má na starosti KČT a s tím si asi v ČR vystačím. Ne, neplatím ČHS nic a ani nemíním. Platím daně a to docela poctivě, to by docela stačilo.
Jinak jsi tak trochu "mimo mísu". můj příspěvek se týkal mizerného fungování jakéhokoliv svazu. Nemám problém přispívat někomu, kde ty věci fungují jak mají.
marastodpovědět 
   Re: Když to tak čtu....15:21:21 17.12.2012
Nejsi lezec, jsi turista, nejsi v ČHS a podle tebe ani nikdy nebudeš - tak mi prosím vysvětli, co ti dává morální právo kritizovat dění ve svazu o kterém nic nevíš a nehodláš se do jeho činnosti nějak angažovat. Jen tvoje špatné osobní zkušenosti z jiného sportovního odvětví? Napravuješ prohnilou společnost? Kritizuješ i na webu KČT? To že platíš daně ti nedává právo do všeho kecat.
odpovědět 
    Re: Když to tak čtu....18:06:48 17.12.2012
Možná bys měl vědět, že naše spory v ČHS jsou díkybohu jasné, docela průhledné a hodně malé. Koukni se třeba na značkařský monopol KČT, miliony odtékající na zbytečné cyklotrasy, programy pro děti, vozíčkáře, podporu turismu, atd.... Tam se točí prachy panečku. V tomto ohledu zlatý Bloudek a Hrubý.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Když to tak čtu....18:14:49 17.12.2012
Takže bychom je vlastně měli pochválit, že ČHS nevytunelovali.
odpovědět 
      Re: Když to tak čtu....18:44:04 18.12.2012
Tak předně ČHS je dávno vytunelované. Nepamatuješ např. různé lezecké chaty?

A stejně by mě zajímalo co stálo to nový logo.
odpovědět 
     Re Kuba Turek19:53:42 17.12.2012
Kubo, celkem by mě zajímalo, jak si na to přišel. Ne, že bych se chtěl KČT nějak výrazně zastávat a o tom, že by jejich nakládání s prostředky bylo nějak extra efektivní, iluze nemám, ALE... 1.) KČT nikdy nesál z mateřského prsu jménem SAZKA, 2.) na rozdíl od ČHS neměl předsedu, který by ho tuneloval, 3.) značkařský monopol KČT(!!!), žádného takového monopolu jsem si nevšiml - u cyklotras značí KČT menšinu (pokud si dobře pamatuji), u pěších tras jsem v posledních letech zaznamenal v různých koutech republiky desítky NE-KČT tras (např. na podzim jsem šel Jílovské vyhlídky), 4.) podpora turismu souhlas, ale zbytečné investice do dětských a vozíčkářských programů, WTF, 5.) myslím, že KČT si dokáže sehnat více peněz od partnerů a sponzorů než ČHS, ačkoliv nemá žádné závodníky (tento fakt, sice kalí skutečnost, že největším sponzorem jsou státní Lesy ČR, ale na druhou stranu jde o celkem přirozené spojení).
Pepanodpovědět 
     Re: Když to tak čtu....21:50:52 17.12.2012
Ahoj Kubo. Mohl bys prosím rozvst Tvoji myšlenku o "značkařském monopolu" KČT? V čem je přesně problém? Předem díky!
Martin Stuchlíkodpovědět 
    Re: Když to tak čtu....18:30:37 17.12.2012
....dění v ČHS jsem nekritizoval. Už úvod příspěvku říká. Když to tak čtu.....
Podívej, viděl jsem jakési zákulisí jiného svazu, viděl jsem plýtvání penězi, viděl jsem jak se kašle na lidi z reprezentace....hlavně, že jedeme na "výlet"-na nějaké mistrovství, viděl jsem jak si lidi z vedení jen přihřívají svoji polívčičku. a když tady čtu povzdechy vás, kterých se to konkrétně týká, tak mě to cosi hodně připomíná. Spasit svět opravdu nemíním, rád si počtu články na Lezci i když mě písek, skalky nebo překližka nebere. Kapišto???
odpovědět 

 Výsledky ankety ČHS 200922:15:34 16.12.2012
Kde najdu výsledky ankety o směřování ČHS ze září 2009? Odkaz, který je u článku zde na lezcovi a vede na horosvaz už nefunguje. A vyhledávání na horosvaz.cz výraz "anketa" vůbec nezná.
Edit: tak už jsem si je našel http://www.horosvaz.cz/ index.php?cmd=page &type=2&article=1119
 vonkreuzodpovědět 
 Re: Výsledky ankety ČHS 200911:26:39 17.12.2012
Všichni tu plačou nad rozdělováním peněz. Tak proč si neodsouhlasej jasný pravidla a sumy přímo na valný hromadě?(Ať už s hlasema pro zastoupení jedný varianty, či přímo).-Ergo přímou demokracií. Kdo bude a prosadi si, tak má, Zbytek můža pak držet hubu. Anebo jak sem napsal, ať se rozdělí CHS poplatek na části, a každej ať si připlácí na to svý, co je mu blízký.
Honzaodpovědět 

 Poděkování Honzovi Bloudkovi15:21:56 17.12.2012
Chtěl bych poděkovat Honzovi Bloudkovi za jeho článek. Myslím, že pro řadu diskutujících by mohl znamenat alespoň námět k zamyšlení, že ne vše je v ČHS tak jak to z příspěvků některých diskutérů vypadá.Je škoda, že rozumné a věcné argumety budou přetapetovány spamem s obsahem více než diskutovatelné kvality.
Ono být na mateřské, pobírat dávky od státu a psát kraviny na web je výrazně jednodušší, než se ve svém volném čase při práci něco snažit věcně dělat.
Radek
 zobanodpovědět 
 Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi15:35:07 17.12.2012
Zobane, od kdy jsi na mateřské? :-)
Libor rebel Hrozaodpovědět 
 Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi15:39:12 17.12.2012
Máš pravdu Zobane, ještě jednou tě uvidím v Ádru s maglajzem, jak kašleš na pravidla, která mezi lezci vznikala a udržovala se už 90 let, jak nerespektuješ výjimku, kterou máme na lezení, jak tohle ještě podporuješ v rámci nějaké, třeba i mezinárodní akce a okecáváš to jako představitel ČHS, tak ti slibuju, že nebudu línej ti po práci zatlouct jeden normovanej kruh přímo do prdele.
Tomodpovědět 
  Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi16:28:45 17.12.2012
:-D
climberodpovědět 
  Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi17:30:12 17.12.2012
A doufám, že stejným způsobem budeš Tome postupovat i vůči těm pískařům, kteří na dohodnutou výjimku taky serou, jako obvykle silné řeči na klávesnici:-).
Vlkodpovědět 
   Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi18:24:29 17.12.2012
Ste mě hoši zas pobavili. Bude někdy týden bez diskriminace drytoolingu? Jo, až přestane Zoban chlastat :))
Ditaodpovědět 
   Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi08:35:38 18.12.2012
Tak proč ty pravidla nezměníte? Vlku na tvůj popud byl ohledně MG byl potrestán Adam O..ČHS potrestalo Mázlovce a další.....a svého koně Zobana ne ?? Chtělo by si v tom udělat pořádek.
odpovědět 
    Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi08:51:02 18.12.2012
Pořádek si udělej spíš ty, než zase vypustíš nějakej zmatek. Je docela možný, že máš dost věcí z doslechu přes dalších 5 "zaručenejch"zdrojů a pak to tak vypadá...
Willhemodpovědět 
   Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi14:45:22 18.12.2012
Jestli si mám pod podpisem Vlk představit Vladimíra Wolfa, šéfa CVK ČHS, tak opravdu nevěřícně zírám na tvoje příspěvky. Ty bys měl být první kdo Zobanovi "nakope prdel" a usměrní jeho chování za to co provedl v Ádru. Místo toho se to snažíš zlehčovat a tak trochu provokuješ, protože nevěříš, že by se to mohlo stát doopravdy,viď?
Tomodpovědět 
    Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi18:50:38 18.12.2012
Ano Tome, pod některými jsem podepsán já, který dělém šéfa CVKčka.Avšak rozdíl mezi mnou a zdejšími je ten, že jsem svoje Zobanovi ohledně Ádru řekl osobně z očí do očí a lichotivé to rozhodně nebylo, prostě jsem zvyklý řešit věci ne anonymně na webech, kde je to absolutně k ničemu, ale osobně. A svůj názor jsme samozřejmě řekli i zástupcům VV, kteří byli na schůzi CVK. V tom je trošku rozdíl, řešit věci na nějaké úrovni někde a nebo se bavit balastem v anonymitě webu.
Vlkodpovědět 
     Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi19:51:45 18.12.2012
To jo, Vlku. Ale ty ostatní jsi dal na disciplinárku a to je dost rozdíl.Snad i ty jsi schopen pochopit, že něco jiného je říct jim, že udělali chybu. A něco jiného je dát k disciplinárce.
odpovědět 
      Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi20:19:27 18.12.2012
Vlku, předsedo komise,která má chránit skály. Jako bych to viděl. Jen se ti vysmál do očí.A ty jsi pokrčil rameny. :-( Nevěřím, že by to mohlo proběhnout jinak.
Karelodpovědět 
     Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi10:48:36 19.12.2012
Vlku???Takže Mázlovci a další byli potrestání a Zoban dostal jen od tebe pokárání mezi čtyřma očima.A to ještě dělal komerční akci, kterou tady prezentoval na lezci.Promiň, ale to je opravdu k smíchu.Jak k tomu příjdou lezci, kteří byli za MG potrestáni a činitel ČHS Zoban na to kašle.A Ty ho pak pokáráš u kávičky ???
mártyodpovědět 
      Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi22:19:48 19.12.2012
Však ti nikdo Márty nebrání na něj podat DŘ, já ten důvod dnes nemám.
Vlkodpovědět 
    Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi06:26:45 19.12.2012
Tome OVK Adršpach dlouhodobě shání správce pro oblast Křižák mohl bys se přihlásit a stát se správcem Křižáku a prosazovat důsledně lezecká pravidla pro všechny ty to určitě dokážeš. Kontakt předsedu OVK Adršpach Jirku Škopa :Škop Jiří Mgr (Skop@meu-police.cz)
Jeník Pletichaodpovědět 
     Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi08:08:26 19.12.2012
Nelíbí se mi tento přístup. Tím chceš říct, že když se někomu nelíbí levárny a poukazuje na ně, tak to může konat jen v případě, že se stane správcem? To snad nemyslíš vážně.
Petrodpovědět 
      Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi09:40:44 19.12.2012
To je jen Tvá interpretace. Jeník mu nabídnul prostor ke změně. Radši žvaníte, nebo makáte?
 martanodpovědět 
       Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi09:48:03 19.12.2012
:) Marťane, obvykle s tebou souhlasím, ale s tím nabídnutím prostoru bych byl opatrnej. A předpokládal bych, že Tom i Jeník místní situaci znají.
Robertodpovědět 
      Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi10:09:13 19.12.2012
Napadlo mě něco o zametení si před vlastním prahem...
Willhemodpovědět 
      Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi13:20:54 19.12.2012
Můj názor je,že by každé oblasti ČR mohli více pomáhat místní lezci správci oblasti s údržbou a dodržování místních pravidel pro lezení v některých oblastech to dobře funguje,tak proč by to nemohlo fungovat ve všech oblastech?A tak velká oblast,jako je Adršpach a okolí potřebuje,každou pomoc to je celý co jsem chtěl napsat.Kritizovat a psát na lezce umí hodně lidí,ale pomocí s údržbou oblastí je to horší a docela mám přehled,protože OVK spolu komunikují.
Jeník Pletichaodpovědět 
     Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi09:42:26 19.12.2012
Hm, taky moc nerozumím tomuhle vstupu. Navíc, ono to až tak zrovna neplatí, že správce pro Křížák se dlouhodobě shání a není a nebyl nikdo, kdo by to byl ochotnej dělat - až pokud vím (ale to tady asi nemá smysl rozebírat).
Robertodpovědět 
     Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi11:00:34 19.12.2012
Jendo tady jde o to, že pár lezců bylo potrestáno za MG.A Zoban jako představitel ČHS, který pořádá komerční akci a prezentuje ji tady na lezci.A k tomu porušuje pravidla dané oblasti.Dostane pokárání od Vlka mezi čtyřma očima(keci a keci).Tak to prosím neobracej a nepřekrucuj to jsou fakta.Ty kopeš za ČHS a musíš jít s proudem.A tvoje nabídka ke křížáku na správce v této situaci jen odvrací věci dané od problému se Zobanem.
mártyodpovědět 
      Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi11:29:27 19.12.2012
No, vidím to tak, protože je Zoban v podmínce, tak dalším trestem by byl tedy konečně zbaven všech funkcí v ČHS. A to se zřejmě mnohým lidem (ani jemu) nehodí do krámu, takže proběhlo jen "pokárání" a následuje jen hloupé okecávání Vlkem toho, co se okecat nedá :(
Petrodpovědět 
       Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi12:18:24 19.12.2012
Kde není žalobce, není soudce. Někdo by musel Zobana oficiální cestou udat DK, pak až by se dalo srovnávat, jak ČHS Zobanovi nadržuje ve srovnání s oběťmi vlčího útoku.
honzaodpovědět 
        Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi12:41:27 19.12.2012
"Co se týče RK, tak se nezlob, ale pokud mám o něčem pochybnosti, tak je potřeba dát podnět a ten byl mířen a to dobře víš na tebe a ne na Lucku."
Tak tohle mi napsal zde zmiňovaný Vlk, a zdůvodňoval proč dal Lucku před RK. Jeho důvodem podání mělo být to, že Lucka údajně dala o jeden den později cesťák než měla. Prohrál.
Tehdy byl také členem VV. Na co tímhle poukazuji? Za prve, jak píše, šikanováním Lucky chtěl potrestat mě. Za druhé, i tak trapná věc, jako den opoždění byl důvodem pro Vlka dát podnět. Ale co se Zobana týče, pořád Zobanův prohřešek pro Vlka není dostatečným motivem k podání.
Libor rebel Hrozaodpovědět 
         Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi13:46:49 19.12.2012
Vždyť to podání nemusí nutně učinit Vlk. Ale na druhou stranu chápu každýho, kdo ho nepodá. Málokdo skočí dobrovolně do žumpy.
honzaodpovědět 
        Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi14:56:27 19.12.2012
"Někdo by musel Zobana oficiální cestou udat DK, pak až by se dalo srovnávat, jak ČHS Zobanovi nadržuje ve srovnání s oběťmi vlčího útoku." Nikoli ČHS, ale přesněji řečeno Disciplinární komise ČHS, která takový případ nemusela od památných dob Vlkových podání řešit. A to by bylo opravdu zajímavé, prootže tato komise by měla být a snad i je nezávislá od toho, jaký trend právě převažuje u vedení ČHS.
odpovědět 
         Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi15:16:40 19.12.2012
Já bych to na Zobana klidně napsal. Ale... když se Zoban nepřizná sám, bohužel nemám takové důkazy, abych uspěl. Máte někdo nějaké fotky ,které by ho usvědčovali nebo je někdo ochoten dosvědčit, že ho tam a tam viděl?
Libor rebel Hrozaodpovědět 
          Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi17:23:53 19.12.2012
Například v tomhle článku: http://www.lezec.cz/clanek.php?key=10377 plus v reportáži na ČT, na kterou se v článku odkazuje, je, řekl bych, dost důkazního materiálu o zjevném porušování pravidel (podešťové limity, MG, rybaření). Fotky, tvrzení, videa. Rebeli, vzhůru do toho!
odpovědět 
           Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi17:43:41 19.12.2012
To asi jo, ale je to důkaz přímo proti Zobanovi?
Libor rebel Hrozaodpovědět 
            Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi19:50:13 19.12.2012
Do vnitřních věcí ČHS mi nic není, ale zmiňovaná akce mne dost nasrala. Takže vyjádřím svůj názor, že pokud šlo o podnik, na kterém se spolek oficiálně podílel a v rámci spolku to garantovala konkrétní osoba, tak pokud na té akci došlo k porušování závazných pravidel, aniž by dotčená osoba "vynaložila veškeré úsilí, které by po ní bylo možno spravedlivě požadovat" k tomu, aby se pravidla neporušovala (neřkuli, že to třeba dokonce schvalovala), tak jde o dost jasné provinění. To by bylo v rozporu s řádem jakéhokoliv normálního spolku, předpokládám i ČHS.
(Jestli byl Zoban skutečně garantem akce, a jestli se ČHS skutečně oficiálně spolupodílel, to ovšem nevím. Pokud by to bylo jen na rovině, že někdo porušoval pravidla a někdo se na to jako zcela nezúčastněná osoba díval a nebránil tomu, tak je to samozřejmě taky špatně - zejména když ten divák je členem VV - ale nevím, jestli je to na disciplinární postih. To by byla dost tvrdá pravidla /neznám je/.)
Robertodpovědět 
            Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi22:43:28 19.12.2012
A vadí ti jenom věci co souvisejí se Zobanem?
P.odpovědět 
     Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi15:23:14 20.12.2012
Jane, teď jsi mě opravdu pobavil!!! Předseda z Labáku dělá nábor do Ádru:-) Hele Křižák je zdevastovanej čím dál víc. Lezou tam skoro všichni, co přijedou do Ádru, protože do města se nikomu moc nechce. Bílý tam jsou i dvojky. Jsou zničený přístupový cesty. Proč? No jsou tam i lehčí a kratší cesty, méně spár - tak se tam hodně leze. Bílý je to proto, že Křižák nepatří pod NPR a tudíž se na něj nevztahuje výjimka a taky proto, že ČHS schválila piškotkův paskvil, že se prášit někde může, jak to OVK dovolí atd. Výsledek je takový jaká je realita - bordel, který nikdo nedokáže uhlídat, natož nějak postihovat. Hlavně , že ČHS jde s dobou a zachytilo moderní trend, že? A přístupové cesty? Dokud se budou v Ádru pořádat brigády, kde budou horolezci udržovat hlavní turistický okruh ( i když k tomu má obec placené technické služby ) , aby mohla obec kasírovat, místo toho, aby lidi šli opravit cesty na Křižák, tak na to celému ČHS z vysoka kašlu.
A jinak trochu toho "oprávnění" pro kritiku čerpám z toho, že pro skály taky něco dělám. Z grantu kraje jsme sehnali matroš a pokud tedy někde narazím na něco, co je potřeba vyměnit, tak to vyměním.A nepotřebuju být v žádné OVK. Kruhy pro nové cesty si financuju sám.
Tomodpovědět 
     Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi04:58:52 23.12.2012
mohl bys se přihlásit a stát se správcem Křižáku a prosazovat důsledně lezecká pravidla pro všechny ty to určitě dokážeš.
No Jeniku kdyz mu Bloudek proplati ochranku hochu z thaiboxu, tak to dokaze tak za sezonu, maximalne dve:-)
Pak by se vyplatilo v nejake chaloupce otevrit i soukromou stomatologii, hrozna doba, ve vsem je dneska kseft:-)
ahaodpovědět 
  Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi20:34:57 18.12.2012
00420603810600 jestli mas alespon trochu cti a slusnosti v tele tak muzes vyuzit toto telefonni cislo, zcela urcite ti to nezvedne nikdo jiny nez ja.
Radek
 zobanodpovědět 
   Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi21:10:07 18.12.2012
To jak se teď budeš omlouvat individuálně každěmu kdo ti zavolá? Tak to ti přeju pěkné vánoce :-)
Karelodpovědět 
   Re: Poděkování Honzovi Bloudkovi11:08:09 19.12.2012
Tak jak to chápu někdo je od ČHS potrestán za porušení pravidel MG.A někdo pořádá komerční akci porušuje pravidla a dostane jen pokárání mezi čtyřma očima?? Tak se ptám jestli Ty máš alespň trochu cti a slusnosti v těle a přiznáš svoji chybu ???Mě by asi nasralo když se neměří každému stejným metrem.No nic....
mártyodpovědět 

 Loučím se :-)18:32:40 17.12.2012
Už nemám kapacitu sledovat další příspěvky a odpovídat na ně, je jich moc a taky pomalu přestávám být imunní proti převládajícímu negativismu. Taky si myslím, že nic zásadně nového už v debatě nepřinesu a nebudu recyklovat stále stejná témata. Omlouvám se, ale další odpovědi sem už psát nebudu.

Není ani dost dobře možné v této debatě jít do větších a větších podrobností, jak by si někteří představovali. Z takové analytické debaty se tady asi nelze vyhrabat. Ale pokud vás bude coby členy něco konkrétního zajímat, máme od toho sekretariát, bude se připravovat březnová Valná hromada, dobrých nápadů (nejlépe podpořených vůlí něco pro jejich realizaci udělat) není nikdy dost.

Hlavním cílem článku bylo ukázat na potřebu většího vzájemného respektu, protože naše různorodé aktivity by se měly navzájem podporovat, ne spolu bojovat.
Doufám, že si toho alespoň někdo všiml, přestože některé části debaty tak zrovna nevypadají. :-)

Přeju všem klidné vánoce!
Honza Bloudekodpovědět 
 Re: Loučím se :-)19:55:54 17.12.2012
Hlavně příště nezapomeň převést ty dokumenty do PDF...
odpovědět 
  Re: Loučím se :-)20:30:51 17.12.2012
Ahoj Honzo, s tím člověk, pokud se pustí do diskuze zde, musí počítat, vždy se to někdo snaží obrátit v negativní, jak se tím ti chudáci musí užírat, až mi je jich líto. Já si to tak neberu a to i přesto, že se tu poslední dobou dost hlupáků snaží psát příspěvky jakoby za mě (alespoň se podepisují stejným nickem). Nic si z toho nedělám, je mi jich akorát líto, protože to jsou slaboši a jak říká klasik: Psi štěkají, avšak karavana táhne dál, takže nezbývá než vydržet:-).
Vlkodpovědět 
   Re: Loučím se :-)21:00:41 17.12.2012
Hele, na to, že se propaguješ jako nejlepší manažer na světě, toho v hlavě asi moc nemáš... Kdybys měl aspoň nějakej unikátní nick jako třeba BorecZKrasuCoZvladaRiditFirmuAP*roMaAzKeKolenum, tak bych to stěžování si na kradení identity snad i pochopil.
Maskokotodpovědět 
    Re: Loučím se :-)22:12:43 17.12.2012
Souhlas, také jsem byl svědkem Bloudkovy nechutné konfrontace. Co dodat? Jsme rád, že v ČHS nejsem. A karavana klidně ať jede dál, ti, co prozřou odejdou a zbydou jen hloupé OVCE. Bloudkova teze: "plať, drž hubu a krok a hlavně NEPTEJ SE!"
Karel odpovědět 
     Re: Loučím se :-)12:34:26 18.12.2012
Karle, Karle....151 komentářů, vysvětlení snad všeho, tabulky, odkazy, objasnění zákulisí a různých drbů - a ty na závěr vypustíš tohle? Nestydíš se trochu?
odpovědět 
      Re: Loučím se :-)18:57:06 18.12.2012
Jak ty říkáš Karle, k těmto ovcím já mám úctu, neboť si váží práce jiných a dílem na ni přispívají, neboť tím, že zaplatí příspěvky se vlastně nepřímo podílejí na přejišťování skal a udržení lezení v mnoha oblastech té naší zemičky. Koho si však absolutně nevážím, jsou ti vyžírkové, kteří se na jednu stranu nerozpakují hanět a na druhou stranu bezostyšně používají věci, na které nepřispívají. Ti jsou pro mě tím nejhorším póvlem a spodinou společnosti bez ohledu na jejich vzdělání, věk, rasu, přesvědčení atd.
Vlkodpovědět 
       odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS19:07:10 19.12.2012
odůvodnění disciplinární komise se píše:
"Na neveřejném zasedání disciplinární komise ČHS ve výše uvedené věci, které se konalo dne 25.10.2007 ... zastupovala přestupce jeho matka, paní Eva Ondrová.
E. Ondrová uvedla k přestupku svého syna následující:
- Doznala, že Adam Ondra skutečně lezl na písku s magnésiem a tím porušil platná pravidla lezení na pískovcových skalách v Čechách.
- Tato pravidla označila za špatná, v nesouladu se současnou situací a navíc schválená procesně špatně – přímo valnou hromadou, bez řádného projednání CVK, bez možnosti připomínkování lezeckou veřejností.
- E. Ondrová dále uvedla, že veškeré fotografie a videa byly zveřejněny bez souhlasu jejího nebo Adamova a na jejich následnou žádost byly staženy z veřejných serverů.
- Na otázku zda Adam poleze i nadále na písku s magnéziem, uvedla E. Ondrová, že lezení na písku není hlavním centrem Adamových lezeckých zájmů, ale nevylučuje, že čas od času bude zkoušet některé těžké projekty. Pokud však bude za tuto činnost trestán, na písek vůbec jezdit nebude.
Na základě výše uvedeného ústního jednání dospěla disciplinární komise ČHS k závěru, že k disciplinárnímu provinění Adama Ondry prokazatelně došlo a udělila disciplinární trest ...
zastavení sportovní činnosti na dobu 1 roku.
Tvrzení paní Ondrové, že současná pravidla lezení na pískovcových skalách v Čechách jsou špatná, v nesouladu se současnou situací a navíc schválená procesně špatně – přímo valnou hromadou, bez řádného projednání CVK, bez možnosti připomínkování lezeckou veejností, disciplinární komise odmítla s tím, že není oprávněna tyto záležitosti zkoumat a posuzovat. Pravidla byla schválena VH ČHS jako nejvyšším orgánem svazu, a jsou proto platná a závazná pro všechny jeho členy.
Po posouzení všech polehčujících okolností, zejména pak s přihlédnutím k nízkému věku přestupce, sportovním úspěchům v ČR i zahraničí a v neposlední řadě i s přihlédnutím ke vstřícnosti paní Ondrové a konstatování, že Adam Ondra raději na písku nepoleze, aby se nedopustil opětovného disciplinárního přestupku, rozhodla Disciplinární komise o zmírnění trestu jeho podmíněným odkladem na zkušební dobu 1 roku..."

A co ZOBAN.....a kdo o tom rozhodl VLK ???? ČHS hraje jen tak jak se jim hodí.Potrestají Adama, Mázlovce a další.....ale na svoje lidi nedají dopustit.Vlku prosím tě už nelži.Je rozdíl když někdo leze s MG a nebo když zastupitel ČHS Zoban pořádá komerční akci a pravidla MG nedodržuje a nic se neděje ???? Vlku to je na poblití....A to je i ze závodním lezením.Když někdo reprezentuje ČR a je nejlepší tak by měl být oceněn i když má za tátu prudiče.A to vy v ČHS neumíte překousnout a hrajete si na svojím písečku.
mártyodpovědět 
        Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS19:30:31 19.12.2012
19.12.2012
odpovědět 
        Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS20:05:11 19.12.2012
Jen drobná technická. Vlk byl členem VV až od roku 2009. Co si pamatuju, tak předchozí VV s Alenou v čele kritizoval stejně intezivně, jako pak ostatní kritizovali VV s jeho účastí. Nechce se mi hledat, ale mám nejasný dojem, že s potrestáním Adama, minimálně se způsobem a zdůvodněním, tehdy nesouhlasil. Takže v tomto případě jsi asi Márty trochu přestřelil.
Kočkaodpovědět 
         Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS20:27:47 19.12.2012
A pravidla se změnila anebo ne ???? Tak MG povolíme a nemusíme se dále o ničem bavit.
mártyodpovědět 
          Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS21:29:43 19.12.2012
Problém je v tom, že nejde jen tak mýrnix týrnix povolit MG. Musí se přihlížet k zákonu o ochraně přírody, který je vyšší právní normou a taky k názoru členů. Takže MG bylo v pravidlech upraveno tak, jak je to dnes. Pamatuji se na to velmi dobře, Piškot s tím měl hodně práce. Výsledek je ten, že naše pravidla ho nezakazují paušálně, takže většina tzv. povolení se už na ně neodkazuje a dává si zákaz přímo do textu povolení. S MG se tak v podstatě může lézt jen na levým v Labáku. Povolení MG by znamenalo přesvědčit všechna CHKO a jiné, aby zákaz nevyžadovala. Vzhledem k tomu, že ani názor členů na to není jednotný, těžko čekat, že se to stane v horizontu několika let. No, takže konec grafomanství, mám jiné věci na práci. To je tak, když se člověk neudrží a dá věcnou poznámku.
Kočkaodpovědět 
          Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS00:41:59 20.12.2012
Právě po akci Adam se začlo diskutovat o vypuštění zákazu mg z pravidel svazu tak, aby už svaz nemusel trestat svoje členy. Jestli se nepletu, tak k té úpravě skutečně došlo. Z toho mi plyne, že se dneska nedají oba "incidenty" srovnávat a že by dneska Adam potrestán nebyl, jelikož už by pravidla svazu neporušil(podotýkám, že o té letošní akci nic nevím a tudíž neřeším jak to bylo)
Melmanodpovědět 
           Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS07:51:57 20.12.2012
Chceš tím říct, že když dojde k porušení interních pravidel, k potrestání dojde, ale když dojde k porušení zákona (který je nad nějakými interními pravidly), tak k potrestání nedojde a ČHS to bude přehlížet ? To už by bylo fakt moc ...
Petrodpovědět 
            Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS07:55:30 20.12.2012
Jen dodám, že to je zákon, jehož porušení přímo ohrožuje vyjednání další výjimky pro lezení a jehož dodržování a trestání porušení by mělo být jedním z předních cílů, na které by se mělo ČHS zaměřit. Co už je důležitější náplní činnosti ČHS než právě toto ?
Petrodpovědět 
             Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS08:11:28 20.12.2012
Myslím to tak, že teď svaz nemá povinnost to řešit a trestat. Neříkám, jestli je to dobře nebo špatně, ale jen konstatuju fakt.
Melmanodpovědět 
              Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS08:38:17 20.12.2012
Podle toho, jak k věcem přistupuje, nemá za povinnost vůbec nic, že ... Proboha, tady přece nejde o povinnost, v tomto případě by VV v zájmu široké lezecké obce (možnosti budoucího lezení v dané oblasti) měl sám vyvinout aktivitu a zasáhnout! A ne to naopak bagatelizovat a mést pod koberec.
Petrodpovědět 
               Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS09:29:25 20.12.2012
Jen tak pro úplnost: byl na některé fotce Zoban s bílýma rukama po loket? Nebyl. Je v článku uvedeno že účastníci byli seznámeni s tradicí lezení v Adru (a nepochybně i s problematikou mg)? Ano. Jak si myslíte, že by dopadlo případné disciplinární řízení? Kdo a co porušil? Ta polka co byla na fotce asi není členkou ČHS. Tím pádedem tady voláte po zbytečné pomstě. Jen tak mimochodem, proč veškeré diskuze na Lezci musí končit planou debatou o MG a zbytečným osočováním?
Míraodpovědět 
                Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS12:36:57 20.12.2012
Protože jsi hlupák, co si nevidí dál, než na špičku nosu.

Nejedná se o mágo, ale dodržování pravidel. Byl bys spokojenější, kdyby tu někdo napsal čísla paragrafů a odstavců? Pro zjednodušení - jsou nějaká pravidla a pokud je někdo poruší, měl by být potrestán. A je jedno, zda porušil zákaz nípání se v nose, používání mága nebo vysekávání chytů. Prostě došlo k porušení pravidel a mělo by se to řešit. A vše stejně. Takže to, co tu lidem vadí, není mágo jako takové, ale to, že někdo je za něj potrestán a jinému to projde. Ale to je na tebe asi moc složité, viď?
odpovědět 
                 Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS13:16:44 20.12.2012
Možná jsem hlupák ale mám základní právní vědomí. Podle tebe tedy má ČHS vést disciplinární řízení s účastníky meetingu v Adru, kteří použili v rámci tohoto setkání MG při lezení na pískovci? Koho obviní? Karolínu z Polska? Igora Kollera ze Slovenska? To asi nebudou členové ČHS a tím pádem se na ně pravomoc disciplinární komise nevztahuje. Je na fotce někde Zoban s bílýma rukama? Není! Čím se provinil? Tím že zorganizoval akci pro zahraniční lezce? Co porušil? Co tedy chceš pořád řešit? Nebo vůbec nevíš o čem je řeč a jen prudíš bez znalosti věci?
Tohle původně byla diskuze o vysvětlení finančních toků ve svazu - ne o pomstě za mg v Adru.
odpovědět 
                  Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS14:43:07 20.12.2012
Koukám, že se již začínají mazat příspěvky.
odpovědět 
                   Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS16:35:14 20.12.2012
Juhů, začíná hon na dukáty, jak se říká na idnes.cz :)
Pepkaodpovědět 
                    Bloudek, Hrubý podporují porušování pravidel21:21:12 21.12.2012
Oni (Bloudek, Hrubý, Reš či jak se jmenuje) dobře věděli, že při organizací zobana budou platná pravidla porušována. Nejde o trestání těch účastníků, to jsi za celou tu dobu nepochopil, o čem je ta diskuze??
odpovědět 
                     Re: Bloudek, Hrubý podporují porušování pravidel11:02:31 22.12.2012
Tahle diskuze hlavně začala úplně o něčem jiném - to jsi zřejmě nepochopil ty. Navíc už vůbec nechápu proč svádíš vinu na hlavní funkcionáře svazu? Prostě jen souhlasili a podpořili akci pro zahraniční lezce. Navíc je tam provázeli místní lezci a ti by měli být zárukou dodržení podmínek. Ale ona skutečnost trochu jiná, že? A hlavně je důvod si kopnout do svazu a nějak si pro sebe zdůvodnit sobectví proč nechci být nikde organizován.....
odpovědět 
                      Re: Bloudek, Hrubý podporují porušování pravidel11:25:09 22.12.2012
Doufám, že mi to zase nesmažou :-(

Zase píšeš bludy a nesmysly. Tvůj přístup je úplně dementní. Bohužel, nejsi s to to pochopit, proto si určití lidé mohou dělat, co chtějí. A nebo to moc dobře víš a jen se tu pokoušíš s lidmi manipulovat a postavit to do roviny, že nikdo za nic nemůže. V obou případech jsi ***** a dokud budou v ČHS lidi, jako jsi ty, nebudu tam. A než zase začneš plácat nesmysly, tak to není otázka peněz. Jako nečlen ČHS mám na závodech obvykle dvojnásobné startovné, takže zaplatím ročně o dost více, než kdybych člen byl.
odpovědět 
                       Re: Bloudek, Hrubý podporují porušování pravidel12:02:11 22.12.2012
Někomu nepomůže, i kdyby platil čtyřikrát víc...
Willhemodpovědět 
                        Re: Bloudek, Hrubý podporují porušování pravidel12:20:25 23.12.2012
...i desetkrát. :-) Tohle naprosto marnej boj proti demenci....
odpovědět 
         Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS22:31:24 19.12.2012
Kočko, jedna z mála, která si trochu pamatuješ, pro doplnění, já už tehdy nebyl ztotožněn s rozhodnutím komise alpinizmu o potrestání Adama a to byl jeden z důvodů celého cirkusu, samozřejmě jich bylo víc, ale to je na hospodu a ne na bulvár a na Adama jsem nikdy DŘ nepodal, to jen pro doplnění.
Vlkodpovědět 
          bulvár?12:57:14 20.12.2012
...takže už i Lezec je bulvár? :-))))
Kuba Turekodpovědět 
        Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS20:49:25 19.12.2012
Marty, Roberte, LHS a Karle, vždy velice podobný sloh a argumenty. Jděte se vyšetřit na hlavu.
odpovědět 
         Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS22:36:13 19.12.2012
Těžko můžu mít podobný argumenty jako márty a jiní, když na rozdíl od nich vnitřní věci ČHS nerozebírám. A zkus příště nabrat odvahu se podepsat, když budeš někoho posílat na vyšetření.
Robertodpovědět 
        Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS22:26:12 19.12.2012
Márty, za prvé nelžu, za druhé pořád hovoříš o nějaké komerční akci a nevím kterou máš na mysli, Zoban žádnou komerční akci nepořádal, to jen abychom si ujasnili pojmy s dojmy a to samé se také týká tehdejších DŘ s mg.
Vlkodpovědět 
         Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS22:42:03 19.12.2012
? Tak jsem možná mimo mísu já - až doteď jsem věci rozuměl tak, že se tu, pokud jde o Zobana, Ádr a MG, propírá letošní Salewa Rock Tour v Teplicích, což teda byla komerční akce; už se tu na to odkazovalo ...
Robertodpovědět 
          Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS22:44:09 19.12.2012
P.S. A samozřejmě, možné důsledky té teplické "exhibice" se zdaleka netýkají jen členů ČHS (jinak bych se do toho nenavážel).
Robertodpovědět 
          Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS23:26:29 19.12.2012
Spolu s řadou dalších lidí jsme organizovali mezinárodní horolezecký sraz v Adršpachu v září 2012, v době konání Salewa akce v Teplicích jsem byl již ve Francii. Už jednou jsem to Martymu jasně sdělil, ale zřejmě razí heslo, že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou.
Podrobnější informace o International Sandstoneclimbing Meet najdeš například zde: http://www.horosvaz.cz/ sportovni-lezeni-a-bouldering/ mezinarodni-lezecky-tyden-v-adru/ nebo například v poslední Montaně.
Radek
 zobanodpovědět 
           Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS23:38:05 19.12.2012
Je pěkné, že se ozveš, kdyš si pisatelé popletou akce. Ale ty víš o jaké akci je řeč. Zobane, používal jsi mg na akci pořádane Čhs v oblastech, kde je to zakázané? Teď se ukaž jaký jsi chlap!
Libor rebel Hrozaodpovědět 
           Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS08:25:07 20.12.2012
Zobane psal jsem něco teď Zoban a Salewa akci, ale mám namysli International Trad Sandstone Meet pro upřesnění ale to ty dobře víš kde je zakopán pes ??Kdyby tuto akci pořádal např. Hroza tak ho zadupete do země za nedodržení pravidel a asi by to nebylo mezi čtyřma očima a o tom mluvím.
mártyodpovědět 
            Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS09:21:21 20.12.2012
Hroza by nic nepořádal - na to je moc líný. :-)
odpovědět 
            Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS09:36:21 20.12.2012
Komerční akce - takovou akcí já rozumím akci která generuje finanční zisk jedinci nebo organizaci, ktera tuto akci organizuje.
Přinasla tato akce financni zisk nekomu z organizatoru nebo CHS?
Takze prosim, navazej se jak chces, ale nenazyvej akci, kteou clenove CHS organizovali ve svem volnem case a dostali od CHS pouze prispevek na cestovne komercni akci.
Ve snaze urazit mne, toiz urazis vsechny dalsi cleny organizacniho tymu, kteri na rozdil od rady zde diskutujicich udelali pro propagaci Ceskeho horolezectvi poradny kus prace.
Doporucuji Montana 6/2012, sloupek Z.Hrubeho a pak se poradne zamyslet. Pripadne na obdobne tema ze zcela jineho smeru Reflex 50/2012 str. 44.
Bohuzel tam rada nejcasteji se vyskytujicich prispevatelu teto diskuse naleznou svou zcela trefnou a presnou charakteristiku.
Radek
 zobanodpovědět 
             Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS09:50:19 20.12.2012
Zobane, prosím, nech si ti praktiky odkoukané od našich politiků. Komerčnost není to, oč tu běží. Zkus se k problému postavit jako chlap a vyjádřit se k tomu, co je ti tu vytýkáno. Díky.
odpovědět 
             Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS16:46:33 21.12.2012
Zobane, ty kluku. Je mně tě opravdu moc lito. Při tvém vzdělání by jsi měl alespoň tušit co je skryté za slovem komerční. Ty malý komouši.
Milouš J.odpovědět 
             Re: odsouzení a měření stejným metrem nepatří mezi pravidla ČHS05:07:49 23.12.2012
kteri na rozdil od rady zde diskutujicich udelali pro propagaci Ceskeho horolezectvi poradny kus prace.

Jaja! zpropagovalo se to az do bilejch zaprasenejch dvojek!
Bravo Zobane, fakt poradny kus prace a stacilo na to jedno desetileti tusim:-))
ahaodpovědět 
       Re: Loučím se :-)20:05:45 19.12.2012
Milý Vlku, NA NEVEŘEJNÉM ZASEDÁNÍ??? Jseš jako Milouš Jakeš a komouši, ti taky rozhodovali neveřejně ve svých sekretariátech. Jsem opravdu rád, že už na tuhle špínu nepřispívám. Howgh.
Karelodpovědět 

 Vševěd17:41:17 19.12.2012
A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí.
Vševědodpovědět 
 Re: Vševěd20:49:50 19.12.2012
Tak !
Aldoodpovědět 
  Re: Vševěd06:33:59 20.12.2012
A všude lezou a píšou komentáře
odpovědět 

 otazka pro bafunare :-)10:56:50 20.12.2012
Me jakozto radoveho clena,amaterskeho lezce by zajimalo kolik penez se v roce 12 investovalo do zajisteni novych cest a prejisteni cest starych,asi toho moc nebude v porovnani s penezi investovanymi do ruznych cest a dalsich "nutnych" propagacnich pocinu nekterych BAFUNARU sedicich u pramenu.Nebo se snad pletu?!
Michalodpovědět 
 Re: otazka pro bafunare :-)11:15:38 20.12.2012
V článku je odkaz na stránky horosvazu a tam máš tabulku, ze které by ses to mohl dozvědět.
Willhemodpovědět 
  Re: otazka pro bafunare :-)12:28:49 20.12.2012
To je, vildo, úctyhodná trpělivost, při střetnutí s takovou ignorancí.
P.odpovědět 

 Hele11:54:12 20.12.2012
Je to jenom můj pocit nebo jsou Vlk se Zobanem nějaký debilní?
Jan Vítodpovědět 
 Re: Hele14:16:24 20.12.2012
Jede takhle Kolumbus k tomu druhýmu světadílu, sundá krasohled, nasadí triedr a zjistí, že horolezci nejsou normální. Vezme teda mikroskop a zjistí, že žádný člověk není normální. Už to tady řešila kolegyně Chocholušková v článku "Jsou horolezci nadsamci?", vyšlo to prvního apríla nebo posledního silvestra. Technická, jak to souvisí s rozpočtem ČHS??
 martanodpovědět 
  Re: Hele16:32:55 20.12.2012
Souvisí to asi takto: když zde názorně vidím názory a myšlenkové pochody některých funkcionářů ČHS - předsedů komisí, tak nevím, jak bych mohl mít v ČHS důvěru ve věci sestavování rozpočtu. Poznámka pro Vlka - myslím, že každý, kdo aspoň trochu čte lezce, rozpozná tvoje a Zobanovy příspěvky od těch, kde si z vás někdo dělá prdel a podepisuje se "vaším" nickem. Váš dementně/agresivní styl je totiž skoro nenapodobitelný...
Janekodpovědět 
   Re: Hele17:04:49 20.12.2012
Ty snad soudíš podle toho, co si tady přečteš? Se pak nedivím, že to tady vypádá, tak jak to vypadá. Jen nevím, jestli je to k smíchu nebo pláči...
Willhemodpovědět 
    Re: Hele19:58:53 20.12.2012
Tak čtu si tady výroky funkcionářů svazu, nebo snad máme pochybnosti o tom, že to píšou skutečně Wolf a Lienerth? Podle čeho by si deset tisíc členů svazu mělo o jeho vedení udělat obrázek - máme se snad s nimi všichni setkat osobně a vyříkat si to? Po pravdě ti moc nerozumím, ale klidně si poplač...
Pepanodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Utah
Unbirthday, V6
 Databáze cest:
Všechny cesty (161491)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější bouldery:
Kromid 6B Prilep
Super Džej 6A+ Prilep
Žepoimenovani 5C Prilep
Bongo Doli 6C Prilep
Priden Bajček 5B Prilep
Nově komentované:
Lezení Znamená Být Svobodný VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Mocek 8- Pálava
Lezení Znamená Být Svobodný VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Rozmarné Léto IXa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Kam se chodí diskutovat? | Re: témata a odborná vs laická diskuse | Re: Kam se chodí diskutovat? | Re: Kam se chodí diskutovat? | témata a odborná vs laická diskuse | Re: Kam se chodí diskutovat? | Re: Kam se chodí diskutovat? | Re: Kam se chodí diskutovat? | Re: Kam se chodí diskutovat? | Re: Kam se chodí diskutovat? |

 Nové komentáře:
| správa od SLP | po <> front | Re: Špičkový psycho-sportovní | Re: Špičkový psycho-sportovní | Re: Špičkový psycho-sportovní | Re: Špičkový psycho-sportovní | Re: &lt;&gt; | Re: Špičkový psycho-sportovní | Špičkový psycho-sportovní |

 Kde to vře:
Průvodce na Český kras míří k lezcům (58)
Vysoké Tatry už nemají být zdarma (20)
Nehody v Frankenjuře (12)
ME: Eliška Adamovská ve finále kombinace obtížnosti a bouldrů 5. (10)
Broad Peak za sedm a půl hodiny. Rychle nahoru a padákem dolů (8)
Jonas Hainz free solo cestou Moulin Rouge (7b/+ 400 m), Dolomity (6)
SP v lezení v Chamonix, Francie (5)
Peuterey Integrale (5)
Švédsko (5)
Chris Sharma ve skalách v Teplicích nad Metují (4)

 Nově v inzerci:
Softshell bunda | Pieps First - Aid Splint | Croatia průvodce | parťák do hor | Malarone 6/2023 | SCARPA F1 LT, vel. 290, záruka, nová lanka | MSR Dromedary Bag Univerzální hydrovak Objem 6 Lit. | Hrnec MSR Alpine StowAway Pot 1.1 L | ELOKOŽENÉ POHORKY ASOLO FANDANGO GV GORE-TEX®44 1/2 EU | Parťák |


 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.