LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vychází nový průvodce na saské písky Elbsandstein Plaisir
Nový průvodce Bor Bouldertopo
Křest knihy Drama před objektivem 18.9. v Praze

Závody
ČP mládeže obtížnost Choceň (13.10)
3. kolo Slánské pohody (17.10)
SP Wujiang (20.10)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13775
2.Konečný 12847
3.Pail 11575
Bouldry:
1.Stráník 11625
2.Jungling 11025
3.Stráník 10900
Hory:
1.Skopec 6646
2.Švihálek 5970
3.Nehasil 5501

Výsledky
MS Innsbruck (06.09)
MS mládeže Moskva (09.08)
SP Briancon (20.07)

Deníčky
4562 lezců
718441 cest
Nové přelezy:
Sloní Pilí 9
Willie Yor 8A
River Raid 10+
L´Odyssée 7c+
Shark's Fi 5.12d
Hary Lotr 8A
Florida-Ro 10/10+
Stillman 9
Anal Cucum 7C
Boží Mlejn Xb

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder bar Točna - Jihlava
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

BEAL Petrohradské Padání 2013

Když už jsme přežili i tohle, přežijeme všechno!

Atmosféra


Trochu jsem zavzpomínal na začátky. Lidé vracející se na místa, která mají rádi i noví překvapení nadšenci, kteří se domů vraceli s jasným pocitem. Příště zase! Človíček dolující poslední drobné, aby nespal v lese a akci zbytečně neublížil. Človíček, který se rozhodl mě naučit tančit (což je tedy veliké sousto) a možná chtěl i více! Človíčci rozhodně uvyklí na vyšší čísla a srdnatě bojující s šestkami. Rozjařené tváře a možná i údiv nad náručí plnou cen. Lidičkové okupující školní třídy a hrající zde nejrůznější společenské hry. Lidičkové tvrdě zařezávající na chodbách celé školy a v neposlední řadě lidičkové trpělivě snášející nástrahy počasí i techniky. Díky! Vzpomenu si na to, až zase budu mlátit do zmrzlýho mechu.


Atmosféra kolem boulderu Ráma, 6C+

foto by © Karel HegrPočasí


No pršelo, pršelo…Od pátku večera, který jsme strávili pod stany až do sobotního dopoledne. A když už to vyschlo (občas za pomoci kilogramů Mg od Bealu), začalo po poledni znovu. Ve čtyři definitivně přestalo a lezlo se pak až do tmy. Parádní podmínka, osm stupňů. V neděli bylo nádherně, vykouklo sluníčko a lézt se dalo všechno. Myslím, že se ukázala síla areálu, zejména děti zaplnily chodby a měly se kde vylítat.


Čištění Pirani

foto by © Karel HegrDěti


Čím dál tím více inklinuji k tomu, že akci děláme pro rodiny s dětmi nebo děti samotné. Lezoucí ratolest a rodiče jako doprovod, lezoucí maminka či tatínek a dítě hrající si pod boulderem nebo zkrátka všichni zavěšeni na skalách. Pak jsou tu ještě dva busíky z Německa, jeden lze přirovnat k našim mládežnickým oddílům, jeden je oficiální německého DAV, které sem vysílá zástupce své lezecké mládeže. Takové malé soustředění. Úžasné partičky soutěživých dětí. Letos jsem ještě více rozkouskoval dětské kategorie, takže vítězství byla občas i překvapivá! No a to zázemí, o tom jsem už psal. Nakonec, Sklárna je především škola v přírodě.


Mina SD 6A+

foto by © Karel HegrSoutěže


Po loňské zkušenosti jsem se rozhodl maximálně zjednodušit MČR a umožnit lézt ho zároveň s hlavní soutěží. Trochu jsem doufal, že to i povede ve finále k stejnému pořadí, což se také stalo. Škoda jen, že jeden z tzv. bonusových boulderů, které byly pro MČR připraveny, byl po většinu času mokrý. Příště ještě více slevíme dámám, na ně to bylo moc těžké. No a jinak klasika zpestřená nejrůznějšími zajímavostmi sponzorů, zejména Rock Pillars a Ocún se do toho pořádně obuli. Zajímavá byla určitě i Rosťova otočná hrazda od Lapisu, kde se siláci vyřádili. Výkony ve finále určitě byly zkresleny pozdní hodinou, takže neoficiálního „světového rekordu“ jsme se nedočkali.


Soutěž ve shybech

foto by © Karel HegrVýkony


Lézt se v pátek začalo už někdy kolem deseti, přesto obsypaný Ráma pustil prvního lezce na vrchol až ve dvě odpoledne. Holt těžké 6C+. Dal ho až človíček z Rakouska, který je jako doma v Loučovicích. Pověstné české slopery. Ani Adam ho nedal na první pokus. Zato se pak zatnul do varianty ze sedu a první 8A+ bylo za chvíli na světě. Logicky se pak jal zkoušet prodloužení do rozpažky doprava a následného výlezu boulderem „Syntéza marnosti“. To mu vydrželo mezi dešti až do sobotního večera, kdy parádní strop sřetězil: Rámájana 8B+! Těšte se na video. Nejtěžším ženským kouskem byla Kusadla , 7B+ Katky Záhorové. Stejný boulder vylezl po vyčerpávajícím boji a mnohonásobném padání z vrcholu i můj osmiletý synáček. Devítiletý Marek Jeliga, dal boulderů kolem 7B+ a 7B více a zaslouženě zvítězil v asi nejnabitější kategorii. Kam to lezení spěje! No a pak bych se určitě zastavil u neuvěřitelného boje lezců s nástrahami počasí. Vidět zkoušet „Piraňu“ za trvalého deště bylo velmi zajímavé: ze žebříku posypat magnéziem, odrhnout štětkou, rychlé dva pokusy a znovu, posypat….


Adam v cestě Rámájana, 8B+

foto by © Karel Hegr


Kultura a hry


Na školní léta si zavzpomínala řada účastníků, kteří obsadili učebny a věnovali se nejrůznějším hrám na tabuli a před ní. Co se týče hudby, je až neuvěřitelné, jak citlivé je „padálistické“ publikum. Od jásání a nadšení až po neskrývané zklamání. Ale ani sebefalešnější tón si nezadá s výkonem zvukaře, který svými chybami doslova zkazil celý večer. První koncert začal v půl jedenácté a skončilo se ve tři čtvrtě na čtyři. Skvělí „Wanmeni“ tak hráli pro posledních padesát „Mohykánů“ a u ohně jsme usínali s nástroji v ruce. Takhle příště NE! Ve tři bude postavené pódium a bude fungovat aparatura. Hrát se začne tak kolem sedmé osmé.


Wanmensonk

foto by © Karel HegrKlasifikace


No horší už to taky nebude. Tenhle rok byl zcela výjimečný. Skoro celé to spadlo na mě. No a já osobně se nejlépe orientuji v klasifikacích kolem čtyřek a pětek. Nechtějte ode mě ohodnotit trojku. To tedy ne! Naštěstí jsem většinu věcí zvládnul přelézt vloni v létě a začátkem podzimu, protože pak v oblasti 5 měsíců ležel sníh. Poslední bouldery jsme dva týdny před akcí (když už tiskařské stroje tiskly první strany průvodce) museli doslova vymlátit z ledu, aby bylo možné alespoň částečně určit nějakou obtížnost. Co na plat, že za další týden, kdy jsme věci přelézali, jsme věděli, že to nebude ono. Ale co, jsou to jenom čísla, navíc u některých technických špeků se neustálí klasa ani po deseti přelezech.


Vítěz Adam Ondra

foto by © Karel Hegr
Vítězka Katka Záhorová

foto by © Karel HegrPomocníci


Ať žije Beal, Rock pillars, Ocún, Swisshodinky (Luminox), Rock point, Singing rock, Saltic, Alpy, Cassin, Luna Rossa, Hanibal, Camp, Peter Bouldering, High Point, Lidé a hory, Pohora, Pieps…a samozřejmě Lezec! Z lidiček pak má můj obdiv a velký dík nová tvář mezi námi – Pavel „zvíře“ Zvěřina, který bravurně zvládal registraci na místě.


Petr Resch   [úpravy] 14:51 27.04.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 bylo to fajn15:16:48 27.04.2013
Jasne ze padani melo zase svoje mouchy, ale i pres dest a technicke nedostatky, se myslim povedlo a lidi co tam byli, tam byli radi :)
Hodne mile me prekvapil Jirka Lautner s bandou, hrali pekne.
Co priste? porad neco v zaloze?
Uvazuje se o vraceni se do starych oblasti?
Dannyodpovědět 
 Re: bylo to fajn15:44:40 27.04.2013
Jojo, i přes mouchy to bylo fajn.
už se těším na další!
Valmarodpovědět 
 Re: bylo to fajn09:00:56 29.04.2013
V záloze je toho moc. Respektuju, že centrální Petrohrad nabízí pestřejší a převážně méně bolestivé lezení, ale potenciál na novou oblast už tam není zatímco Žihelsko se jeví být nevyčerpatelné. Včera už jsem očistil prvních asi 100 m2 plochy kamenů. Docela si mi těžko klepe i do té klávesnice. Jsou to občas docela megality. Myslím, že je na čase, aby se účastníci "padání" po pár letech menších kamenů zase začali při lezení i bát!
Kromě potenciálu jsem rád, že se nemusí nikam celý víkend jezdit. Jseš na jednom místě a chodíš si na bouldery, kdy se ti zachce. Zejména za toho deště bylo dobré, že oblast byla blízko bydlení a bylo možné se v pohodě vracet do tepla. Příště ty kameny budou trochu dál, ale pořád je to bez přesunů autem. Takže "padání" se na centrální Petrohrad jen tak nepřesune, ačkoli řada lidí zaleze jeden den v nové oblasti a druhý klidně vyrazí na ten Petráč. Já akorát doufám, že nám počasí umožní ukončit akci oficiálně v sobotu, letos už to tak mělo být a natáhli jsme to do neděle jen kvůli počasí.
Jo a ještě něco, možná, že bude ubývat absolutního počtu boulderů a fakt půjdeme jen jasné linie. Kromě sběračů se stejně vždy lidé seskupují u nevýraznějších věcí a ty zkouší. Myslím, že 200 jasných povedených kousků je lepší, než 400 vmačkaných směrů. Prostě tak trochu bouldering v tradičním pojetí. Ta oblast to umožňuje. Budeme vás v průběhu roku lákat průběžnými zprávami o přípravách na stránkách akce.
O kousek níže čtu cosi o lidičkách atd. Jo jasně, článek je subjektivní a možná tam těch zdrobnělin nemělo být tolik, ale mě ta parta prostě připadá na akci to nejlepší. Tak sorry, že jsem se neudržel.
Petr Reschodpovědět 
  Re: bylo to fajn11:25:42 29.04.2013
Jděte už s tím Padáníčkem do prdeličky.
Karelodpovědět 
   Re: bylo to fajn13:42:12 29.04.2013
Padání je fajn akce za kterou se skrývá hodně úsilí. Ač jsem k ní měl pár výhrad, přesto za rok pojedu, protože je to akce, kde si bouldry fakt užiju. Co jsi dokázal ty, Karliku, že jsi takovej hrdina? Pokud se ti akce nelíbí - nejezdi, nečti o ní. Co tě ale vede k tomu, že si přečteš report a máš potřebu plivat na lidi?
K.odpovědět 
    Re: bylo to fajn15:00:17 29.04.2013
No je pravda, že těch reportů je už trochu moc. Proč si Resch vždy neaktualizuje ten původní článek, ale na každou kravinu zakládá nový? Pak by nikdo ani nepípnul.
odpovědět 
     Re: bylo to fajn18:34:44 29.04.2013
Člověče, já bych takhle hezkej článek do copmu nenaskládal. Po akci byly vpravo rychlé výsledky, teď je tu konečně článek. A soudě podle komentářů před akcí se lidé ptali, zajímali. Navíc na tu tipovačku lidi vysloveně čekali a zase, podle počtu lidí, kteří hlasovali, to taky není úplně mimo. Tak ti nevím, kde je hranice soudnosti. Myslím, že je tu na Lezci dost prostoru i pro jiné věci, takže jeden článek navíc snad nebere místo něčemu jinému. Ten čte to a ten zas ono a všichni dohromady nikdy nebudeme chtít číst to samé. Volbu má ale každý.
Petr Reschodpovědět 
      Re: bylo to fajn09:41:33 30.04.2013
Pěknej článek i ty předchozí Petře. I když jsem na akci nebyl(a na spoustě dalších o kterých se na Lezci píše) tak si rád přečtu co se děje. Když mě něco nebaví tak to nedočtu... Zdrobněliny nevadí, informační hodnotu či názor autora podle mě nezmenšují. Díky všem co něco napíšou, o organizace akce jako je Padání ani nemluvě.
Máčaodpovědět 

 Komentáříček16:10:44 27.04.2013
Tak tenhle článek jsem tam na poprvé neposlal. prostě mi ty lidičky a človíčkové vadí. Nebo serou? Buď dám ještě někdy ještě nějaký pokus, nebo se na to vykašlu. Nebo vyseru?
Člověkodpovědět 
 Re: Komentáříček16:33:30 27.04.2013
Tos tam asi nebyl, jinak bys věděl, že tam byli jenom samý moc prímový pohodový lidičky!
Mucinkaodpovědět 
 Re: Komentáříček20:45:19 27.04.2013
Souhlasík.
X.odpovědět 
  Re: Komentáříček22:12:22 27.04.2013
To bych chtěl vidět to nejtěžší ženský B+. Kde byla naše ženská boulderingová špička?!
odpovědět 
   Re: Komentáříček22:50:34 27.04.2013
v lese :)

>>> Trochu jsem zavzpomínal na začátky.

>>> Človíček dolující poslední drobné, aby nespal v lese a akci zbytečně neublížil.

wtf :D
odpovědět 
   Re: Komentáříček10:58:07 28.04.2013
Přijde ti to málo za propršený víkend?
odpovědět 

 kávymil15:32:59 29.04.2013
Mě na padání zklamal stánek s kávou od Hanibalu, takový amaterismus jsem neviděl. Při produkci 1 hrneček za 15 minut,.. to bylo tragické. Příště hezké holky, přenosnou termosku s kávou a pěkně do terénu mezi lidi. Takhle ne Hanibale, takhle ne...
joodpovědět 
 Re: kávymil18:42:44 29.04.2013
Ahoj milovníku kávy,
opravdu nás mrzí, že Ti naše vaření kávy nevyhovovalo, nebo Tě dokonce zklamalo. Jenže když se připravuje pravé espresso, tak to bohužel nějaký čas zabere, a ač jsme se snažili sebevíc (a vybaveni jsme byli), tak jsme v průměru produkovali 3 kávy za 15 minut. Věříme, že ostatní, kteří od nás kávu z Handpressa ochutnali, byli spokojení, a Tebe rádi zveme na další kolo. Tentokrát budeš muset dorazit k nám na prodejnu do Korunní ulice, ale zato Ti na místě klíďo uděláme espresso, klíďo double, americano... jak si jen budeš přát :)

Díky za zpětnou vazbu a dík ostatním za pohodový víkend. Jo, mrkněte na video:
http://www.youtube.com/watch?v=utEVvuasLUk

Za Hanibal Team
Ondra
Ondraodpovědět 
  Re: kávymil21:44:54 29.04.2013
5 minut na 1 espresso? domaci automat zvlada 1 za 45 vterin i s dolevanim vody:)
t.odpovědět 
  Re: kávymil21:48:55 29.04.2013
Double, americano, 5 minut na jeden káves... Vypadá to na totální kávovou anarchii:-DDD
Willhemodpovědět 
  Re: kávymil15:16:29 30.04.2013
Tepic.. ja za sebe muzu rict, ze kafeto bylo dobry. a co by lidi meli chtit v prirode ? automaty? :D

Vsak nez se uvari voda, nez to rozpumpujou...

A komu se to nelibi tak bych je za to postavil a at pumpujou oni :D
Vencaodpovědět 
  Re: kávymil08:31:53 03.05.2013
Je nejake specialne vybavenie na produkciu presa do terenu? Ta pumpa na videu ma zaujala...
kavicku semodpovědět 

 diky 22:46:00 01.05.2013
Zvire bol clovek na svojom mieste ... Hlavne ma potesil svojim pristupom a prekvaenim vo stvrtok vecer ked sme prisli a stavali ste registracku :D k pocasiu dalo sa bouldrovat kazdy den a pocasie si clovek nevybere. a som rad ze sa najde niekto kto robi taketo akcie pre 400 ludi .. takze dakujem a za rok zase :D
chosééodpovědět 

 Reakce14:56:17 02.05.2013
Neustále mi chodí spousta krásných reakcí z tuzemska, ale mnohem častěji ze zahraničí. Kromě pěkných děkovaček se shodují na jednom: klasa na Petráči je prostě ultrabrutální. Tak například vítěz starší dětské kategorie, který nasbíral 1000 bodů (tzn. v průměru lezl 7B) si aktuálně přivezl z Zillertalu své první 8A+ a jedno 7C OS! (za takovéto dva bouldery by měl v hodnocení padání 1400 bodů). Vítězka starší dětské kategorie si rozhodně nestěžovala, čišelo z ní nadšení (poslala mi fotku s Adamem Ondrou, která bude mít výsostné místo v rodinném albu) a rozlezená z Petrohradu mrskla ve Frankenjuře své první 8-.......tak nevím, co s těma číslama napsanýma za názvem, kterým se říká klasifikace, uděláme.
Petr Reschodpovědět 

 Prosba21:56:25 02.05.2013
Ahoj, postrádáme Miuru na pravou nohu, nenašel jí někdo náhodou?..díky moc..
Martin Burešodpovědět 

 Fotky08:44:25 07.05.2013
Občas na stránkách akce přistanou nějaké nové fotky a je tam i jedno kratičké video od lezců z Německa. To naše slibované video se nějak vleče...
Petr Reschodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:
Benidorm
Calpe
 Databáze cest:
Všechny cesty (130830)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější bouldery:
Ekoložka 6A Hradiště
Prsteník 6A Hradiště
Proud Of You 6A+ Loučovice
Thank You 5B Loučovice
Veverkokotě 5A Loučovice
Nově komentované:
Havraní Klenot 9 Bystřička
Anal Cucumber 7C Ostaš
Alberto Rabadá (Murciana) 6c Los Mallos De Riglos
Havraní Klenot 9 Bystřička
Stará Cesta VII Příhrazy

 Nově v diskusi:
Re: 1 objektiv na lezení | Re: Bestmaker a trening obecne | Re: 1 objektiv na lezení | Re: Bestmaker a trening obecne | Re: Bestmaker a trening obecne | Re: 1 objektiv na lezení | Re: Bestmaker a trening obecne | Re: Bestmaker a trening obecne | Re: Bestmaker a trening obecne | Re: Bestmaker a trening obecne |

 Nové komentáře:
Re: Zlagboard? | Re: Zlagboard? | Re: Zlagboard? | Re: Zlagboard? | Re: spára nevadí | Re: spára nevadí | Re: Amatér pan Jandík | spára nevadí | TV Barrandov | Re: Zlagboard? |

 Kde to vře:
Rafiki Urban Boulder Race 2018 (167)
ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2018 (35)
Zaclickujte si po italsku. U vás na stěně (20)
Bylo nebylo na CHKO Broumovsko (12)
UIAA mění svou strategii (9)
Vychází nový průvodce na saské písky Elbsandstein Plaisir (7)
La Sportiva Sport Life! bouldercontest 2018 (5)
Východní Morava (5)
Poslední klasický prvovýstup na Prachově? (5)
Video: Jan Hojer leze DWS Es Pontas 9b na Mallorce (4)

 Nově v inzerci:
Trekové boty Millet, dámské | průvodce Peru | Vicedelky na konci listopadu? | skialp set 160cm | Boty | Trekové hole Black Diamond trail | nové merino ICEBREAKER | Prodám dětské chyty | PÉŘOVÁ VESTA WARMPEACE DRAKE ČERNÁ VELIKOSTI XL | Obuv MEINDL Island MFS Active hnědá Vel.: Uk 11,5 |

 Anketa:
Zajímám se o lezecké závody?
 Ano 
 3492 
 Ne 
 2940 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.