LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovinsko
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád

Závody
MMČR v lezení na obtížnost (23.10)
Akademické MČR lezení na obtížnost (11.11)
Dry Tool Cup 2021 (04.12)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13034
2.Trojan 12275
3.Jungling 11515
Bouldry:
1.Stráník 11550
2.Novák 10950
3.Volf 10928
Hory:
1.Skopec 7956
2.Mrklovský 7289
3.Bloudek 7201

Výsledky
MMČR v lezení na rychlost (17.10)
MMČR v boulderingu (24.09)
MS v lezení (16.09)

Deníčky
5187 lezců
932151 cest
Nové přelezy:
Louis Je M 8B
Zirkon 8A
Zirkon 8A
Baltica 7b+
Hey Boys 8a
Hey Girls 7c
Nuniks 7c
Panychida 9+/10-
Yanap 7b+
Broken Sou 7c

Stěny
Sportcentrum Forea - Lanškroun
Boulderbar Flamendr - Kadaň
Boulder Klub Pentagon - Tábor

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Rock Point OC Olympia - Brno
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Odstraněná skála v Broumovských stěnách

Správa CHKO nechala kvůli těžbě dřeva odstranit kus skály v NPR Broumovské stěny.

O případu píše iDNES, jak včera upozornil zde v diskusi na Lezci čtenář Tadeáš.

Viz článek na iDNES:

idnes.cz: Skálu odlámali, aby projely kamiony se dřevem. Lidé za to správě CHKO spílají

A též původní příspěvek lezce Petra Johna, který o případu psal počátkem září na Facebooku:Příslušná diskuse na Lezci je zde:

Odstraněná skála v Broumovských stěnách


Standa Holec   [úpravy] 08:50 10.09.2021Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 už se ničemu nedivím09:24:55 10.09.2021
ochranářskofašistická mafie v akci. ta zelená hovada se ukázala v právém světle, uzurpují si svůj prostor, a dělájí si co se jim zamane, a když jde o prachy tak netřeba nic chránit. srát na ně na hajzly
klasikodpovědět 

 Pozitivně...10:19:28 10.09.2021
Když už to je takhle domršený, tak by mohl majitel lesa alespoň sehnat někoho šikovnýho, aby tam vytesal nějaký reliéf - klidně něco pro děti, aby se jim za tím líp chodilo na výlety. Otázka je, jestli by taková úprava povrchu cenné přírodniny dostala povolení od CHKO...(sarkasmus)
Karbyodpovědět 

 Takový hezký ostroh to byl10:24:11 10.09.2021
V CHKO by se tohle dělat nemělo, je to velká hanba.
Steveodpovědět 

 Rozhodnutí15:34:43 10.09.2021
Aby byla diskuze o něčem a nejenom emočnní výkřiky lezecké veřejnosti (možná zbytečně bojovně naladěné proti ochraně přírody), nebylo by od věci sehnat plný text rozhodnutí, včetně odůvodnění, zjištění, zda v řízení figurovaly nějaké nevládky a využily svého práva odvolat se a toto rozhodnutí k článku přiložit. Pak bude možno si udělat poněkud komplexnější názor. Bez těchto informací neumím postoj ochrany přírody ani tolerovat (Zähneknirschend), ani odsoudit.
HlStodpovědět 
 Re: Rozhodnutí16:04:17 10.09.2021
https://www.facebook.com/chko.broumovsko/posts/1787594728102098
Veviodpovědět 
  Re: Rozhodnutí18:27:07 10.09.2021
Děkuji za odkaz na facebook Správy CHKO Broumovsko, který opravdu nesleduji. Ale pro mě je podstatná informace, jak to správní řízení probíhalo, co všechno bylo v žádosti, jak ten požadavek byl zdůvodněn,zda se přihlásily do řízení nějaké nevládky, jak bylo rozhodnuto (to jediné vím) ale hlavně jak to bylo odůvodněno. nejspíše se v odůvodnění zvažovala mírá různých veřejných zájmů. Pravděpodobně, po nabytí právní moci viselo to rozhodnutí na úřední desce, ale tou se mi nechce prohrabávat. To si myslím, že už je právě "novinářská" práce toho, kdo na kauzu upozornil. Jinak je pro mě pořád diskuze o ničem.
odpovědět 
   Re: Rozhodnutí09:55:03 11.09.2021
Jaké veřejné zájmy??? Jediný zájem tady je ten finanční od farářů z Broumova, kterým navíc celý tenhle les byl vydán v rozporu se zákonem (s Benešovými dekrety).
odpovědět 
    Re: Rozhodnutí12:17:57 11.09.2021
jojo, tohle velebení Benešových dekretů, rétorika proti církvi a cirkevním restitucím mi připomíná jednu totalitní stranu. netušil jsem, že Lezce sledují i komančové a podobná chátra. docela se těším, až Falmer a jeho parta vypadne z parlamentu - tak zatím svého soudruha pozdravuj.
odpovědět 
 Re: Rozhodnutí19:57:04 10.09.2021
Tato argumentace a argumentace tvého kamaráda pod, je mimo jakékoliv rámce. Ochrana přírody (a obecně stát při výkonu dohledu a ochrany nad hodnotami celospolečenského rozměru) tu není od toho, aby primárně reagovala až na situace, kdy něco někomu vadí nebo se tomu brání - to není soukromoprávní vztah, ale celospolečenský zájem, který nic jiného je placen z mých daní, alespoň vidím jak. Při pohledu na tuto fotografii je každému, a to i bez znalosti detailu, jasné, že to povolení buď vydala úplně nekompetentní osoba nebo jsou porušení jeho podmínky, nic víc nic míň. Při možnostech současné techniky je toto neomluvitelné, z jakéhokoliv důvodu. Dotyčný úředník (a jeho nadřízený detto) by měl okamžitě odejít ze svého postu sám a se sebereflexí. Ten co to udělal by už nikdy neměl mít možnost vytěžit ani třísku. Je objektivním faktem, že když se projdeš po Ostaši, vypadá to tam jak na tankodromu, v létě prach a rozmašírované turistické stezky, všudypřítomný hluk. Je to ostuda české společnosti, že takto zachází ze svým dědictvím.
Michalodpovědět 
  Re: Rozhodnutí Ahoj Michale - stejný anonyme, jako já22:38:06 10.09.2021
Tak první reakce (od „klasika“) na informaci o této kauze (to není novinářský článek, ale opravdu jen informace - což není výčitka vůči adminům Lezce, ale jen pojmenování jejich činnosti) je důvodem, proč do „diskuze“ na Lezci vstupuji velmi výjimečně a nepodepisuji se. Ostatní podobné servery (a to dokonce i ty „turecké“ diskuzi aspoň částečně moderují a nebojí se takovým výkřikům bránit). To jen na okraj.
Jinak prostě nevím, o jaké argumentaci (která je podle tvého mínění „mimo jakékoliv rámce“) vlastně píšeš. Já neargumentuji, protože nemám informaci takového rozsahu, abych se k tomu mohl osobně odpovědně vyjádřit (s oborem svého vzdělání a nějakým životním profesním příběhem). Kompetence osob ve státní službě je podmíněna a ověřována odbornou zkouškou způsobilosti (a její složení není jednoduché) a i v tomto příběhu má rozhodování možnost odvolacích procedur. Proto se ptám, zda tam byly do řízení přihlášeny (např.) nějaké nevládky, jak se k tomu stavěla obec, která rovněž byla účastníkem řízení. Zvažování (spíše velmi jemné vyvažování) různých zájmů a „celospolečenských zájmů“ je vždy obtížné a i proto je tam možná - ze zákona - účast nevládek (pochopitelně za stanovených podmínek, ale které ty nevládky mají obvykle velmi dobře zažité). Celospolečenským zájmem je jistě i nějaký vztah k lesním porostům a současná kůrovcová kalamita a její řešení není odborně a prakticky jednoduché a aktivity státního podniku Lesy České republiky jsou spíše rozkladné. Ale v tomto případě se (podle informací, kdo byl žadatel o udělení výjimky) nejedná o státní lesní majetek. Zkus se do role vlastníka lesa, který zoufale bojuje s kůrovcovou kalamitou aspoň trochu vcítit. A zdůrazňuji, že exploatační řešení kalamity, spojené se „zvěrstvy“, která vidím i u nás v širším regionu neschvaluji.
Způsob provedení zásahu rozhodně není podařený a je otázka, jak byly nastaveny podmínky (pokud ano, je to v tom rozhodnutí) a zda to nějak čas aspoň trochu „ohladí“.
Ochrana přírody (a obecně stát) zde AOPK ČR - Správa CHKO Broumovsko - musela ze zákona reagovat na nějakou žádost žadatele a vydala Rozhodnutí. Rozhodně nereagovala primárně až na situace, kdy něco někomu vadí - dle tvého vyjádření. A já - abych si udělal nějaký názor - bych si rád toto rozhodnutí pročetl. Nic více, nic méně.
S přátelským pozdravem
odpovědět 
   Re: Rozhodnutí Ahoj Michale - stejný anonyme, jako já08:28:52 11.09.2021
Hezký slovní průjem vypichl bych nevládky a eufemizmus zoufalý boj s kurovcem pro urychlený prodej dřeva do ameriky
klasikodpovědět 
    Re: Rozhodnutí Ahoj Michale - stejný anonyme, jako já09:26:16 11.09.2021
zkrať to.. PRASARNA hodna tech co ji maji chranit.. V dnesni dobe kdy mate tezarske stroje ve velikostech od koleček po nakladni vlak je uhlodavani na znamem a viditelnym mistem PRASARNA!!!
Nic jinyho a keci o schvalovani atd. Jasna mala domu aby nekdo neresil prekladky. Nic vic nic min. Jen vyhrala hamiznost a dokonce v radach tech co to mela dozorovat!!!!!!!!!!!!

Nekteri a prdepokladam dotceni to jeste hajite...nj de vam teple fleky za nic. Mimo cestu nesmite vkrocit v CHKO, ale skalu tam klidne ubagrujete.. PRASATA v dnesni dobe stroju..
odpovědět 
   Re: Rozhodnutí Ahoj Michale - stejný anonyme, jako já10:17:45 11.09.2021
Ale argumentujes a pak tvrdis, ze ne. Mas zmatek v tom co kdo ma a nema delat a jake jsou jeho pravomoce. Neda se to po Tobe cist.
Michalodpovědět 
   Re: Rozhodnutí Ahoj Michale - stejný anonyme, jako já17:05:22 11.09.2021
Co to je za ubohou demagogii?

Opravdu chcete tvrdit, že nebylo možné dostat na místo techniku (i kdyby to měla být jen pila a krumpáč) a následně odvézt dřevo (i kdyby ho tahat na provaze rukama či za koněm), tak aby se nemusela sekat skála?

Jako vážně?

Pokud toto netvrdíte, tak sekání skály proběhlo z jediného důvodu. Vlastníkovi lesa ušetřit náklady.

A to je v chko neomluvitelné a jde proti celému principu.
PadaModpovědět 
    Re: Rozhodnutí Ahoj Michale - stejný anonyme, jako já20:26:45 12.09.2021
Zřejmě sem píše hodně odborníků co se týče lesnictví. Zajímalo by mě jestli víte jak vznikaly lesní cesty v Broumovských stěnách. Možná by stálo za zamyšlení kde se vzal pískovec na lesních cestách.
Cesty které tam jsou stavěli na koňské povozy a nebo traktory. Dnešní technika je větší než kůň s vozem.
Šlo by tahat dřevo po cestě, ale chtěl bych vidět cestu jak by potom vypadala. Chodím dost často se projít do Broumovek a raději oželím kus skály než koukat jak se nic nedělá a brouk si cpe břicho. Ještě něco málo k pálení klestu. Prý tam byli zbytky pneu, to je opravdu špatné. Chtěl bych reagovat na pet lahve. Udělali to opravdu ti co tam pálili klest a nebo turisté. Už jsem viděl spoustu plechovek, igelitek, obalů zastrkaných různě v kupách dřeva co jsou podél cest
Romanodpovědět 
     Re: Rozhodnutí Ahoj Michale - stejný anonyme, jako já21:55:05 12.09.2021
Hele kdekoliv se dělá v lese, tak vždycky zůstane něco, petky snad vždy. Ať je to těžba, prořezávka nebo dělaj oplocenky, tak tam něco nechaj a může to bej v normálním lese, v Broumovkách nebo i přímo v NPR a v podstatě na to sere jak revírník nebo hajnej, tak správa, protože jinak by to ty mamlasové nedělali. Vyjímky jsou, ale je jich málo.
V zimě když je mokro se oheň dělá blbě, pneu nebo duše je jistota. Co na tom, že dělaj celej rok v lese a mohli by si nadělat do zásoby březovou kůru. Guma je snadnější. A to jsme úplně dole. Čím vejš, tím větší prasárny.
trochu v obrazeodpovědět 
     Re: Rozhodnutí Ahoj Michale - stejný anonyme, jako já13:55:05 15.09.2021
Les vlastním a spravuju. Bohužel ten pozemek je z velké části v PP.

Takže moc dobře vím co to obnáší. Včetně toho co to udělá tahat klády "rukama" neb to mám z části ve svahu se sklonem co nedá ani kůň.

A taky vím co jsou ochranáři, resp. jejich vedení za bandu zkorumpovaných dobytků.

U nás si nesmíme v lese nesprávně ani uprdnout, celá vesnice z toho má solidní komplikace kvůli každé kravině (resp. prodražení všeho na násobky, kdyby lidi nedrželi spolu a udávali, takhle se půlka buzerace nedodržuje, jen to co má smysl-efekt). Ale když si páni z lesů ČR rozhodli, že musí ve velkém těžit... tak jsou okolní kopce najednou plné nových betonových silnic. Každých 50-100 výškových metrů je jedna vybetonováná po vrstevnici, o tom že nechávají v lese zaparkovanou techniku a z ní kapající provozní kapaliny ani nemluvě.

A k vašemu opět demagogickému argumentu ... vyvoraná cesta od tahání klád se dá opravit. Skála nedoroste. Takže vám jde víc o něčí kapsu než přírodu.

Další argument, že se prasilo dříve. Jako vážně?
odpovědět 
     Re: Rozhodnutí Ahoj Michale - stejný anonyme, jako já13:59:11 15.09.2021
Jo a ty lahve/pneu...

Vsadím pravou kouli na pracovníky. Sem snad nezažil partu lesáků co by nepálila u oběda odpad. Když je mokro tak si na podpal vezmou chemii (piliny v petce zalité buhvíčím je standard).

Ty uvědomnělé poznáte, tak že po nich nezůstávají hromady nespálených odpadků.
odpovědět 
   Re: Rozhodnutí Ahoj Michale - stejný anonyme, jako já14:50:34 12.09.2021
Proč Tě zajímají NGO´s? Co ty mají společného s úředním rozhodnutím?
Kuba Turekodpovědět 

 Chko si podřízla nejen skálu22:17:58 12.09.2021
Ale taky svou vl větev, protože při jakýmkoliv dalším individuálním rozhodování jak a proč se jako lezec, turista nebo jen výletník chovat v chko, bude tohle argument, který může klidně převážit.

Přijde mi to tak kontraproduktivní rozhodnutí že to snad ani není pravda.
Pokud chko broumovsko roky buduje koncepci ochrany hnízdění, udržitelnýho turismu v adr tepl na ostaši bišíku, řeší se stav podz. vod v polický pánvi a celý se to.snaží komunikovat ven k lidem, tak každý takovýhle rozhodnutí vrací stav věcí i chování lidí o roky zpět.

Tohle chko parádně projela.
Janodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
U jeskyně
Lezci na cestách, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (153941)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější bouldery:
Bożenka 6A Panteon
Od Hrany Do Kúta 6B+ Mecheničky
Od Hrany Po Strom 6A+ Mecheničky
Šakty Primitív 7B Chtelnica
Divé Lipy 7A Chtelnica
Nově komentované:
Flash Dance 7c Mišja Peč
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Trénink Příbram | Re: Dratnik | Re: Porfyr je vulkanického původu | Re: Dratnik | Re: Dratnik | Re: Lezeckých materialu je spousta | Dratnik | Dratnik | Re: Lezeckých materiálů je spousta | Re: Lezeckých materiálů je spousta |

 Nové komentáře:
Re: Diskriminace od CHS | Re: Diskriminace od CHS | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: hezkej duchod po olympiade | Začínající |

 Kde to vře:
Horská služba v Tatrách zachraňovala včera českého horolezce (65)
Nový automat pro umělé stěny na jištění prvolezce (31)
MZV ČR: Čeští horolezci, uvízlí v Pákistánu, se vrací domů (28)
Uniqa: záchranu českých horolezců z Rakapoši neuhradíme (25)
Video: Laura Rogora leze cestu Erebor 9b/+ (20)
Mistrovství ČR mládeže v lezení na obtížnost: výsledky (14)
MČR v boulderingu ve Slaném (12)
Mistrovství ČR v lezení na rychlost Brno (11)
Horolezci Jakub Vlček a Petr Macek jsou z Pákistánu doma (10)
Jakob Schubert: 1. opakování DWS Alasha 9a(+) od Chrise Sharmy (8)

 Nově v inzerci:
ŘOVÁ BUNDA S KAPUCÍ TREK 100 TMAVĚ MODRÁ FORCLAZ 2XL | LaSportiva Katana 40,5 | Silvretta 300 + láhve outdoor | Péřový spacák | Dětské boty La Sportiva | trekingové boty Columbia peakfreak x2,vel.43 | Deuter Aircontact 55+10 | Zimní Sir Joseph Erratic 850 | gumy | lezení Olomouc a okolí |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 390 
 Jen na písku  
 180 
 Ne 
 472 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.