LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
Flash Boulder Cup - Junior (21.09)
3. kolo Slánské pohody (16.10)
Ruzyňská liga pro děti (16.11)

Žebříček
Cesty:
1.Konečný 12906
2.Ondra 11934
3.Vopat 11866
Bouldry:
1.Stráník 11650
2.Jungling 11050
3.Stráník 10925
Hory:
1.Zaoral 6003
2.Švihálek 5670
3.Nikita 5186

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4714 lezců
770027 cest
Nové přelezy:
Instint Sa 7b+
Cuobo 7c
Kuiippel A 9
Osama Du S 9/9+
Epita 9
Omerta 8A+
Respekt 10-
Equipe Tri 10-
Lernpause 9-
Unt'n Ban 7C

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder HO Domažlice - Domažlice
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
HUDYsport - Mladá Boleslav
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Čištění skal z pohledu nelezce

Čištění skal v Solvayových lomech z pohledu nelezce.

Čištění skal, které měl manžel v plánu, doma prezentoval coby pohodový rodinný výlet do krásné přírodní lokality Solvayovy lomy s tím, že vlastně jen tak pro jistotu vezme nějaké to lezecké vybavení a košťátko. Když už třetí den nedělal nic jiného, než telefonoval a psal různým lezeckým kamarádům a na naší už tak úzké chodbě se začala vrstvit lana, kladky, závory, cepíny, závory.... pojala jsem lehké podezření, že procházka se ženou a dětmi nebude jeho hlavním cílem. Odpoledne před dnem D se spustil déšť, což u manžela pro mne z nepochopitelných důvodů vyvolalo vrásku na čele a inkriminovaného dne ještě nepochopitelnější telefonickou konferenci za ranního kuropění tj. v 6:30 s ostatními účastníky zájezdu.Mé tajné naděje pohasly, muž mne něžným halekáním vyhoukal z postele s tím, že výlet se koná a podnikli jsme náročný přesun veškerenstva věcí do auta. Když z tajných skrýší muž vynášel další a další součástky výzbroje mé lehké podezření nabralo značnou tonáž a příjemná vidina rodinné procházky s dětmi mi zamávala z ujíždějícího šinkanzenu. Měli jsme s sebou: takhle dlouhé lano, tááááklhe dlouhé lano, tááááááákhle dlouhé lano a ještě tááááááááááákhle dlouhé lano, kýble na lana, aby se neumazala a ještě jiné kýble, koště velké, koště malé, košťátko nejmenší, helmy pro spousty lidí, lezačky pro další spousty lidí, sedáky, odsedáky, dosedáky, padáky a hopsáky, presky, expresky, vicepresky, osmičky, šestky a sedmičky, prusíky, svojsíky, tyrše a sokoly, majlonky, najlonky, silonky a medajlonky, dynamiku, statiku, elektriku a hektiku a to vše se mělo vejít do Passata spolu s mnohem důležitějšími věcmi jako byl terénní kočárek, plínky, vlhčené ubrousky, troje kompletní oblečení a obutí pro dvě dětí, svačinky, přesnídávky, pitíčka, pastelky, vrtulník, autíčka a celou zoo.V osm k našemu roznakládanému autu přišla usměvavá a sympatická Sylvie, která se zřejmě, narozdíl ode mne, vůbec nebála věcí příštích a haldy a haldy ji nevyděsily. Daneček ji přivítal svým momentálně hitovým slovíčkem "babííí", naštěstí snad rychle pochopila, že jde o projev maximální sympatie a nikoliv zařazení do věkové kategorie. Všechno se nám vešlo, kupodivu i Sylvie, děti a já. Od jakéhosi Saši přišla esemeska, že u nich je mokro a že nám přeje hodně štěstí.

Sluníčko, nulový provoz na silnicích, navigace, která ví, kam se chceme dostat, co víc si přát. Zanedlouho jsme vystupovali v cíli, a všechny ty krámy, které jsme zcela nedávno rvali do auta, jsme teď věšeli na manžela a na kočárek - díky Bohu za něj. Představa, že by se mi to muž snažil naložit na záda, no.... Chlapečci zametaly parkovací místo a trávu a chodník a auto a cestu, kterou jsme vyrazili směr Solvayovy lomy. Kousek nad cílovou lokalitou nás můj muž s bagáží zanechal u naučné cedule pojednávající o geologických vrstvách a spolu se Sylvií odešli přivázat lana. Zamávali a byli pryč.

Přečetla jsem dětem ceduli o vrásnění. Prohlédli jsme si s dětmi vystavené balvany. Přečetla jsem dětem cedulky u vystavených balvanů. Rozložila jsem na zem celtu. Děti lezly na vystavené balvany. Kolem projela úzkokolejka - turistická atrakce z blízkého skanzenu. Děti chtěly na vláček. Vysvětlila jsem jim, že to teď nejde, musíme hlídat věci, ale až tatínek udělá, co potřebuje, tak snad. Samík to akceptoval, Daneček brečel a volal důrazně : "Tam!" Vyndala jsem pastelky a kreslili jsme. Začalo foukat, v očekávání deště a případného konce celé akce, jsem přikryla věci celtou. Mašinka projela zpátky. Děti chtěly na vláček. Vysvětlila jsem jim, že to teď nejde, musíme hlídat věci, ale až tatínek udělá, co potřebuje, tak snad. Samík to nerad akceptoval, Daneček brečel a volal ještě mnohem důrazněji : "Tááám!" Pršet nezačalo, sundavala jsem děti z vystavených balvanů a znovu si přečetla všechny cedulky. Opět projel ten zatracený vláček. Děti opět chtěly na tu mizernou mašinu, rychle jsem vybalila svačinu, Daneček protentokrát zapomněl brečet a já se v duchu ptala, kde ti dva sakra jsou, co tam sakra tak dlouho dělají a kolikrát sakra ta pitomá věc ještě pojede kolem.

Než přišli, projela tam a zpět ještě jednou a obě děti se zvládli zdárně najíst, napít, vyčůrat i vykakat.

Muž mi vysvětlil, že mne s dětmi přestěhuje dolů do lomu, kde je velmi krásný plácek s jezírky a bude se nám tam strááášně líbit a pak, že se vrátí nahoru a půjdou čistit skály. To jste jako ještě nezačali, dralo se mi na jazyk, ale pak jsem ocenila, že odejdeme od kolejí a na nic se neptala. Sylvie připomínala Davidovi, ať nezapomene kýbl.V lomu byl krásný plácek s jezírky a strááášně se mi tam líbilo a nad ním se tyčila skalní stěna, na první pohled prakticky hladká, bez jakýchkoli větších výstupků, druhý pohled jsem se rozhodla nechat na jindy. David pod skálu umístil ceduli nevstupovat, něco tam ještě štrachal, pak mi dal do opatrování svůj mobil a odcházel. Volala jsem na něj jestli nechce ten kýbl, odvětil, že už ho našel. Nic jsem nechápala, zelený kýbl stál vedle kočárku. Oklopila jsem ho a sedla si na něj. Na plácku kolem ohýnku obědvala partička lezců naštěstí s kupou dětí. Na pozvání jednoho z nich jsme si k nim šli opéct housku, Samík se skamarádil a přestal mne a bráchu potřebovat. Vyhlížela jsem, kdy se na skále objeví manžel se Sylvou. Nic. Naobědvali jsme se. Stále nic. Obešli jsme s Danečkem plácek. Ještě pořád nic. Prohlédli jsme si jezírka. Nic. Od jakéhosi Jindry přišla esemeska, že se bojí opustit bezpečí domova a že snad příště. Konečně se objevili.

Několikrát jsem je vyfotila a pak si řekla, že je vezmu znova, až budou trochu níž. Uspala jsem v kočárku Danečka a užívala si klidu a krásy okolí. Manžel a Sylvie viseli stále ve stejně nedosažitelných výšinách. Obešla jsem plácek. Byli vysoko. Pomohla jsem dětem stavět z kamenů ZOO. Pořád vysoko. Namalovala jsem na kameny zvířátka. Furt vysoko. Daneček se probudil. Vysoko. Namotnovala jsem teleobjektiv a přiblížila si je. Vyfotila jsem je. Volal Viktor ze sklípku a ptal se, co chci přivézt, chtěla jsem víno, ale přemýšlela o pořádném panáku. Dala jsem dětem svačinu. Pořád vysoko. Začalo pršet. Pozice nezměněna. Schovala jsem, co se dalo do kočárku. Vysoko. Většina lezců i dětí odešla. Vysoko. Dala jsem dětem holiny a bundy a děti odešly do jednoho toho krásného jezírka a ráchaly se. David a Sylva se slanili dolů. Půjdeme se prý najíst do skanzenu a pak si stáhnou lana. Převlékla jsem totálně mokré, ale šťastné chlapečky a vyrazili jsme. Ve skanzenu jsem poprvé pohlédla na čas, bylo po čtvrté hodině. Jediný místní kiosek již téměř zavíral, ale klobásu a pivo si David se Sylvií ještě vyžmuntrali. Já se nechala ukolébat manželovým příslibem, že jen (!!!) stáhnou lana a půjdem se najíst do restaurace.Představili mi Martina, který byl po celou dobu na skále s nimi, ale kterého jsem ani okem nezahlédla, neb visel za rohem pod který jsem se neodvážila vstoupit, jednak kvůli ceduli Zákaz vstupu, kterou umístil můj muž a jednak se tam neustále sypal nějaký čurbes. David se Sylvií odešli. Snědli jsme s dětmi zbytky svačiny. Ještě se nevraceli. Prohlédli jsme si skanzen. Stále se nevraceli. Martin poznamenal jestli ještě David nehledá ten kýbl, co mu spadnul dopoledne dolů. Odvětila jsem, že ten už prý našel a konečně mi došlo o jakém kýblu to celou dobu mluvili, takže jsem se neztrapnila. Povídala jsem si s Martinem, byla jsem ráda, že s kýblem nespadl i David a děti honily kočku. Už se lehce šeřilo, když dorazili. Naházeli jsme zbytek bagáže na kočárek a vyrazili k autu. Kočárek s nosností 25 kilo, jel z mírného kopečka se svými 40 skoro sám. Auto jsme parkovali v Bubovicích před Hospodou 2014 do které jsme hned zapadli.Měli tam záchod a teplou vodu a dětský koutek a přebalovací pult a venkovní posezení a venkovní hřiště pro děti a kvalitní Earl Gray a taky tam úplně výborně vařili a tak jsem si postupně u dezertu uvědomila, že tohle byl moc prima rodinný výlet.

Něži   [úpravy] 07:04 25.09.2014Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pěkné08:08:43 25.09.2014
Díky za článek :-) pěkné vtipné a káva vypitá :-)
OndraHodpovědět 
 Re: Pěkné09:23:59 25.09.2014
Vtipné? Asi to nikomu nedošlo - pochopí to někdo, chytne se za nos a uvědomí si, zatímco si užívá na skalách, tak jeho žena musí sedět na zadku, hlídat děti, starat se o ně a vymýšlet pro ně zábavu? Zamyslí se někdo nad tím, jestli to je správně a fér, že si celý den užívá na skále a jeho žena "pracuje" sama s dětmi? A to víkend co víkend? Uvědomí si aspoň někdo z lezců, který tímto způsobem tráví víkendy, jaký je sobec, když nechá starost o děti na ženě a sám se baví?
Romanodpovědět 
  Re: Pěkné10:43:36 25.09.2014
Bych to tak nehrotil. Neni tajemstvim, ze od prirody maji zeny mnohem vetsi tah na deti nez chlapi. Stejne extremni optikou tu muzes vykladat jak je sobecky cekat, ze bude chlap nonstop travit s detma ;). V tomto asi zlata stredni cesta.
odpovědět 
  Re: Pěkné10:48:03 25.09.2014
Romane, neviděl bych to tak černě. Od toho jsou dva svoji, že si dokáží vyjít vstříc a dohodnout se. A zrovna tady David z článku je příkladem táty, který bere kluky často ven do přírody a žena si může odfrknout, takže bych to tak černě neviděl.
Davide, super práce a doma vyřiď, že článek super i při dalším čtení ;-)
Mikeodpovědět 
  Re: Pěkné10:52:45 25.09.2014
Máš naprostou pravdu, proto ženu a děti nechávám doma, aby se se mnou nenudili a jezdím lézt bez nich. I mí spolulezci a ostatní jsou rádi, protože je na skalách neserou vřeštící malý a věčně něco chtějící děti. Další víkend holt musím na rodinný výlet - bez skal. Jediný co mě sere, jsou vřeštící malý děti ostatních neohleduplných lezců, co tu pakáž tahají sebou. O štěkajících psech nemluvě :(
.odpovědět 
   Re: Pěkné11:57:40 25.09.2014
Taky jsi byl jednou vrestici malej smrad, tak si to uvedom a srovnej se s tim. Je kazdeho vec, pokud si sebou vezme nebo nevezme rodinu. Do toho ti nic neni.
odpovědět 
    Re: Pěkné13:46:47 25.09.2014
nj, ale když ti nevychovaný dítě, nebo pes sežere pod skálou svačinu, tak se nediv, že mu někdo nafackuje čumák
d.odpovědět 
     Re: Pěkné14:55:48 25.09.2014
pes ma byt vychovany, ale ze by dite nekomu sezralo svacinu :-D
odpovědět 
      Re: Pěkné16:06:28 25.09.2014
... si takhle jednou zevluju na štandu, dobírám druhýho a najednou vidim, jak mi dole nějakej fakan hrabe v krosně a vytahuje můj jedinej banán........ než jsem na to stačil zařvat, už se to zahryzlo. Pak teda pustilo. Mám ten banán vyfocenej
radimodpovědět 
      Re: Pěkné17:45:33 25.09.2014
Co pak o to, kdyby jenom sezralo. Me jednou decko na Big Wallu rozptatlalo nejakou presnidavku na lezecky. Ono se teda nezamerilo jen na lezecky, ale tak na 5m2 podlahy.. Ale hned tyden na to jsem pomstil na diteti, ktere si spletlo stenu s prolejzackou a kdyz jsem pri jisteni udelal ukrok dozadu, tak jsem na nej slapnul.. Tak si tak rikam, co z toho ty maly deti maji? Nemely by se lepe jinde nez ve skalach a na stenach?
odpovědět 
       Re: Pěkné18:24:48 25.09.2014
ale víš ty co z toho ty děti vlastně maj? odpočatý a odreagovaný rodiče kteří si dopřejou aspoň jednou do tejdne nějakej jinej sociální kontakt než robotu, mimino, plíny a pískoviště. jednou na tebe taky dojde, pak budeš asi deset let tolerantní a pak se ti to zase vykouří z hlavy a budeš zase prudivej dědek (jako jsi teď prudivej bezdětek).
Lukas B.odpovědět 
        Re: Pěkné20:04:47 25.09.2014
Fascinujici, co nekdo dovede vydedukovat z jednoho odstavce :D. Co v tobe prosim evokovalo nazor, ze jsem prudivy dedek? Naopak, lezky popatlane presnidavkou jsem presel celkem v klidu, dokonce i vycitku za prislapnute dite jsem pocitil a matku neprudil, ze neni dobre, aby se v prostoru, kde stoji jistic plazilo dite.
odpovědět 
        Re: Pěkné08:05:57 26.09.2014
mám tři vlastní, voe :-)
radimodpovědět 
         Re: Pěkné14:06:42 26.09.2014
to máte z toho smradi že se nepodepisujete nevím hů is hů a děláte mi v tom bordel. taky je možný že jsem nepochopil vtip a nadsázku, no.

jinak jsem moc nepochopil která to mocná síla tahá lezce co nesnášejí děti (psy, jiný lezce) do kinderfreundlich skalních oblastí notabene o víkendech, třeba na mařence, místy na suškách (tedy třeba cesty z police střední věže), místy v labáku, bořni, Jizerkách (a asi milionu dalších oblastí) je to napohodu a spolehlivě bez haranťat a když je tam někdo přivleče tak mají životnost několik minut než zahučej někam do rokle.

jo a na tý překližce chápu od těch muteří s haranty jako docela vstřícnej krok že tam choděj mimo špičku, no né? nebo by se dalo tlačit na provozovatele stěny, aby třeba některý hodiny na stěně vyhlásil jako bezdětné (třeba bazény to někdy dělávají by cákající fakani nevotravovali kondičně plovající důchodce)
Lukas B.odpovědět 
          Re: Pěkné15:21:13 26.09.2014
..mně děti nevaděj, jak jsem psal, sám nějaký vlastním, prostě mi bylo jen líto toho banánu. Žádnej jinej jsem sebou neměl, chápeš? Prostě to byl důležitej banán. A to CIZÍ dítě mi ho chtělo sníst.... se na mě nezlob, ale to je fakt moc...
radimodpovědět 
    Re: Pěkné14:12:01 25.09.2014
To mas pravdu ovšem jen do té doby, pokud ty jeho vřeštící smradi mně nebo někoho jiného, komu to vadí, neobtezují. Stačí i hlukem. To pak se obávám už není jeho věc. Svoboda každého končí tam, kde začíná svoboda druhého. Treba na takovym Offu uz se dopoledne, kvůli dětem a jejich maminám nedá lézt.
.odpovědět 
     Re: Pěkné15:00:19 25.09.2014
no a me zas vadi 5kari, co lezou na rybu a kvici dobeeeeer, vole dobeeeeer a taky kvuli tomu nebudu strilet, ne? Taky mi vadi borci, co lezou bez trika a jejich pot strika vsude kolem, vadi mi rozbita sprcha na Smichove, vadi mi narvano odpoledne (ale vlastne ani moc ne, 8 a vys je vetsinou volnych), vadi mi puch smradlavych lezek, mimo tech mojich, samozrejme.. proste mi vadi ty neohleduplni lezci, co svou pritomnosti omezuji moji svobodu na stene. Vsechny je zavrit smrady :)
odpovědět 
      Re: Pěkné17:48:49 25.09.2014
Nevybral sis nahodou spatnej sport??? To co jmenujes tak nejak k lezeni patri... Ale co z lezeni ma treba 3letej spunt?
odpovědět 
       Re: Pěkné09:44:13 26.09.2014
Chod na smichov rano, deti nepotkas, jinak se smir s tim, ze tam deti budou.. a to i ty moje, protoze je lezeni bavi. Tot asi vse k tematu.
odpovědět 
       Co má z lezení 3 letý špunt15:40:07 26.09.2014
Tak ti nějak nevím, ale ono je to těžké, když v tom prostředí ty děti vyrůstají, je pro ně normální, že jsou na stěně nebo ve skalách a tak nějak se o jejich zábavu starat nemusíš. Mám doma prcka, v lednu mu budou 3 roky. Ráno vstane, vezme imbus a jde montovat chyty na bouldrovku co má v pokojíku, když si pohraje, tak zavolá chůvičkou maminku a jde za ní do patra na snídani. Nejlepší dárek byly lezečky (velikost 27) Když jdem do skal, chce taky. Nahoře se čistí, dole mu dáš nůžky a stříhá listí, pak mu dáš lopatku a on to listí nanosí na hromadu. Je to úžasná zábava a večer je tu dřív, než začne mít hlad. Když se nudí, uděláš mu z lana houpačku a v sedáku je mu fajn, co si přát víc.
Morrestodpovědět 
        Re: Co má z lezení 3 letý špunt12:12:21 27.09.2014
Slaby... To muj prcek (2.5 roku) uz ma za sebou i nekolik prvacu (prevazne v rozmezi 6a - 7c+). Navic jeho mlade plice uz jsou na nezdrave prasne prostredi sten tak asimilovane, ze treba koureni v hospode, kam ho taky beru (chci s nim sdilet vice svych konicku), ani nespozoruje.
odpovědět 
         Re: Co má z lezení 3 letý špunt17:07:20 27.09.2014
Uz jsem se dlouho tak nezasmal. Jen si neodpustim rejpnuti, nepletes si roky a centimetry?
Morrestodpovědět 
    Re: Pěkné14:28:40 25.09.2014
To mas pravdu ovšem jen do té doby, pokud ty jeho vřeštící smradi mně nebo někoho jiného, komu to vadí, neobtezují. Stačí i hlukem. To pak se obávám už není jeho věc. Svoboda každého končí tam, kde začíná svoboda druhého. Treba na takovym Offu uz se dopoledne, kvůli dětem a jejich maminám nedá lézt.
.odpovědět 
  Re: Pěkné11:34:59 25.09.2014
Romano, uvědom si, že ženy jsou miliony let stavěné na "práci" s dětmi, to je většinou taky jejich hlavní starost i zábava. Přečti si o tom např. vynikající "Základy mužského šovinismu" od Dr. Hausmanna...
M@raodpovědět 
   Re: Pěkné13:01:32 26.09.2014
...kdybys znal paní Hausmanovou, asi by ses na tu knihu díval trochu jinak:-)
radimodpovědět 
  Re: Pěkné13:10:19 25.09.2014
ale to je všechno "vo dohodě". rodinka protrpí skály, von zase příští vejkend protrpí návštěvu u tchýně a konečně připevní v koupelně tu poličku, no né? manželku v úterý odešle na érobyk a ve čtvrtek odtransportuje štěňata do školky. a jako bonus nepošle šéfa do pudele kdykoli se mu zlíbí, páč žrát se musí, žánop.
Lukas B.odpovědět 

 Povedený09:22:25 25.09.2014
Hezký, pobavil jsem se, díky za článek.
Steveodpovědět 

 fajn článek15:00:38 25.09.2014
Pěkně a vtipně popsaná expedice, tak hlavně, že to ta hospoda zachránila :-) My se tam byli podívat (doslova) minulou neděli a žádnej vláček bohužel nejezdil. Nicméně jsem ocenil poměrně obstojné možnosti boulderingu pro malé děti :-)
bejbsodpovědět 

 super článek17:15:19 25.09.2014
Musím říct, je David je super taťka, protože kolikrát o víkendu vezme většího na víkend s námi do skal. Takže navážet se do toho, že je sobecký a jde čistit skály zatímco rodinka dole mrzne mi nepřijde fér. Minimálně se na takovém víkendu dohodli oba dva.
Davide máš můj obdiv, jak zvládáš Samíka na skále a těším se na další článek :)
Hankaodpovědět 
 Re: super článek17:46:18 25.09.2014
No, mne osobně článek úplně dojal. Všechno je tak ideální ..... V příštím životě bych se chtěl narodit trochu hloupější. Njn..
Zdendyšodpovědět 
  Re: super článek21:29:01 25.09.2014
Rozsáhlejší delete by tomu slušel. Místo těch fýlingů - maminkovskej pohled na svět - tam mohlo třeba bejt, co manža vyčistil za cesty. Vod litánií je tu Michvocík, netřeba dublovat.
 Papoušodpovědět 
   Re: super článek09:35:41 29.09.2014
Papuši, tvé rady ohledně dylítů považuji za mimořádně cenné a potřebné (fakt, nekecám). Pěkně si to po sobě přečíst a říct, že to z těch pěti áčtyřek dám na jednu a že se slzou v oku smáznu ty nejlepší pasáže, se mi zatím vždy vyplatilo. Tady bych taky krátil, ale právě moc né ten "maminkovskej fýling", který mě velmi baví. Ale to je asi tím, že jsem aktuálně víc úchylnej rodič než úchylnej lezec....
Václavodpovědět 

 Děkuji22:00:09 25.09.2014
Ahoj vespolek, děkuji Vám za komentáře k mému článku. Docela mne překvapilo, jakým směrem se diskuse rozhořela. Nicméně na tuto lokalitu opravdu klidně vezměte děti i psi s sebou. Je tam spoustu místa a nekupí se pod skálou, jejich křik a štěkot se na tom prostranství ztratí a ani nemohou celkem nikam zahučet, až na mělkou vodu. Jen ty svačiny si raději pověste třeba na odsedku mimo jejich dosah :)  A pokud nebudete viset celý den, můžete i leccos pěkného zahlédnout, nebo se dokonce projet vláčkem. :)Taky ta Hospoda 2014 vážně stojí za exkurzi. Podotýkám ještě, že článek jsem psala s nadsázkou a záměrem pobavit zcela konkrétní okruh lidí, takže mé utrpení bylo možná ve skutečnosti o malilililinko menší.
Něžiodpovědět 
 Re: Děkuji12:49:33 26.09.2014
Díky za článek. Líbil se mi.
Upozornění čtenářské komory:
Nadsázku na Lezci.cz pochopí tak 2 ze 3 čtenářů. Tak při tom kvantu ... :)
 jirkasodpovědět 
 Re: Děkuji15:38:49 26.09.2014
... deti i psi bych napsal psy :). Psi je tlakova jednotka.
Zdendyšodpovědět 
 Re: Děkuji23:09:54 28.09.2014
Ten článek mi připadal, jakoby ho vyprávěla - jak se jenom jmenovala - P.S.: můj milý deníčku - ty kecky, co se celej večer pekly na tom vohni - byly moje.
honzaodpovědět 

  vlhčené ubrousky09:39:17 04.10.2014
já to dočetl jen po vlhčené ubrousky , zbožňuji vlhčené ubrousky  hlavně v ádru na stezkách a nástupech v těsném sousedství hlavní ulice... jaký je poločas rozpadu vlhčeného ubrousku?
klasikodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Einstein
Alles Ist Relativ, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (137655)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější bouldery:
Útěk 6C Petříkovice
Krejzy Trojka 3 Sněžník
Za 4 Sněžník
První 4 Sněžník
Mise Kleopatra 8A Sloup
Nově komentované:
Odyseova Cesta 8 Hlubočepské Plotny
Betónová 4 Čertove Zuby
Previsnutá 6 Čertove Zuby
Napříč Politickým Spektrem 7- Zvírotice Město

 Nově v diskusi:
Re: Tragicka nehoda v Alpách | Re: to je v klidu | Re: Tragicka nehoda v Alpách | Re: Tragicka nehoda v Alpách | Re: Tragicka nehoda v Alpách | Re: Tragicka nehoda v Alpách | Re: Tragicka nehoda v Alpách | Re: Tragicka nehoda v Alpách | Re: Tragicka nehoda v Alpách | Re: Tragicka nehoda v Alpách |

 Nové komentáře:
Za bouřky po řetězu | Re: Definice 2 | Babača neni Hroza | Re: Někteří | Rishat | Re: Taktika | Bůh | Re: Někteří | Re: máš pravdu | Re: MS |

 Kde to vře:
MS v lezení: kombinace s nominací na olympiádu: muži kvalifikace (136)
MS v lezení: kombinace - muži - finále (69)
Pád na Rovišti (50)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 27 (15)
MS v lezení: kombinace - ženy - finále (14)
36. ročník Fesťáku začíná dnes v Teplicích nad Metují (3)
Blesky v Tatrách zabily 5 lidí včetně jednoho Čecha (2)
Klára Kolouchová: vylezla jsem na K2 (1)
MS v lezení - rychlost (1)

 Nově v inzerci:
prsni uvaz Rock Empire | Lezení So 24/8 | Spolujízda do Lublaně | Lezečky La Sportiva Miura xx vel. 36 | Spolujízda do Chamonix | Dachstein | Seznámení | Edelrid smyčky do presek | Pozemek Labská Stráň | Triglav severni stenou |

 Anketa:
Kdo je zodpovědný za poškozená přístupová lana?
 ten kdo ho instaloval 
 828 
 správce oblasti 
 672 
 obec - město 
 795 
 nikdo - na vlastní nebezpečí 
 854 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.