LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první
Nové průvodce světových oblastí na Lezci

Závody
BoulderZávody (15.06)
BoulderDěti (16.06)
SP v boulderingu Villars, SUI (05.07)

Žebříček
Cesty:
43.Bohuněk 10035
44.Paprsek 10020
45.Smetanová 10019
Bouldry:
43. 8706
44.Grečnár 8656
45.Herman 8609
Hory:
7.Tichý 4048
8.Coubal 4014
9.Nikita 4014

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4691 lezců
761201 cest
Nové přelezy:
Snake Cave 8A
Grisou 8b
La Palma 7C/7C+
Velur 9
Hypochondr 7C/7C+
Attention, 8A
Attention, 7C+
Shiva96 8A+
Immanenz 8B
Gin Fizz 7b+

Stěny
ZŠ Komenského - Trutnov
Skatepark - Jablonec Nad Nisou
Lezecká stěna Jičín - Jičín

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
HUDYsport - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Rockmaster 2003

superzávody

Rockmaster 2003 - Stěna v Arco - smallStručná reportáž z prestižních závodů v italském Arcu, kde především zabojovala perfektně zabodovala naše česká lezecká elita!

Do Arka sme s bráchou přijeli ve středu brzy ráno. Do soboty sme se poflakovali v La Gola a v Nágu. Občas sme to proložili procházkou po krámech v Arku, nebo koupí zmrzky v Gelaterii Tarifě u Marka. Vždyť víte, prostě klasika, kdo tam byl aspoň jednou, tak ví absolutně přesně o čem mluvím. Co je zajímavé a dobré vědět, že během pořádání rokmástru probíhají ve všech šopech (včetně toho nového La sportiva) všemožné cenové akce a soutěže:) Ale o tomhle sem vůbec psát nechtěl, takže k závodum.

Rockmaster 2003 - Stěna v Arco - autor Luk

Všechno to začlo 27. září ve 14:00 na stěne v Arcu. Vstup na celý víkend nás stál 20 eur za pernamentku. Začínalo se lezením "os" cest. První začly ženský, kde absolutně excelovala a topovala mladá Rakušanka Angela Eiter, s jediným topem. Hned po nich následovali chlapi, kde nás docela zaskočil výkon legendárního Francoise Legranda a E. Krivocheiceva, kteří společně obsadili poslední místo! Po jejich výkonu dlouho nic, takový průměr, až se to zlomilo a nastoupil Ramon Julian. Ten přelezl všechna kritická místa a dolezl až pod strop ke stropové bouli, kde mu asi došlo a vypad.
Hned po něm nastupoval Mráza, který po docela hustym skluzu jedné z noh a následném brutálním shybu za mikrosračky celkem napohodu dokráčel do stejného místa, jako Ramon Julian. Zde byl jaksi v křeči a vypadalo to, že to spíš nevymyslel, než, že by měl nateklo. Ale po dynamičtějším nápřahu do nedobrého chytu bohužel vypad:( A už se to s nim vezlo, bohužel stejně jako loni:((. Po Mrázovi šel Šabot, kterej to vymyslel, šáhnul tam nějak jinak, víc staticky a dokráčel těsně pod top, kde mu došlo.

Po on sightu jsme si šli zabuldrovat pod Colodri (dost oklouzané, ale dost super) a v 8 se vrátili na staďák smráknout rychlost. V týhle disciplíně byl favorizovanej především loňskej vítěz hustěstereonabušenej polák Oleksy.
Tomu se povedlo posunout loňský rokmástrovský rekord na 10,85 s. Jen tak pro představu se jedná zhruba o 20 m převislou stěnku s madlama dost daleko od sebe, takže se spíš schybuje než leze, ale je to fakt náhul! Celkově, tedy na pavouka vyhrál rusák Alexei Gadeev. Po rychlosti nastupovaly zhruba ve 21:00 ženský buldry v čele s naší favorizovanou Věrou Kotasovou. Buldry to byly krásný, ale předevšim a hlavně s těma ženskejma (ty prdelky a ramena bych Vám všem přál vidět:))). Po tuhém boji bohužel Věra vypadla hned na začátku u 1. buldru. Po ještě tužším a litějším boji Olgy Bibik (RUS) a Alizeé Dufraise (FR) nakonec vyhrála nabušená Ruska, která mimichodem asi mr** s Ovtchinikovem oproti mladší Francouzce, která zase prozměnu dělá do Chabota, kterej na ní z vysoka kálí.
Ale to jsou jenom takový naše dohady a postřehy z následující ROCKMASTER párty, takže to prosimvás neberte nijak vážně. Superfinále ženskejch buldrů končili něco kolem 1 hod raní. Pak se spalo.

Rocmaster 2003 - Věra Kotasová - autor Luk

Věrka Kotasová v prvním bouldru
Autor: Luk

Neděle 28. září:
Ráno sme si trochu přivstali, aby sme nemuseli stát frontu na Colodri a vylezli si svůj první bigwall v životě.
Bez helem samozřejmě, který sme my idioty samozřejmě neměli!! Nedělní show začla v 10:00 "RP-after workem", kterou lezli napřeskáčku ženský s chlapama. Samotnýho by mě to zajímalo jak a kdy cestu závodníci nacvičují, ale nemám k tomu žádné informace a docela by mě to zajímalo, takže pokud o tom někdo něco víte, tak prosím napište, ať jsme zase chytřejší! Kostra toho všeho samozřejmě spočívá v tom, že si cestu někdy předtim nacvičili.
Z ženskejch samozřejmě opět excelovala maladá 17tiletá Rakušanka Angela EITER s opět jediným topem. Následována Muriel Sarkany (Ocún !!!!) a Sandrine Levet. Z chlapů šel jako třetí odzadu Tomáš. Ten to šel celý napohodu, jako mašina až pod strop, kde našel jako jediný ze všech závodníků absolutně famózní NOHAND. Publikum začlo jásat a řvát CZECH MACHINE, VIVA LA CZECH POWER, atd..... Prostě Mráza zas zabodoval a napohodu topnul! Myslim, že by to ještě nějakej kus slez dolu. Po něm šel Ramon Julian, který nenohandoval, valil dál a jentaktak topnul. PAk CHabot, který těsně netopnul a spadnul z předposledního chytu. Ale tou dobou už stejně bylo rozhodnuto.

Rocmaster 2003 - Mráza - nohand - autor Luk

Mráza v jediném nohandu na Rockmasteru
Autor: Luk

Odskočili sme si do mazone a zpět a ve 3hod začínaly Godofeho superbuldry! Mezi startujícími nechyběl ani náš domestikovaný Salavat Rachmetov, ale ani Oleksy, Calibani, Kazbekov, atd. Po velmi tuhých a hustých buldrech na podi zůstali pouze Calibani, Dulac, Kazbekov a Rachmetov, který byl hned v příštím kole neprávem vyřazen, protože mu neuznali sice jen chvíli podržený top, a le top to byl. Držel ho sice jen tak 2-3sec,ale držel oběma.
Kdo si vzpomene na loňský Calibaniho exces-top, kdy ho držel oběma rukama ani ne sekundu a uznali mu top, tak ten mi dá zapravdu, že Salavat vyřazen být něměl!!! Každopádně rakeťák vypad a zůstali tam jen ti tři další, kteří po velmi tuhém boji obsadili místa v tomto pořadí 1.Calibani, 2.Kazbekov a 3.Dulac. Dulac byl takovej docela sympaťák, kterej i na protesty rozhodčí lezl všechny buldry a pak i přebíral ceny ve slamáku. V Teplicích sem taky lezl s dračákem a nikdo si toho nevšim :))))
Chvíli po chlapskejch buldrech se lezl Duel, kterej lezli jenom 4 nejlepší. Fakt jsem si přál, aby to dopadlo, aby Mráza rozsekal Chabota, protože v týhle disciplíně je fakt FORCED-UP!!! Ale dopadlo to, jak to dopadlo.
Mladý skřítek USOBIAGA uplně rozsekal Chabota po jeho fatální chybě ve stropě. Mráza poté rozsekal ještě většího skřeta R.J. a nakonec i toho Usobiága, takže celou disciplínu vítězoslavně vyhrál. R.J. společně s Usobiagou maj skutečně slabé 3m!, zajímavé!
Pak bylo vyhlášení výsledků, kde se ukázalo, že rivalita mezi lezci není až tak strašná, jak se povídá, ale že mezi nimi koluje i dost slušná solidárnost. Co nás ale fakt NASRALO bylo to, že když si Tomáš přebíral cenu za 1. místo v duelu, tak že nehráli naší hymnu, ale Queeny We Are The Champions. Všem hymnu hráli (Rus,Fr,It,Rak),
jen nám ne, jurvy!
Potom si všichni přebrali svoje ceny, šeky, mrkli na ohňostroj a jelo se domu.
Celé město se od 21:00 ponořilo do Rock Master Party Centro Storico.
My sme ještě stihli 2 cesty v Mazone a vyrazili jsme domu. Já celou cestu spal a brotha řídil. Vyráželi jmse v 21:00 a doma jsme byli v půl 3-tí. Tj 5,5 hod Arco-Praga. Zajel to Kromě Hudečka někdo rychlejc?

Rockmaster 2003 - Mráza drtí Ramona Juliana - autor Luk

Mráza drtí Ramona Juliana
Autor: Luk

P.S. Měli jsme pučený R-Espace-2 2,2 DCI a do sportovní oblasti "Rocia 86" fakt nejezděte, je to ztráta času a ty zkušenosti Vám dám klidně zadarmo. Těžká rozchrstaná nic-moc oblast. Občas velmi často a téměř všude někdo schválně oddělal 1. nejty. A jsou tam sekaný cesty,takže nic moc.
P.S.S. Jen mě prosim vás zbytečně nepruďte za gramatický chyby, stejně to po sobě nebudu opravovat. Holt nemá každej dodělanou střední, no!!!
P.S.S.S. Pokud někoho zajímá kompletní a úplné výsledky z Rockmasteru, tak je najde na www.rockmaster.com, společně se všema výsledkama ze všech ročníků, jak to kdy na ROKMÁSTRU dopadlo.
P.S.S.S.S. Časem by tu někde měl bejt i odkaz na video, ketrý budem zejtra střihat, takže se určitě máte na co těšit :)

uffff čusbus          tádyjádydá

Podívejte se na další fotky od Luka ve výstavce Rockmaster 2003 v galerii FOTKY

Luk   [úpravy] 01:55 03.10.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pěknej článek08:20:54 03.10.2003
Díky za info, docela mě tento článek potěšil, fakt jsem si početl. Jaké zajímavé slevy měli v Arcu? Botičky,lana? Jaká byla náštěvnost na závodech? Už se těším na video, tak sem s ním! Jo a Arco - Praha za 5,5 hodiny si moc nedovedu predstavit, to bych se asi hodne bál! No tak díky a příště zas něco napiš!
Radekodpovědět 
 Re: Pěknej článek12:25:28 03.10.2003
a co Plzen-Lumignano za 6 hodin???
Bidaodpovědět 
 Re: Pěkné Slevy11:39:02 06.10.2003
No slev tam bylo mraky. Jen tak pro příklad sem tam třeba koupil lano Mammut Infinity superdry 60m za 134 eur + sem k tomu dostal dvě presa Australpin + tričko v Redpojntu dle vlastního výběru, čusbus
Lukodpovědět 

 Údiv12:31:19 03.10.2003
Ty vo** Luku, já nevěděl, že umíš psát, no, ehm, dá-li se to tak nazvat:) A základku máš celou? Ne, zábavné čtení, fakt. Třeba kdo s kým m**á, jsem v reportáži ze závodů ještě nečetl.
Bídaodpovědět 

 Tys sportovni redaktor16:06:39 03.10.2003
Luku, clanek je dost cool. Dikec, pocetl jsem si, bylo to napinavy a trochu jsem se i zasmal. Uz mas vyvolanej film, nerikej zes nic nefotil.
 jirkasodpovědět 
 fotky11:34:59 06.10.2003
To je ale hnusná kvalita, jujtajksl, příště už musim splašit někde digitál, tyhle voskenovaný kedry sou fakt příšerný, čusbus
Lukodpovědět 
  Re: fotky12:01:54 06.10.2003
Fotky jsou bezva, mrkni do galerie FOTKY, tam jsou větší, v lepší kvalitě a jejich tam víc. Díky Luku za ně.
Standaodpovědět 
   Re: fotky11:09:34 07.10.2003
Dovolím si nesouhlasit. Tématicky jsou sice celkem OK, ale jsou nehotové polotovary. Zaostřit potřebujou jak prase drbání. Kdyby si s nima někdo pohrál, dalo by se z toho něco udělat. ale takhle nic moc.
Petr Jandíkodpovědět 

 AFTER WORK09:00:09 07.10.2003
nevím esi nekecám, ale mám dojem že AFTER WORK se nacvičoval v pátek, kluci na to měli asi 20min, a rozhodči podle úvahy mohli cestu přez noc ještě stížit-kdyby to mrázíkovi a ostatním šlo moc dobře. ale nevim myslim že něco takovýho mi říkal mara lajtmánek
osmanodpovědět 

 a co to je??13:45:30 07.10.2003
co to sou krámy?
...odpovědět 

 Závody do vrchu Innsbruck-Brenner13:59:50 07.10.2003
Nechápu jak to, že tak málo lidí baví ta parádní silnice Innsbruck-Brenner (nahoru, ne opačně z kopce dolů). Je to nejlepší povození co znám (kdybych měl motorku, to byl ěště větší nářez). Pravda, pro spolujezdce trochu opruz, ale pro řidiče je to parádní odreagování po těch nekonečnejch hodinách na dálnici (pokud se jede v noci). Ale přes to přeze všechno :  vím  jen o  Mártym, Yankeem a mě, jako o jediných lidech který si todle dokážou vychutnat a ušetřených  8Eur propít. Nebo ještě někdo?
Toroušodpovědět 
 Re: Závody do vrchu Innsbruck-Brenner15:46:21 10.10.2003
Ale to si piš, že takoví jsou. A i dolů to je zajímavý, když jedeš půjčenou dodávkou co bez posilovače neotočíš volantem, bliká ti hladový oko, protože Italové v noci od Arca až k hranici nenechali jedinou otevřenou pumpu a osádka vozu v těch točkách dolů debatuje, jestli posilovač řízení funguje i když chcípne motor.
mellounodpovědět 

 Pekne!10:16:53 08.10.2003
Super clanek, i bez chyb ja jsem tam nic nevidel:)
Vsem nasim lezcum gratuluji a tesim se na dalsi clanek o zavodech:o)
Fakt parada aspon nejake odreagovani ve skoole
Jirka - Dudasodpovědět 

 Rychlost11:36:18 13.10.2003
Hoši Arco-Plzeň stopem něco přes 7 hodin.To byl fofr.
odpovědět 

 Super08:57:14 16.10.2003
Tak takhle dobře jsem se už fakt dlouho nepobavil!!!!!!!! Super!
Koukej dotlačit to video!
Danodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Tetnuldi - JZ hřeben
 Databáze cest:
Všechny cesty (136413)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější bouldery:
Snake Cave There-and-back 8A Rocklands
La Palma 7C/7C+ Sloup
Smiley Face 7A Plex
Farfadet 7A Plex
Raptor 7B Plex
Nově komentované:
Bokaso 6C+ Holštejn
Hra Na Havrana IXb Havran U Jitravy
Bichtenbinda 7a+ Zillertal
Direktýba 6 Lom V Doubí
Týba 7+ Lom V Doubí

 Nově v diskusi:
Hex na Velky | Re: Pískovcová klasa | Re: Pískovcová klasa | Re: Pískovcová klasa | Re: Pískovcová klasa | Re: Pískovcová klasa | Re: Pískovcová klasa | Re: Pískovcová klasa | Re: Lehke sportovne odjistene vicedelky/sportovky | Re: Lehke sportovne odjistene vicedelky/sportovky |

 Nové komentáře:
Re: IFSC | Re: hobluj | Re: hudba | Wow | kokoti | Re: první cvaknutí | Re: IFSC | Re: mnoho slov | Re: hobluj | Re: |

 Kde to vře:
SP Chamonix: Adam Ondra vyhrál obtížnost, Martin Stráník 6. (64)
Video: Stefano Ghisolfi leze Perfecto Mundo 9b+ (56)
ČHS: Odvolání proti rozhodnutí Disciplinární komise (28)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 22 (24)
Osm významných stěn zavřeno (19)
Strahlhorn s lyžemi napodruhé (17)
Gabriela Vrablíková si zapisuje první české ženské 9a (12)
Klára Kolouchová se na K2 chystá na vrcholový pokus (11)
Psáno do písku (11)
Video Skalní hrátky s Tomášem Sedláčkem, Johnem Bacharem ... (9)

 Nově v inzerci:
Záhezd | Malarone | Horolezecká přilba PENTA | Sada frendů KOUBA | karabiny SINGING ROCK | Kol.Brusle-Nové | V.Tatry-Kroutil | Lowa Khumbu II GTX, vel 42 | Singing rock 9,8 50m | ICEBREAKER Spector |

 Anketa:
Kdo je zodpovědný za poškozená přístupová lana?
 ten kdo ho instaloval 
 27 
 správce oblasti 
 25 
 obec - město 
 16 
 nikdo - na vlastní nebezpečí 
 56 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.