LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
O dřevěného Krakonoše 2021 (30.01)
PETROHRADSKÉ PADÁNÍ (16.04)
Olympiáda (23.07)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13178
2.Trojan 12275
3."Fido" 11950
Bouldry:
1.Ondra 11634
2.Stráník 11575
3.Stráník 10950
Hory:
1.Novák 7454
2.Mrklovský 5942
3.Černý 5898

Výsledky
MMČR v drytoolingu (12.12)
Mistrovství Evropy (20.11)
ČP a Mezinárodní MČR (03.10)

Deníčky
5072 lezců
877220 cest
Nové přelezy:
8&1/3D+ 8A+
Mládež Z D 8B
Defender O 8a
Plynová Ko 8A+/8B
Seven Scar 8a
Sanperreo 7b+
Fire 7c
Poseidon 8a
Medusa 7b+
La Casica 8a

Stěny
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky
HARLEM - Ústí nad Labem
Lezecká stěna Jičín - Jičín

Prodejny
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Obyčejný den

Je krásné lednové ráno, slunko svítí o sto šest. Nebe bez mráčků hyzdí jen bílé čáry leteckých koridorů. Hlavou a žaludkem se mi honí včerejší večer a tak nějak se mi nechce hýbat. Nehýbám se.

Jen pozoruji rozmazanou postavu omotanou spacím pytlem. Podle zvuku vím, že Bobr zvrací. Pokouším se pousmát. Skřípot mezi zuby mi prozrazuje, že mám v hubě písek. No nic, vstanu a opláchnu se v Pelíšku; a nebo radši ne. „Tak Střihoune vstávej, kurva!“ volá na mě Bobr tak z centimetrové vzdálenosti. „Jdeme se koupat!“ Nějak mu asi došlo, že se mi nechce a taky asi cítil vzájemný smrad z huby a trochu se odtáhl. Tak na pět cenťáků. „…kuuurvá…, ty se nechceš koupát, Střihoune, kurvá.“ Vrtím hlavou, že ne. Během následujícího okamžiku mě zahrabal do plážového písku. Kdybych mu to samý neudělal včera, asi bych ho zabil. Vzápětí mě už nese k vodě. Rameno, přes které mě má přehozeného, mu však vzápětí zdobím svými zvratky. Do vody jdeme spolu, jelikož se dobře držím jeho obrostlé hlavy. Všimnul jsem si turistů, kteří se po chvíli postávání u totemu dali pomalu a nenápadně do pohybu, hned jak si všimli, že si jich Bobr všimnul. Je mi strašná kosa. Hned po oblečení do lezeckýho rozdělávám oheň a ohřívám včerejší kachní gulášek. Bobr lábe druhý pívo a ujídá ještě za studena.


Věž Krakonoš, mává Bača, v zákrytu Komářice, opodál Bobr 


  Po snídani opouštíme náš šestý výškový tábor a cestou k Turisťárně dohadujem, co dneska polezeme. Jako vždy, když si nevíme rady, voláme Fugasovi. Ten radí Babinec – Loupežníka. Když je mu jasný, že nám nevysvětlí cestu, jak se tam máme dostat, posílá nás k Mouřenínovi na nějakou pěknou šestku, nebo pětku. Že to poznáme podle hezky vyšlapaných chytů. Na parkáči si chceme dát pívo. Turisťárna i cukrárna zavřeno. Naštěstí ve věčně otevřeném Refugi je věčně otevřené okno a v něm stojí věčný zamračenec Rampič v jednom z mnoha svých nažehlených kvádrů.  Trochu se pousmál, v každé ruce jedno točené. „Pánové jsou přesný jako hodinky.“ Chceme si po tom krpálu od Pelíška chvilku odpočinout a tak si sedáme. „Pánové, já vám tady každému natočím ještě dvě, a budu muset na chvíli zmizet do Jičína.“ A zmizel.


Oheň u Pelíška 


  Tak si tak sedíme, prohlížíme poloprázdné parkoviště. Z ticha nás vyruší známý hlas „Pacholci, vy jste ještě tady? Já vám dám borovičku…“ Ani nás nepustil ke slovu. „Vy parchanti, mě se motá hlava. Kam jdete? Podíváme se na sebe a necháme si vyprávět celý včerejšek. Pak mu nastiňujeme náš plán. Mezitím se trochu zatáhla obloha a tak dostáváme rady ostříleného Prachováka: „Vy pitomci, kam byste lezli, od Fugase si do toho nenechejte kecat, to jsou samý extrémy…“ Začalo trochu poprchávat. „A je to tady, vy pitomci… Máte maglajz? Nemáte? Starej dědek aby za vás myslel…“ Podělil se s námi o své zásoby ze snad bezedného maglazpytíku, poslal nás na Kobylu do Lahole a do prdele a pak zmizel v lese.
  Do Lahole se nám nechtělo a tak jsme se pomalu vydali stejným směrem jako Koťátko. Cestou kolem Jehly ho vidíme, jak se za ním práší v dolezu Jihovýchodní cesty. To už to slejzal dolů. Pokračujeme dále po cestě a u rozcestí si nevíme rady. V tu chvíli zaslechneme opakované údery kovárny. Jde to od Svatého Václava. „Že by to byl Petráňskej?“ Uvažuji nahlas. Zvědavě přidáváme do kroku, abychom u Sluneční zjistili, že to jde z druhý strany. „Ozvěna, kurva…“ Když už jsme tady, tak si chceme dát konečně nějakou cestu. Obcházíme Sluneční věž kolem dokola a vybíráme kudy. Shodujeme se na Severozápadní cestě od Janeby ze třiatřicátého. Jelikož není od maglajzu jako ostatní, usuzujeme, že se asi moc neleze. V cestě není žádný kruh, což je dobře, protože je Bobr neumí cvakat. Vždycky ho tak nějak rozčilovaly.


Houmles v dolezu cesty Záhada pro zítřek, RP 10b 


  Navazuje se na lano a ověšen friendy rozporem o Bezejmennou věž zdolává první úsek. Pak si znovu sáhne do pytlíku a nemotorným hupem do západní hrany překonává klíčové místo. Ještě pár kroků a už se z vrchu ozývá: „Zruš a lez!“ S tím jeho dobíráním kolikrát vzlínám dřív, než se přitáhnu. Nejsem tak dlouhý jako on a tak to nelezu rozporem, nýbrž přímo tam, kam mě táhne lano. A že táhne pořádně, zařezává se do písku, až se z něj sype. Mám plné oči. Pak to nějak povolí, jako když pustí tětivu luku. Letím mocným obloukem k hodinám v severní stěně. Znovu se chytám stěny a lezu. U šikmé trhlinky mám pocit, že už tak nedobírá. Míjím druhý kruh. Nedobírá. Vím, že je to normální stav. Jeho smysly teď nevnímají, asi se jako vždy kochá, nebo telefonuje. Když dolezu na vršek, zjišťuji, že spí s lanem přes rameno.


Zdeněk Petráň na Mnichovi   Počasí se protrhává a už zase svítí sluníčko. Dole pod skálou slyším hlasy a bujarý smích. Koukám, kdo to jde. Byli to Hrubičáci s cepínama. Bobr se mezitím probudil a motá lano. Beru druhý konec a motám z druhé strany. Když letí oba konce dolů, je pozdě protahovat prostředek slaňákem. „Kurvaaá…“ okomentuje situaci spolulezec. Dolu to lezu Starou cestou. Bobr se rozhoduje vrátit kudy vylezl. Schází západní hranou a skáče na Bezejmennou věž. Poté přepadává rukama zpátky a slejzá rozporem. U batohu se potkáváme s Bačou a Mrazíkem. Mrazík má už dost vypito, nekomunikuje. Abstinent Bača toho taky moc nenamluví, ale aspoň neprudí. Jen povídá: „To musíte vylézt na Hubertus, tam to jde dolů po sosně. Á nebo na Palcát, tam to skočíte na vyhlídku.“ Pro dnešek toho máme dost a tak se s klukama vracíme na parkáč. Mrazík odváží Baču domů a slibuje, že se ještě vrátí. U Refugi je už spousta lezců a tak si sedáme a zapojujeme do polední siesty, která se protáhla až do ranních hodin.
  Ráno nás našlo v sedmém výškovém táboře na Mnichovi, ale to už je jiný příběh…

Střihoun

Fotoalbum: Bobr, Dlabik, Střihoun, kachna
Střihoun   [úpravy] 10:56 21.02.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pravy umeni12:13:58 21.02.2005
jo tak tohle uz je pravy umeni,
a videti prasiciho Kotatka, to uz zavani deliriem.
lacoodpovědět 
 Re: pravy umeni12:44:26 21.02.2005
Konečně pěkné a realistické vylíčení sportovního výkonu!
Na sestupy je dobré si ssebou brát ochočeného krkavce, který lezce již dopraví do basecampu. V noci netopyra. Dobrý dojem kazí je okázalé porušování pískovcových pravidel v zimě, totíž zákaz používání rukavic a bot!
jan pušodpovědět 

 blbej dotaz12:48:25 21.02.2005
ja idiot chodim na preklizku, pac se domnivam, ze min. do 1.4. se lizt na pisku nesmi. domnivam se spravne nebo je to na Prachove jinak ?
SpiderCzodpovědět 
 Re: blbej dotaz13:00:11 21.02.2005
Na TOMTO Prachově se leze pořád...hlavně za deště a s Mg, friendy a dynamitovými patronami...
Honza P.odpovědět 
  Re: blbej dotaz13:13:52 21.02.2005
Já si vždycky ze slanění majzlíkem vysekám chyty po loket a do každého nasypu hrst magnézia. Pak teprv jdu na věc! No, s těmi pravidly je to tak, že naopak asi od konce února (čili od teďka) do začátku prázdnin je mnohde zakázáno lézt kvůli hnízdění. Pravidla viz například http://jetrichovicko.euweb.cz/pravidla.htm
Michalodpovědět 
 Re: blbej dotaz10:11:00 22.02.2005
Hele spajdre, to je fakt blbej dotaz :-)) I takovej pitomec jako já si všimne, že jde o fotomontáž a to o dost dobrou. :-))
bernyodpovědět 
  Re: blbej dotaz13:41:33 22.02.2005
zaslechl jsem tam znama jmena z Jicina, vesmes se jedna o "stare" borce a dal jsem si to do spojitosti s pruvodcem po Prihrazech, kde je fotka ze zasnezene veze a pod ni komentar, ze v 70.letech se jeste mnoho na ochranu prirody nedbalo, tak jsem si rekl ... no vsechno je mozny. nemluve o tom, ze jsem slepej jak patrona a obcas nerozeznam syte zelenou od cerne ... tohodle jsem si ovsem vsimnout mohl :)
SpiderCzodpovědět 
   Re: blbej dotaz14:05:46 22.02.2005
To je normální. Já to nejdřív přelétl okem a taky málem vzal vážně. Pak jsem teprve zbystřil při poněkud neuvěřitelných výkonech, pak chování protagonistů děje a pak se teprve podíval na fota. A vzhledem k tomu, že koláže sám dělám... Jsi dobrej, že jsi to vzal takhle sportovně, asi nemáš mindráky. :o)
jan pušodpovědět 

 lano, lano12:54:18 21.02.2005
lano, kurváááá, tenhle článek je na lano....kolem krku, uáááááá
Bobanodpovědět 

 Možná13:04:27 21.02.2005
Možná, podle těch fotek, je to tam omagovaný fakt až trochu moc. Takový vrstvy mága...mmmmmm.
jan pušodpovědět 
 Re: Možná13:19:09 21.02.2005
jo ty bily fleky to je fakt hruza! Kuli takovejm nam to ochranari brzo zavrou.
Kdyby si aspon brali kartacek-frezacek.
lacoodpovědět 

 ...14:18:55 21.02.2005
ted se to tu dobrejma clankama jenom hemzi...super....tak dlouho jako dnes jsem na lezci dlouho nebyl.. :o))
odpovědět 

 ?14:27:18 21.02.2005
Jen tak dál...jen tak dál....příště ještě cepín a mačky. Když to tak pozoruju, tak zlaté odpovědné komerční agentury než nezodpovědní jedinci " horolezci" . ( teď mě sežerte ).
Radim Bzuraodpovědět 
 Re: ?14:41:18 21.02.2005
To jo. Taková feráta na Kobylu, Jehlu a další by umožnila radost z lezení většímu počtu lidí! A nějakej ten tobogán na adrenalínovej sešup dolů by se k tomu dal taky přimontovat!
jan pušodpovědět 
 Re: ?17:33:54 21.02.2005
hmmmmm, ferata s toboganem, ja bych snad zajel i na Hrubici. Ale vod kazdyho kousek. Skalky lokalniho vyznamu by sli rozrezat vodni tryskou na takzvane bouldrbloky....
chemicky zpevnit, zavist bliz k Praze, hmmmm.
lacoodpovědět 
  Re: ?17:55:39 21.02.2005
Ty větší skáliny bych neřezal. V tomhle stavu je to opravdu hrůza.- ale když se taková věž potáhne laminátem, tak to bude hnedle něco jinýho a navíc to nepůjde ničit. Přímo v laminátu můžou bejt i potřebný reklamy i s nočním osvětlením. Je to lepší, protože lidi si dneska ničeho neváží a dokážou poničit i pěknej, novej bilbord. Takhle bude co skála - to jedna plocha pro reklamu. Během lezení po ferátě může i juknout občas pop-up okénko! Ale to já nikam nepolezu, sednu si do vozejčku a nechám po tom skalním městě vozit za zvuku pěkné muziky z amplionů (Michal David?).
Ty schody v těch pískovnách jsou už taky už pro ostudu, copak nejsou eskalátory!? A nebo rovnou ty vozejčky.
jan pušodpovědět 

 kokoti15:05:56 21.02.2005
Je hnusný to říkat, ale v západních Tatrách asi vědí proč přitvrdili při kontrolách a zvýšili počty ochránců. To je díky takovejm. Fakt díky kluci!!
Hondaodpovědět 
 Re: kokoti15:21:36 21.02.2005
Sou to fakt kokoti. Chodit do skal pěšky! Kdo to kdy viděl! To nemaj na to aby ukradli nějaký vozidlo?
odpovědět 
  Re: super kokoti16:38:47 21.02.2005
Jsem inspirován vašimi počiny. Jdu na to taky. Zima nezima, mokro či sucho a hlavně maglajz. Beru zbíječku a jedu to tam pořádně prolízt. Kruhy sou na mě moc daleko, tak přibalim i nějaký borháky samodomo vyrobený, který tam navrtám jak jinak než shora. Starý klikatý cesty se mi nelíběj, tak je narovnám a pořádně zaprášim.
Michalodpovědět 
   Re: super kokoti18:12:06 21.02.2005
Som lezec, horolezec ale aj dobrovoľný ochranár. Láskavo si uvedom kďe raz budú liezť tvoji potomkovia ak budú mať vôbec na čom, ste fakt šibnutý a to je ešte slabé slovo. Kvôli takým ako vy majú normálny ľudia čo lezú po skalách, pieskoch a horách problémy z ochranármi.
Jakubodpovědět 
    Re: super kokoti00:04:18 22.02.2005
a je...nekdo to nepochopil :o))
odpovědět 
     Re: super kokoti11:22:25 22.02.2005
Naopak, to je nejfikanější provokace ze všech, bo jeden, co nepochopil je přesně to, co scházelo k úplné dokonalosti. Má to promyšlený! :))
Kešuodpovědět 
    Re: super kokoti13:59:16 22.02.2005
diky bratre ochranari, ze jsi me v tom nenechal samotneho :)
SpiderCzodpovědět 

 Něco tomu chybí16:29:19 21.02.2005
Schází mi fekálie a skákání po autech.
Bídaodpovědět 

 Super18:27:06 21.02.2005
Tak tohle je asi nejlepsi clanek, LANO!!!! Ale vic me pobavili ty komentare tech tupcu co nechapou prdel.... jen tak dal a hustejc
odpovědět 

 Skvostná ukázka18:43:41 21.02.2005
moderní zvratové literatury. Jen to načasování se nějak nevyvedlo, Apríl bude až za měsíc a kousek.
Umné fotomontáže Petráně v triku na sněhu se slicky na nohou, a ani v tom sněhu nepodklouznou, natož pak any stopu udělaly, potvory. To budou určitě zázračné botky od nové firmy 5.14c.
Co všechhno se dá na počítači natropit, když si k němu sednou nepovolané ručičky :-)
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: Skvostná ukázka19:02:10 21.02.2005
Nepovolaný... a líný! Jak ty moje, né-li víc!!! o>))) Jak Photoshop, tak Gimp( jsou-li páni na Linuxu) umí upravit směr nasvícení vloženého oběktu tak, že souhlasí s nasvícením základu. I ta blesková fotka jde trošku "zteplat".
Ovšm jak vidno, i kdyby na to dali velkej nápis "Bacha provokace" tak to stejně nepomůže... Takže vlasně proč se namáhat a kazit si oči u grafickejch potvor. :o))))
jan pušodpovědět 
  Re: Skvostná ukázka19:44:13 21.02.2005
S tím stínem se toho u placatejch věcí zase až tak moc dělat nedá. Spíš u 3D modelů. Ale je srandovní, jak někteřý ochránce nepochopil, že to je Drunk fiction.
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: Skvostná ukázka20:29:23 21.02.2005
No alespoň malounko. Bodové světlo a poslat ho ze stejné strany jako sluníčko na zbytku. Ale to je buřt. Ta ochota věřit všemu je až strašidelná. Tady je to jedno, ale trénujme! Jsou i nebezpečnější oblbovači. My, co si děláme tyhle prdelky, jsme jako očkování. Snad se tím vytváří protilátky, a když začne někdo z tribuny, tak bude mít menší úspěch. (???) Hloupý optimismus, já vím.
jan pušodpovědět 
    Re: Skvostná ukázka21:42:46 21.02.2005
Ten ochranca to pochopil (na predposlednej fotke je to najlepšie vidieť), ale z toho textu je totižto vidieť aký má daný človek vzťah k prírode a k dodržovaniu pravidiel lezenia a na to som narážal.
Jakubodpovědět 
     Re: Skvostná ukázka08:41:06 22.02.2005
...si naozaj kokot
Jozesodpovědět 
      Re: Skvostná ukázka15:58:29 22.02.2005
Uraziť ma môže iba inteligent
Jakubodpovědět 

 Fuck off.....22:15:51 21.02.2005
Jste banda retardovanejch kokotů, tohle je moc. Když furt slyšim jak chtěj zavřít Prachov, a co všechno se tam nesmí, tak teď už fakt maj důvod. Jestli to zavřou, tak kvůli vám. Nic proti chlastu, ale pod každou věží by měli namontova dejchací zařízení. Kež byste někde spadli a byl klid........... Opravdu mě tento článek zklamal, vy lezci rozhodně nejste!!!
spookerodpovědět 
 Re: Fuck off.....08:21:47 22.02.2005
A to ještě nevíš, že maj na jaře otevřít Koupák v Sedmihorkách a bude se zase kalit i ve Skaláku... Už se těším na pivní lezení po čtyřech okolo nádrže a po zábradlí okolo cest do skal a cvrnkání vajglů po turistech z Malýho Kapucína, kam naštěstí vedou schody, jinak bych se tam nedostal :-)
Ghampodpovědět 
 Re: Fuck off.....08:59:20 22.02.2005
Tady asi nekdo nezere maso... ;-)))
odpovědět 

 Názor23:04:48 21.02.2005
Hoši, i mne jste hluboce zklamali. Lezete lehoučké cesty(V co to je!?) a ještě se jistíte velice nezodpovědně. Ten pan Koťátko, který si bere magnesium, když začne pršet musí být ale dareba. V předvečer výkonu byste neměli chlapci pít, aby vám ráno nebylo špatně, jste lehkomyslní a nezodpovědní. Já sám lezu lépe než vy, po letech tvrdé přípravy lezu i VI a skočil jsem několik těžkých přeskoků stupně I, což by ses ty opilý Střihoune nikdy neodvážil. Je mi vás sktečně líto. Jsem pro smazání toho článku!!! Prasit skály,které jsou pod sněhem, Petráň by se měl stydět, určitě to také lezl s magnesiem, že. O panu Houmlesovi si také myslím své, již výraz v jeho obličeji svědčí o tom, že má plný pytel magnesia a že je určitě retardovaný. Nechtěl bych s ním být v jedné třídě.A neustále čekat, až něco pochopí tak rychle jako já. Je mi z vás hoši špatně... V Prachově jsem sice byl, ale skály jsem v té vsi neviděl a nikoho z vás neznám, ale nic dobrého si o vás myslet nelze... sbohem (L.p.S.)
Mirek Dusheenodpovědět 
 Re: Názor00:10:58 22.02.2005
super...lano z tento komentar!!!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxodpovědět 
 Re: Názor11:13:32 22.02.2005
Jak to tady tak sleduju, tak jsou mezi námi zásadoví lezci. Bacha na jediné zrníčko mága!!! A co ten zkurvenej bordel v týmhle posraným státě?:-) Jsem si jistý, že ti, co nejvíc reptaj, dělají toho bordelu neméně.
Miraodpovědět 
 Re: Názor18:26:19 28.02.2005
SOUHLAS - LANO ZA TENHLE KOMENTÁŘ! super
petrodpovědět 

 wow23:48:38 21.02.2005
Super cteni :) super fotky :) ... skoro super fotomontaze :)) ale je videt ze autor alespon cetl Peeta Schuberta ...Když letí oba konce dolů :)) takze neco malo o bezpecnosti vi ...
Lukasodpovědět 

 Rozpor?00:16:30 22.02.2005
Teda. nevím jak je daleko od Bezejmenné věže ke Sluneční, ale asi by s tím měl práci i Hasso Gantze. Podle mapky v průvodci to je u paty věží okolo dvou metrů.
Ahááááá, to je foóóór!!!
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: Rozpor?11:42:14 25.02.2005
No tak tady to je asi jediný místo v článku, který mi jako fikce nepřipadá. Von totiž Bobr komíny do šířky tří metrů fakt umí :-)
dlabikodpovědět 

 Jste borci07:18:25 22.02.2005
Dobrej napad lezt na pisku v zime,meli jste i maglajz?
Saliodpovědět 

 super ulet09:42:33 22.02.2005
super ulet - este stastie ze to niektori nepochopili
aspon clanok ma volne pokracovanie
8fodpovědět 
 Re: super ulet10:09:37 22.02.2005
...no vidíš. A mě takoví magoři docela děsí...To se pak těžko vysvětluje co jsou to pravidla, zákony apod., když ani nepochopí nadsázku a ironii. Takoví věřím, že půjdou a opatlaj´mokrej pískovec mágem, protože to psal "ňákej" borec na lezci.cz...Mám strach, že jich je dost...a bude hůř!
Honza P.odpovědět 
  Re: super ulet10:21:32 22.02.2005
Proboha nestraš !!!!!!!!! Snad jsou lidi dost soudní a inteligentní....., i když podle těch komentářu :-))
bernyodpovědět 
  Re: super ulet10:27:50 22.02.2005
Pravda! Dějiny nás učí, že není myšlenka dostatečně pitomá, aby se nenašel někdo, kdo se jí pokusí uskutečnit. Není možné říct kravinu tak kravskou, aby jí někdo nevzal doslovně.
jan pušodpovědět 
   Re: super ulet11:31:06 22.02.2005
...jo jo, jaký premiér, takový národ!:-) Nebo to byl prezident? Vláďa? Či snad policie? Národe, národe...měl by ses stydět!:-)
Honza P.odpovědět 
   Re:Super ulet11:49:11 22.02.2005
Počkej až potkáš osobně
(to nejvetší sranda bude)
toho co to vzal doslovně
(M. David z amplionu hude)
U tobogánu jako kůl Jeník stojí
-úsměv zmizel mu z tváře
Pro boha! proč já ...! nezdržel se tu komentáře.

(uryvek basne Superulet
ze sbirky kinedril 2005)
lacoodpovědět 
    poznatek autora11:52:22 22.02.2005
Pozn. Cteme nahlas, monotonim, temnym hlasem. Vyjimaje posledni radek, ten pak hlasite, zoufale.
odpovědět 
    Re:Super ulet12:10:45 22.02.2005
O blikající skalinu opřen stařec stojí;
z hlavy rve si poslední chlup,
z huby pak zub.
K sobě pak praví:"Pročs tak blbý Puš?"
"...a nedržel hubu svou, svojí?"

Vždyť i ta kráva pitomá, chutné mléko dojí!
Hladový nají se hub
a šat dodá kůrou dub.
"Ty jsi však škodlivý, vraž v hruď sobě nůž!"
"A mrtvý ulehni na plastové chvojí..."

(Úryvek z eposu: Kšaft umítající jednoty mecholišejníkové.
jan pušodpovědět 
     Re:Super ulet19:35:40 23.02.2005
Přátelé, proti téhle chvilce poezie je ten článek kdesi nahoře dost slabej! Asi zajdu do knihovny pro Nezvala. Dík za inspiraci.
odpovědět 
     Re:Super ulet02:00:03 26.02.2005
já myslím, že honzovi by to lano měli dát taky, třeba za celoživotní přínos.
stipodpovědět 

 23:20:25 22.02.2005
Škoda, že Ležec už nepíše..
honzaodpovědět 

 Krááása21:52:21 23.02.2005
Ten realistický začátek článku...až sem se videl. A stejný počet sourozencú - tvrdolínú v komentárích,paráda.
caballoodpovědět 
 Odebrat jim ČHSky13:58:35 25.02.2005
Ty ošklivé pány jsem tam na začátku února skutečně potkal. Všechno, co napsali je pravda. Když jsem je káral a objasňoval jim závadnost jejich neuváženého počínání, tak mě jeden z nich (ten s tím retardovaným výrazem ve tváři) dokonce pomočil. Na oplátku sem jim z jejich Mg-pytlíků vysypal všechen ten satanův prášek a nahradil jej svojí vlastní (dosti řídkou) stolicí. Byli tak opilí, že si toho ani nevšimli, a vesele lezli dál. Navrhuji okamžité odebrání průkazů ČHS těmto nezodpovědným hochům, kteří škodí naší krásné zemi skoro stejnou měrou jako Stanislav Gross.
Jaroslav Foglarodpovědět 
  Re: Odebrat jim ČHSky14:41:22 25.02.2005
Cože?!?!??? Gross používá mágo?!???? No to je děsný!!! Kde je ta petice?!?
dagodpovědět 
   Re: Odebrat jim ČHSky15:01:32 25.02.2005
Zatím ne, ale už si u příbuzných v Itálii objednal Mg značky CAMP a chystá se na svou první pískovcovou věž.
Jaroslav Foglarodpovědět 
    Re: Odebrat jim ČHSky15:17:19 25.02.2005
Už se těším. Když ho nebude jistit Mirek Dušín, tak to splehlivě zvládne Mirek K., nebo podobně. "To víš že držím Stando! Klidně skoč!" :o)))
odpovědět 
     Re: Odebrat jim ČHSky15:32:50 25.02.2005
To by ale byla smula, kdyby ho jistil od krasneho noveho oranzove natreneho kruhu :-o
Radekodpovědět 
      Re: Odebrat jim ČHSky16:11:44 25.02.2005
To radeji ne, oranzovy kruhy ma Karel Belina, ty by mohly vydrzet. At radsi jedou do Teplic, nebo snad radeji rovnou do pekel ?
Martinodpovědět 
       Re: Odebrat jim ČHSky23:07:40 25.02.2005
Standa má teď nový lezky. Půjčil si na ně od strejdy. Ale bojí se, že by ho mohlo lezení na písku s Mg stát křeslo (a ne jen to co má v obejváku).
Michalodpovědět 
        Re: Odebrat jim ČHSky09:13:46 11.03.2005
Nechte Stanika bejt na svuj byt a na ty novy lezky vyhral prej ve sportce jenom se to boji rict abyste se mu nesmali
Edyodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Slza
Moreless, 7A+
 Databáze cest:
Všechny cesty (148624)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější bouldery:
Rabín 5B Babí Lom
Nesplněný Sen 8A+ Tisá - Modřín
Skutky Apoštolů 6C Panský Les
Apoštol 6B+ Panský Les
Zajonc 6C+ Babí Lom
Nově komentované:
Maria Ponte El Arnes 7b+ Rodellar
Strážce Jeskyně 6B Pod Hradem
Baghdad 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Busaba 6c Alcalalí
Zagorka 7A/7A+ Harasov

 Nově v diskusi:
Re: Preťažené prsty | Re: Chytač snu | Re: Preťažené prsty | Re: Lezeni praha | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Preťažené prsty | Re: Lezeni praha | Re: Chytač snu |

 Nové komentáře:
Re: Cringe | Re: Cringe | Pohoda | Re: o2 | Re: pro Standa Holec | Re: Nejen..! | Nejen..! | Re: Kurz ledolezení | Re: ... | :) |

 Kde to vře:
Po pádu laviny v Jeseníkách zahynul skialpinista (115)
Nirmal Purja: na K2 jsem vylezl bez podpůrného kyslíku (33)
Video: Mníchove skaly - Čupiaci tvor (23)
Film ZAFION: Hore zdar 2021 (23)
Nepálci oznámili 1. zimní výstup na K2, dosud v zimě nezlezenou (20)
Video: Martin Stráník přelézá nový boulder 8B+ za chumelenice (19)
Kolem Skal! - 14. Štramberk (14)
Kolem Skal! - 15. Adršpach (14)
Zemřel lezec a bouldrista, bývalý český reprezentant Jan Chvála (11)
Video: Pády do vlastního jištění (10)

 Nově v inzerci:
Direct Alpine Alpha 2.0 | Sněžnice | Prodám Hanwag Alaska | Koupím skitouringové boty | Dámské pohorky Lowa Taurus II GTX vel. 39 | Prodám skialpy Hagan X-Race | Sea to Summit Ultra-Sil Nano Tarp Poncho | Dětské rostoucí teplé merino pyžamko Crawler | Dámské skialpove boty | Lezečky SCARPA - INSTINCT |

 Anketa:
Chcete se nechat očkovat proti Covidu?
 Ano, co nejdříve to půjde 
 151 
 Ano, pokud to bude nutné 
 56 
 Ještě jsem se nerozhodl 
 29 
 Rozhodně ne 
 67 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.