LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
O dřevěného Krakonoše 2021 (30.01)
PETROHRADSKÉ PADÁNÍ (16.04)
Olympiáda (23.07)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13178
2.Trojan 12275
3."Fido" 11950
Bouldry:
1.Ondra 11634
2.Stráník 11575
3.Stráník 10950
Hory:
1.Novák 7454
2.Mrklovský 5942
3.Černý 5898

Výsledky
MMČR v drytoolingu (12.12)
Mistrovství Evropy (20.11)
ČP a Mezinárodní MČR (03.10)

Deníčky
5072 lezců
877225 cest
Nové přelezy:
8&1/3D+ 8A+
Mládež Z D 8B
Defender O 8a
Plynová Ko 8A+/8B
Seven Scar 8a
Sanperreo 7b+
Fire 7c
Poseidon 8a
Medusa 7b+
La Casica 8a

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pokažené velikonoce

Na letošní velikonoce jsem se obzvláště těšil. Parádní předpověď počasí a tři dny volna naznačovaly, že to budou chvíle pravé lezecké pohody. Jen jsme se trochu sekli a nebyli jsme v pravý čas na pravém místě. Jeli jsme do Labských pískovců.
Sobotu jsme se rozhodli strávit v Tiských stěnách. Ale ouha. Všude ležel sníh, jen pod na pohled ošklivými černými stěnami ten bílý nesmysl neležel. Tak jsme šli do černých stěn, prý se jmenují Hřebenové věže. Zde jsme my, sportovní lezci, užasli. Nikde žádné převisy, všude samé kolmice a kde je vůbec jištění? Na dvaceti pěti metrech jeden až tři kruhy a pár lezců se snaží zachránit si život zakládáním smyček do všech možných skulin. Jejich pohyb vzhůru tak místo elegantního vzlínání vzhůru připomínal spíš šnečí plazení se zoufalým hledáním oněch skulin.
No nic. Začali jsme lézt. Nějaké VIIc, podle převodních tabulek 6+. No to bude pohoda. Nebyla. Byl to hnus fialový. Jištění žádné, chyty malé, stupy nikde a ty zřetelné se ulamují. K tomu všemu kroky, které by na vápně, na tom zlatém vápně s nýty po 2 m, byly za jasných 7. Další cesta za VIIIa byla to samé v bleděmodrém, spíše v černomodrém. Jdeme zkusit něco těžšího, co třeba Hotel Savoy, v kterém byl vyfocen náš idol Rosťa Štefánek. Ježišimarjá, kde je první kruh a co to je za starou rakovinu v té spárce? No, když to dal Rosťa, který není žádný hrdina, snad to dáme i my. Nedali. K prvnímu vražda a pak až na jednu páchnoucí díru malé chyty a žádné stupy. Slanili jsme ze druhého kruhu. Navíc se díky své barvě skála na slunci enormně zahřála a nebylo kam utéci, protože ve stínu bylo sněhu po kolena. Ještě že už si zde dnes s magnéziem nedělá hlavu. Po dalším traumatickém ústupu zpod prvního kruhu Prodavače losů za VIIIc (Maršíku J. mladší, pochybujeme o tvé soudnosti, a nejen o tvé) se rozhodujeme pro ústup do hospody v Ostrově, kde prý to o velikonocích šlape a kde hrají skvělé kapely.
Zvěsti nelhaly. Hospoda narvaná k prasknutí, pár jedinců bylo už hodně unavených. Co by tady taky dělali jiného, než chlastali, když je tu tak hnusné lezení. Kapela hrála dobře, lidé tančili na nábytku, v pátek prý i na stropě, než kus upadl. Zapůsobil na nás i jeden ze spolumajitelů podniku, pan Švarc. Zvlášť když mravně apeloval na nevychované lezce, kteří se začali svlékat (nechápu, jak jeden z nich mohl být oceněn za výstup roku a druhý předsedat jednomu nejmenovanému oddílu). Atmosféra byla vynikající, ale pak začalo jít do slivovic a byla zvolena varianta útěk, protože dbát na správnou životosprávu je třeba za všech okolností. Spali jsme v kempu, protože po pár policejních raziích na jihu Evropy víme, kde se má spát. Navíc prý byly v okolí Ostrova nainstalovány závory ve vjezdech do lesa a obvyklá spací místa objíždí policie. A tak to má být a tak je to správné. Civilizovaný člověk spí v kempu a nedělá v lese nepořádek a hlavně oheň. Navíc pan Švarc je příjemný a vtipný hostitel.
Ráno jedeme do Labáku, kde podle informací z hospody jsou ty správné cesty pro nás. Na levém břehu je jich víc, ale silnice tam byla zatopené, tak jsme jeli na pravý. A to jsme zase udělali chybu. V Arnolticích vykrádají auta a u Belvederu se na parkovišti platí nekřesťanské peníze. Převislou stěnu jsme našli, ale začátek byl kolmý a ty štreky mezi kruhy…, strašný. Nehledě na to, že byly tyto cesty stále obsazeny lezci, kteří vypadali jako rastamani, kteří si často upravují vědomí lehkými drogami. Rozhodli jsme se lézt něco lehčího. Jmenovalo se to asi Zlomená noha, bylo to za VIIIa a vedlo to na Titanik. Jestli tohle má být cesta pro lidi, tak já jsem čínský bůh srandy. Zase pytel a to se to prý dolézá nějakou šíleností z dob klasiků. Vedle Titaniku stojí Ledová stěna. Při pohledu na jištění opravdu běhá mráz po zádech. Šli jsme lézt Prazdroj na Hektora, kde je těch kruhů osm, ale na 60 metrech a ani ty smyčky tam nejdou dát. A ještě ke všemu to byl hnus ultrafialový. Samé tření, rajbasy tomu říkají. Rychle pryč. Doporučili nám hospodu U Kosti v Dolním Žlebu. Jeli jsme tam, protože voda už klesla a cesta na levý břeh byla volná.
Hostinský nás přivítal větou: „Zavíráme!“ Nakonec nás nechal sednout, donesl pivo, které nepijeme, a že k jídlu je jen smažený sýr. To nás vyznavače zdravé výživy příliš nepotěšil. Po konzumaci „jídla“ jsme byli odejiti a seděli jsme u ohně za hospodou (15 m od lesa, jak nebezpečné). Seděli tam: nějaký rybář, nějaký koktavý a dva lezci, kteří říkali, že na Roviště nejezdí, protože je tam nuda a moc lidí. To vám byli blázni, pořád říkali něco o těch zdejších cestách. Něco jako jak to bylo skvělé.
Ráno jsme šli na procházku, ale pro jistotu jsme si vzali i věci na lezení. To, co jsme viděli, nám vyrazilo dech. Konečně převislé stěny, skvělé linie, ale proč je místní zkazili tím jejich antijištěním. A pryč odsud. Na pískovce už v životě nepojedu. Náš odjezd ještě urychlily Kosťovy fazole, jejichž okořenění úplně zničilo nutriční hodnotu pokrmu.
Cestou jsme se s kamarády těšili na pěkné skály s dobrým jištěním, třeba na Frankenjuru nebo Semmering. Ještě že tam nepůsobili pískaři, to bychom si museli najít jiný sport. Třeba golf.
Jiří Všetečka

Jiří Všetečka   [úpravy] 19:18 07.04.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Hmmm...
Ležec zase dobrý.
Zapsal: Luky, 21:35:55 07.04.2002
 Výbolně
Ležec opět výbolně...............fuj pýstaři
Zapsal: Luk, 23:05:37 07.04.2002
 Paralelní realita
Díky Lezče,
tvé "objektivní pozorování" a následná zpráva na lezci, je pro mě důkaz o existenci paralelní reality. Nacházel jsem se (přibližně) ve stejném časovém bodě i stejném časoprostoru popisovaných míst (Velikonoce v Tisé a Ostrově) a dodnes se vyrovnávám s mocným pozitivním zážitkem, který otřásl mou duší. Zkrátka svítilo slunko a všechno ostatní do toho dobře zapadalo - lezení odsejpalo, u Švarce to tepalo a nikdo neprudil.
Zapsal: , 00:33:54 08.04.2002
 Paralelní realita
jo sory zapoměl jsem se podepsat
Zapsal: Staník, 00:35:28 08.04.2002
 Písku zdar
Zajímavý postřehy, zaplaťpámbů, že cesty na písku nedělají lidi jako Jirka Všetečka. Všechny výše jmenovaný cesty sem lez několikrát a považuju je za krásně vodjištěný a vůbec nádherný linie. Prodavač losů je vůbec jedna z nejhezčích cest v Tisý. Všetečkovi bych doporučoval, aby si cesty na písku házel shora, což de na Hřebenovkách výborně, může pak elegantně vzlínat, jako když má jeden borhák u koulí a druhej už cvaká. Nicméně spousta lezců v Tisý a Ostrově mě přesvědčila, že ne všichni lezci sou posraný metr nad kruhem, ale schopný elegantně vzlínat i normální cesty na písku. Písku zdar.
Zapsal: Pusher, 08:26:55 08.04.2002
 Ležec
Kdyby se Ležec podepsal jako Ležec, tak už by to nevyvolalo žádné odezvy. Leč je vidět, že ani maskování mu už nepomůže :-). V každým případě je třeba mu vzdát dík za reportáž pro ty, kteří tam nebyli.
Zapsal: Renča, 08:44:51 08.04.2002
 Písek
Při prvních větách jsem si myslela, že je to myšleno z legrace. Připadá mi to dost strašný. Já lezu na písku šest let a lepší lezení neznám. O Velikonocích jsem byla taky v Tisí a Ostrově, a i když tam sníh byl, lezení bylo extatický. Je vidět, že se "sportovní" lezení ubírá zcela svou cestou a v podstatě mi dělá radost, že nabušenci z umělých stěn vlastně na tom nejsou zas až tak skvěle. Pro "sportovní" lezce (to je fakt šílenej název) musí být dost traumatizující zjištění, že obtížnost cest na písku není jenom přímá úměra obvodu bicepsů. Nicméně každému co jeho jest a bude asi jenom dobře, když si "sportovní" lezci budou hledět svých vyborhákovaných cest a nebudou překážet a prudit na písku. Zdar Lenina
Zapsal: Lenina, 10:42:03 08.04.2002
 Písek
Při prvních větách jsem si myslela, že je to myšleno z legrace. Připadá mi to dost strašný. Já lezu na písku šest let a lepší lezení neznám. O Velikonocích jsem byla taky v Tisí a Ostrově, a i když tam sníh byl, lezení bylo extatický. Je vidět, že se "sportovní" lezení ubírá zcela svou cestou a v podstatě mi dělá radost, že nabušenci z umělých stěn vlastně na tom nejsou zas až tak skvěle. Pro "sportovní" lezce (to je fakt šílenej název) musí být dost traumatizující zjištění, že obtížnost cest na písku není jenom přímá úměra obvodu bicepsů. Nicméně každému co jeho jest a bude asi jenom dobře, když si "sportovní" lezci budou hledět svých vyborhákovaných cest a nebudou překážet a prudit na písku. Zdar Lenina
Zapsal: Lenina, 10:44:43 08.04.2002
 Písek
Při prvních větách jsem si myslela, že je to myšleno z legrace. Připadá mi to dost strašný. Já lezu na písku šest let a lepší lezení neznám. O Velikonocích jsem byla taky v Tisí a Ostrově, a i když tam sníh byl, lezení bylo extatický. Je vidět, že se "sportovní" lezení ubírá zcela svou cestou a v podstatě mi dělá radost, že nabušenci z umělých stěn vlastně na tom nejsou zas až tak skvěle. Pro "sportovní" lezce (to je fakt šílenej název) musí být dost traumatizující zjištění, že obtížnost cest na písku není jenom přímá úměra obvodu bicepsů. Nicméně každému co jeho jest a bude asi jenom dobře, když si "sportovní" lezci budou hledět svých vyborhákovaných cest a nebudou překážet a prudit na písku. Zdar Lenina
Zapsal: Lenina, 10:44:58 08.04.2002
 HUSTOTA
Fakt moc a moc HUSTÝ!!!!
Jestli to nepsal Ležec, nebo jestli si jakýsi Všetečka nedělal srandu tak je ten článek kotel jako prase.
Koktavej Pítrs a rybář Fany mě fakt pobavili.
Žleb je pro mě nejlepší lezení v Čechách, tečka.
Čugo Jirous - Jirka Přibil.
Zapsal: Jirous, 11:53:18 08.04.2002
 Děsivá představa
No jo, to je šílený, když si představim devítkovýho "sportovního" lezce s velkejma bicákama, jak se posere metr nad kruhem v nějakym přiblblym VIIc (6+ UIAA). Eště horší musí bejt, když machruje a koukaj na něj obdivně mladý roštěnky, jakej to je superpráskač s krásnym tetováním na bicáku a vono hovno, klepe se jak osika a pytlí 6+. Pak přijde nějaký vypítko ve špinavejch roztrhanejch teplákách a dá si Prodavače losů na rozlezení. Brrr,úplně mi běhá mráz po zádech, nechtěl bych bejt v kůži toho "sportovního" lezce. Co chudinky roštěnky?
Zapsal: Pusher, 12:03:29 08.04.2002
 Vzpamatujte se!!
Ty vylevy jsou fakt super!! Tleskam autorovi. Udelat si prdel z tolika piskaru, kteri to nepochopili, fakt bomba!! :-)))
Zapsal: Kojot, 15:07:35 08.04.2002
 re: vzpamatujte se
Kojote souhlas. Skvelej clanek, po precteni bych se nejradsi ted sebral a jel do labaku. Je docela sranda jaky reakce to vzbudilo u vsech tech smrtelne vaznejch individui....... Ale porad stokrat lepsi nez se hadat o tom jak se jistit v Rezi......
Zapsal: jirka, 19:13:45 08.04.2002
 No
Doufam, že to psal Ležec, anebo nás J. Všetečka chtěl všechny pobavit. Fakt jsem se nasmál. Skály kolem Labe jsou ty nejhezčí co znám a lezení je tam fantastický. Mějte se čauves
Zapsal: Monroe, 22:16:55 08.04.2002
 sqele
... dik za "alternativni" pristup k reportazi :-)
Zapsal: Dan, 09:56:13 09.04.2002
 Dost dobry
Pokud jde o prdel tak je to skvělý,pokud to autor myslí vážně tak je vymaštěnej idiot.
Zapsal: Martin, 14:38:46 09.04.2002
 
Bezva článek. Ještě na sebe nakonec budu pyšnej, jak nejsem soudnej. A to kvůli přejištěnýmu Prodavači losů. A úplně nespravedlivě, protože na světě jsou onačejší úchylové. Apropó, pořád jsem si myslel, že jsem taky sportovní lezec. Teda jeho odvar, protože dneska se ty desítky na písku už tak neberou. Miluju teplo, ne moc velký dálky ani výšky, duševní války o RP a to všechno kolem. Nýty po dvou metrech už mi pravda trochu vadí, ale ještě mi nikdo nezakázal cvakat každý druhý. Vždyť i v tej Tisej se dá semtam nějaký ten kruh vynechat, že kamarádi moji? Po přečtení článku už vím, že sportovní lezec nejsem. O to víc mě těší, že jsem lepší než ONI. Většinou se VIIc problémy nemívám. Chytky a stoupky na písku malé máme a jsem rád, že konečně po dlouhé době zase někdo tuto skutečnost zmínil a prozradil, že ti sportovní neumí nic jinýho než chytit madlo nad hlavou a protlačit ho až pod patu. A kvůli tomu tak hodně trénují, chudáčci.
Ne, ten článek je absolutně skvělej. Zrovna tak jsou skvělý články o Bleau, přesně tak to tam taky vždycky prožívám. Asi nejskvělejší jsou zprávy o Mrázovi, smekám až k zemi a přeju zdraví a (asi zbytečně) vůli a šťastnou ruku při volbě dalších cílů.
Pískomilům a Jiřímu Všetečkovi obzvlášť sděluji, že další díl seriálu o Sasku je na cestě a brzy přibude další a další a ...
Ať žije Lezec a jaro, bděte...
Zapsal: Jarda Maršík, 20:14:48 09.04.2002
 Pušerovi
Jednou jsem si chvístnul metr dvacet sedum a půl nad takovym rezatym kruhem, půlka zůstala obtočená na dříku a ta druhá spadla do kybelky docela pěkný řoštěnky. Ta toutala. Když jsem to IXa zapytlil a slejzal kolem toho rezatýho kruhu zpátky dolů, otřel jsem se bicákem o to hádvěó a fšichni se mi smáli. Musel jsem se jít vyčurat za osiku. Napřed jsem si to ale hodil zezhora a pořádně vomágoval, aby dobře vzlínala vůně olé. cI_I ( to šestnáctý mi už nedávejte, jsem tu vozem.)
Zapsal: Jiří Všetečka, 00:46:37 11.04.2002
 Všetečkovi
Přiznam se, že při svym vypitym mozku sem tenhle vzkaz uplně nepochopil. Když cvakam rezatej nedůvěryhodnej kruh, tak do něj cvaknu expresku, pak si vovážu dřík kevlárkem (lodní smyčkou), do toho cvaknu záložní karábli a lezu dál. Takhle vás to na umělejch stěnách neučej? Písku zdar.
Zapsal: Pušer, 09:01:23 12.04.2002
 Pušerovi
Ježííš, Pušere! Proboha, trochu se odvaž! Copak ty jsi vážně nepochopil, že to je sranda? Zapoj trochu svůj smysl pro humor. Vždyť ta poslední Všetečkova (či koho) hláška je úplně do očí bijící! Zachovej odstup a seriózně reaguj na seriózní věci a když se máš bavit, tak se prosím bav. ;-)
Zapsal: Renča, 13:23:41 12.04.2002
 Renče
Renčo, copak jsi nepochopila, že si dělaj srandu ale už úplně všichni.... včetně Pushera... hlavně nebuď komisní :-)))
Zapsal: Lenina, 15:46:31 12.04.2002
 Lenině
Komisní? Co je komisní? Jakože na prodej v bazaru? Ha ha. Ne, sorry. Ale jestli si Pusher, dělá srandu, tak jen sám pro sebe.
Zapsal: Renča, 13:20:29 15.04.2002
 Renče
komisní jsou typy lidí co dřív seděli v různých komisích a měli chuť říkat lidem co mají dělat a nedělat, kdy se bavit a kdy mají seriózně reagovat a tak. PS: a protože jsem nekonfliktní typ, tak tímto moje diskuse na toto téma končí. Čau raději v Tisí nebo Ostrově :-)
Zapsal: Lenina, 13:55:07 15.04.2002
 Lenině
Aha. Tak v tom případě jsme komisní obě, protože říkat někomu, aby nebyl komisní, myslím, spadá do stejný kategorie. Ale protože to podle mýho názoru ani jedna tak nemyslíme, tak, protože mě to už taky nebaví slovíčkařit o takových nepodstatnostech, se měj a čus.
Zapsal: Renča, 14:19:44 15.04.2002
 do diskuze
Mas peknej denicek Jirko a pac chodim do Sauny bouldrovat tak je to v cajku.... Jinak dobry clanek, dela se pekne tak valim na pisek.
Zapsal: , 15:50:24 15.04.2002
 Zadna sranda
To jste nepochopily, že to neni vůbec žádná sranda! Pušerovi děkujem za vzácný rady. Taky sme s kámošem zajeli po usilovném tréninku na písek, konkrétně do Prachova a všetečně se vydali na svou první 4. Všetečkovi zážitky potvrzuji, ale nezapytlili jsme to. Moc se těšim, že letos zkusíme nějakou tu 5ku.
Zapsal: Kaja, 16:32:45 16.04.2002
 Lenino
Lenino, Lenino, Lenino! Nemoh bych jet někdy na písek s tebou? Morál mám všetečkovitý, ale Vás pískaře obdivuju a z povzdálí ty cesty rád požoruju.
Zapsal: Kaja, 16:36:50 16.04.2002
 Lenine
To znám,Ty si jenom děláš legraci co?
Zapsal: Kaja, 12:15:26 17.04.2002
 Kajovi
ze vsech mych komentaru Ti musi byt jasne, ze myslim vsechno desne vazne....
Zapsal: Lenina, 13:58:07 17.04.2002
 LENINE
TAK KAM VYRAZÍME? (TO LENINE JE 3. PÁD) CO BYS ŘEKLA NA PRACHOV. KRUHY TAM JSOU VÝBORNÝ, ALE KDYBY NE, TAK JÁ HO JEŠTĚ OMOTÁM KEVLARKOU (NE PRUSÍK ALE LOdˇÁK, TO DÁ ROZUM)
Zapsal: KAJA, 14:48:20 17.04.2002
 Kajovi
Ja bych to videla spíš na Tisou. Když mi tam natáhneš dvojku na Žabí korunku, tak budu nevýslovně spokojená. Tam kruhy ovazovat nemusíš, tam žádnej není. Ale kevlárek se ti tam rozhodně hodí... A jak píšes, tak dvojku snad dáš, ne?
Zapsal: Lenina, 15:10:44 17.04.2002
 Lenine
To by bylo ůžasný, ale nevim nevim... Je tam dobrej dopad? Tak kdy? Tnhle víkend potrénuju a pak by to šlo... Měj se hezky a atˇ Ti svítí sluníčko.
Zapsal: Kaja, 11:07:47 18.04.2002
 Moc dobrý...
Pěknej článek, fakt moc, jenže lidi je jaro a já Vás chtěl bavit jenom přes zimu. Takže mi bylo Jirky trochu líto, že jste nejdřív vzdávali hold mě a ne jemu. Ještě jednou tedy Jirko, fakt super článek.
Zapsal: Ležec, 08:40:43 24.04.2002
 FoKePGBKTfYBEGXx
ONPC93 Say, you got a nice post.Thanks Again. Want more.
Zapsal: etTzKCpysRLZdmfN, 00:48:29 20.12.2013
 voRiLIDP
CFQGgs Wow, great blog.Thanks Again. Want more.
Zapsal: TQaVcEca, 16:21:55 20.12.2013
 can help
This is a person need set more along with energy into the search process.
<!-- 5.167.13.74/ -->
Zapsal: r i c k y . a l b e r t o @ g m a i l . c o m, 12:54:25 15.01.2020
 celeste2dominguez.exblog.jp
There is certainly a great deal to find out about this issue. I love all the points you have made.
<!-- 5.167.13.105/ -->
Zapsal: r i c k y . a l b e r t o . r i c a r d o @ g m a i l . c o m, 06:28:19 19.01.2020
 eridanuspills.com
I am extremely impressed along with your writing abilities and also with the structure on your weblog.
<!-- 5.167.12.24/ -->
Zapsal: r i c k y . a l b e r t o . r i c a r d o @ g m a i l . c o m, 19:02:58 31.01.2020
 goodways.site
Awesome post. I’m a normal visitor of your website and appreciate you taking the time to maintain the nice site. I will be a frequent visitor for a long time.
<!-- 37.113.239.87/ -->
Zapsal: r i c k y . a l b e r t o . r i c a r d o @ g m a i l . c o m, 13:31:33 11.03.2020


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Slza
Moreless, 7A+
 Databáze cest:
Všechny cesty (148624)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější bouldery:
Rabín 5B Babí Lom
Nesplněný Sen 8A+ Tisá - Modřín
Skutky Apoštolů 6C Panský Les
Apoštol 6B+ Panský Les
Zajonc 6C+ Babí Lom
Nově komentované:
Maria Ponte El Arnes 7b+ Rodellar
Strážce Jeskyně 6B Pod Hradem
Baghdad 7C+ Labské Údolí - Pravý Břeh
Busaba 6c Alcalalí
Zagorka 7A/7A+ Harasov

 Nově v diskusi:
Re: Preťažené prsty | Re: Chytač snu | Re: Preťažené prsty | Re: Lezeni praha | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Preťažené prsty | Re: Lezeni praha | Re: Chytač snu |

 Nové komentáře:
Re: Cringe | Re: Cringe | Re: Cringe | Re: Cringe | Re: Cringe | Pohoda | Re: o2 | Re: pro Standa Holec | Re: Nejen..! | Nejen..! |

 Kde to vře:
Po pádu laviny v Jeseníkách zahynul skialpinista (115)
Nirmal Purja: na K2 jsem vylezl bez podpůrného kyslíku (33)
Film ZAFION: Hore zdar 2021 (26)
Video: Mníchove skaly - Čupiaci tvor (23)
Nepálci oznámili 1. zimní výstup na K2, dosud v zimě nezlezenou (20)
Video: Martin Stráník přelézá nový boulder 8B+ za chumelenice (18)
Kolem Skal! - 15. Adršpach (14)
Kolem Skal! - 14. Štramberk (13)
Zemřel lezec a bouldrista, bývalý český reprezentant Jan Chvála (11)
Video: Pády do vlastního jištění (9)

 Nově v inzerci:
Direct Alpine Alpha 2.0 | Sněžnice | Prodám Hanwag Alaska | Koupím skitouringové boty | Dámské pohorky Lowa Taurus II GTX vel. 39 | Prodám skialpy Hagan X-Race | Sea to Summit Ultra-Sil Nano Tarp Poncho | Dětské rostoucí teplé merino pyžamko Crawler | Dámské skialpove boty | Lezečky SCARPA - INSTINCT |

 Anketa:
Chcete se nechat očkovat proti Covidu?
 Ano, co nejdříve to půjde 
 151 
 Ano, pokud to bude nutné 
 56 
 Ještě jsem se nerozhodl 
 29 
 Rozhodně ne 
 67 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.