LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání

Závody
ČP a MČR U14 (12.09)
Mezinárodní MČR a ČP v boulderingu (18.09)
ZRUŠENO SP Ljubljana (SLO) (25.09)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13222
2.Jungling 11419
3.Pail 11400
Bouldry:
1.Ondra 11828
2.Stráník 11625
3.Stráník 11000
Hory:
1.Novák 7454
2.Ženíšek 6451
3.Mrklovský 6201

Výsledky
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)
SP Briançon (FRA) (21.08)
Rock Empire Český pohár v lezení obtížnost dospělých a mládeže (27.06)

Deníčky
5018 lezců
856837 cest
Nové přelezy:
Aria Dla A Xc/XIa
Krkavčí Ma 9+/10-
Němá Barik 9+/10-
Mistrův Mi 8+/9-
Ahoj XIa
Rosný Bod Xb
Cesta Pro 9+/10-
Nuda V Lab XIa
Paranormál Xb
Kousání Xc

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tomáškův lom

Diskuze pokračuje

Odpověď na článek Petra Resche o novinkách v Českém Krasu.

Protože se pořád objevují na těchto stránkách některé nepřesné informace, polopravdy či vysloveně lži, rozhodli jsme se uvést svůj pohled na věc. Některé fotky jsme do poslední chvíle nechtěli zveřejňovat, protože si uvědomujeme, že tyto stránky nečtou jen lezci a mohou nám dost zaškodit u kompetentních orgánů.
Čekali jsme také na některé fotky od našich přátel.

K našemu nedodržování pravidel: do Tomáškova lomu nás lézt poslal sám Petr Resch. Potkali jsme ho, když šel odtamtud a nadšeně nám sděloval, že dělají těžkou cestu. Kdysi Maratón.
Stěna nebyla nijak označena horolezeckými značkami.
Vybrali jsme si nezabraný směr a začali dělat cestu. Za několik dní jsme se s Petrem pod stěnou potkali a on nás chválil, že někdo jiný také dělá lehčí cesty. Oni že na to nemají čas. Řekli jsme mu, že výstup musíme zastavit, protože na polici hnízdí ptáci, i když byl červenec. Do té doby vše v pohodě. Jaké však nás čekalo příští dny překvapení!
Ve stěně se objevily značky a nad našimi borháky byly ze slanění dodány další.
Na dotaz u Petra, kdo to udělal, jsme se dozvěděli, že on. Že jsme cestu začali mimo vymezené období a že je to stejně alespoň za devět a my to nevylezeme.
Tak jsme vyndali první borák, který byl mimo vyznačenou stěnu a udělali nástup jinudy.
Po této příhodě Lucka raději odešla z berounského oddílu.Teď dali do stěny mimo povolenou oblast borháky dva. A vše je pořádku.

V lokalitě takzvaného Černého dómu jsme lezli před Petrem Reschem s Kašpim z Liberce. Osadili jsme borháky a nahlásili naše aktivity Petrovi jako tehdejšímu správci oblasti. Ten nelenil, popadl žebřík a vyrazil. Vysekal v našich projektech chyty. Pro jistotu všude. Toto je jedna z ukázek z lomu Alkazar. Zajímalo by nás, kdo je s Petrem spoluautorem této cesty ve stropě. Že by někdo ze svědků, kterými se ohání? Že by o tomhle Zdeněk Resch nevěděl, když se tak bratra zastává? Tohle je několik let stará záležitost. Když vznikly tyto výtvory, jako jediní jsme vystoupili proti sekání. Upozorňovali jsme na fakt, že teď už si každý může vysekat chyty, kde se mu zachce. Proč by jeden mohl a druhý ne? Také to dlouho netrvalo a objevily se chyty i ve starších cestách, např. v Pirožení apod.
Také argument, že jde o lom, neobstojí. Lezení bylo v oblasti povoleno s tím, že se na ní vztahují pravidla, která jsou součástí výjimky. O sekání není nikde ani zmínka. Štoly nevyjímaje.

         

Poté následoval problém s cestou Safari na Aniččinu stěnu. Ačkoliv cesta byly osazena borháky a nahoře byl slaňovací řetěz, dodal do cesty borháky a v jiném článku na těchto stránkách se označil za autora.
Také jsem je mohl vyndat jako autor cesty. Přesto tam po diskuzi s ostatními místními lezci zůstaly.
Prý nikdo po friendech jako já nepoleze. Můj názor je, že by měly být různé charaktery cest. Ale budiž.


Stejné to bylo i s cestami na Matterhorn v Alkazaru. Ve svém průvodci označil sám směr za volný projekt a teď tvrdí něco jiného. Totiž že měl s autorem domluveno, že to dodělá. Teprve poté, co se ozvalo několik lezců, že cesty s námi lezli, přestal se uvádět jako autor. Cesty byly vyborhákovány a nebyly již označeny smyčkou jako projekty.
Díky původnímu autorovi. Protože cestu nevysekal, mohla zde nyní vzniknout těžká cesta. Ze shora by ji jistě také dokázal udělat už tenkrát.

Další byla na řadě naše cesta Atlantis v Tomáškově lomu. Dodal borháky, jeden dokonce 30 cm od našeho(foto1)?! Opět bez našeho souhlasu nebo souhlasu VK. Důvod prý je špatné cvakání. Přesto sám cvaká ten původní(foto2)?!

 

 

Ve variantě mezi cestami Atlantis a Pepkem Námořníkem už bez zábran přisekal chyty. Foto první je původní stav, druhé foto je po úpravách. Fotky, které jsou pořízeny jen den po sobě. Děkuji přátelům za zaslání fota. Přisekáním chytů byla snížena obtížnost sousední starší cesty Pepek Námořník. Jako náhodou řeší nejtěžší místo!!! Názor ať si každý udělá sám, kde že je lišta a jak vypadala. Teď už je snad jasno. Poslední fotka ukazuje na jasné stopy po sekáči.     Pak následovalo přidání borháku do naší cesty Jojo (foto). Samozřejmě opět bez jakéhokoliv souhlasu. Lucka leze Jojo (foto viz níže). Přidáním borháku došlo ke změně obtížnosti nejtěžšího místa. Originální borhák má ještě nad sebou.A kdopak nám to tam vrtá? Podle pravidel, kterými se Petr ohání, nemá jištění nových variant ovlivňovat starší cesty!!! Děkujeme přátelům za zaslání fota.
Proto jsme kontaktovali lezce, kteří lezli některé cesty, aby se podívali na nové chyty. Když se potvrdilo, že tam chyty předtím nebyly, zavolali jsme správce oblasti a po jeho souhlasu jsme borháky z vysekaných cest a z našich cest vyndali.To je myslím dost standardní postup. Žádná pomsta jednoho muže, jak je podsouváno. Proto nechápeme, proč někdo vyrývá do skály vzkazy typu „Tady je Krakonošovo“. I to svědčí o vztahu ke skalám.
Cesta Bratři v triku vesele existuje, protože není sekaná. Borháky nezasahují do vedlejších starších cest. Když se dodržují pravidla, nikdo si Petra nevšímá.
Ve variantě Filek se používají vysekané chyty. To už nám vadí. Jinak cestou se nazývá výstup, kdy bylo samostatně prostoupeno alespoň 2/3 stěny. Jinak je to varianta.

Podle nás je sekání jen slepá cesta. Je jen sobecká k ostatním lezcům a dalším generacím. Děkuji našim předchůdcům, že nevysekali pětky nebo šestky, které byly pro ně tehdy vrcholem a my teď můžeme tvořit. A po nás doufám další své šestnáctky a těžší.
Chápu rozčarování Petra a ostatních. Jejich výkony jaksi ztrácí na lesku. Vždyť je přeci potřeba mít co psát na internet. Dělání cest odspoda je sice pomalejší, ale přináší do lezení i jiné aspekty. Např. umění osadit stopery a friendy a věřit jim.
Morál a umění jistit je přeci také součást výstupu. A je lepší se to naučit tady doma, než dělat vystoupení a ostudu v cizině. A je jí požehnaně. Že to nezajímá pár lidí neznamená, že jiný si to rád nevyzkouší.
Stará pravidla to zohledňovala a měli bychom být předchůdcům vděčni za to,že byli moudří a ne je měnit podle lidí, co na lezení podle pravidel nestačí. Dříve se to řešilo poznámkou v průvodci – nesportovní prvovýstup.To by ale nevypadalo na internetu dobře, že?

Když už chce někdo být světový, měl by si uvědomit, že např. Američané se proskobovali k nynějšímu volnému lezení. Stejně tak Francouzi a Italové už přestali sekat a začínají oceňovat naše pravidla.
Podle mě je to stejné dědictví jako vaření piva a Becherovky a měli bychom si toho vážit.

Nikdo také nezpochybňuje Petrovu cestu dělanou odspodu Hlas našich srdcí na Pupek. Má také pouze AF přelez a klasifikaci. Nikdo tam borháky nepřidává. Všichni respektují prvovýstupce. Nebo máme různé metry podle osoby prvovýstupce? Proč to u Pepka námořníka neplatí? Opět dvojí metr?

K otázce termínů dokončení prvovýstupů. Když Petr Resch napsal na nástěnce berounského oddílu, že směr, kde je teď Atlantis, je volný projekt, ověřovali jsme si to. Slávek Vomáčko, který cestu začal, o ničem takovém nevěděl. Vzal si rok na dokončení. My jsme čekali. To nám přijde jako základní slušnost. Po dolezení je uváděn jako spoluautor. Věříme tomu, že ze shora by cestu hravě udělali. Přesto ji přenechali jiným.Klobouk dolů před nimi.
V některých cestách jsme našli staré usekané nýty. Proto cesty zatím nenahlašujeme a pátráme po autorech, abychom se s nimi dohodli, zjistili co a jak je vylezeno a podle toho dál postupovali.

Tento spor je dobré sledovat i pro Vás ostatní. Můžete si udělat obrázek o tom, jak se řeší spory. Udivuje mě, že i když se byl správce oblasti podívat na problém, nebyli jsme přizváni jako druhá strana. Že by se to neslušelo? To je dost divné. A je to jediné, kde se zatím rozcházíme se správcem v názorech.

A že může být hůř Vám napoví následující fota. To, že se v létě svalíte v Alkazaru na čistý trávník, je práce několika lidí. Těm příroda neslouží jen k naplnění jejich touhy po pochybné internetové slávě. Jezdit do Alkazaru s hliníkovým žebříkem je opravdu hodnotný lezecký výkon, že Petře? Jak to asi bude vypadat, když tam bude jezdit autem celá Praha?
Celý podzim jsme schválně umožnili tzv. sportovním lezcům, aby se projevil jejich vztah ke skalám a nechali jsme jim v jejich okolí trochu možností se ukázat. Nikdo nehnul prstem!!! Asi jim to nevadí. Je třeba spěchat domů a psát na internetu svoje výstupy. Také ježdění s kolečkem může rozhodit trénink sportovního lezce.Jestli to takhle opravdu chcete, no potěš. Lucka Valšubová (imaginární spolulezec) a Pepa Sulke.

Petr posílá foto s tímto komentářem:

Na obrázku jsou červenými puntíky s bílým polem borháky v cestě Jo-jo. Borhák s černým vnitřkem je ten, který mi vytloukl Josef Sulke (aniž by to konzultoval se správcem neb ten jediný má na něco podobného nárok) řka, že jsem mu tím dojistil cestu Jo-jo. Červená šipka ukazuje směr, kudy cesta vede.Pepa Sulke   [úpravy] 11:01 01.12.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Díky12:27:53 01.12.2007
Dekuju za tento příspěvek jsem rád že se najdou i tací kterí se nebojí a reknou to narovinu a neprehlíží tuto skutečnost...
Honzaodpovědět 
 Re: Díky13:05:24 01.12.2007
hmm, tady to vyzniva trosku jinak nez od Petra Resche. zajimalo by me, kde je pravda.
jenaodpovědět 
  Re: Díky14:34:28 01.12.2007
tak podle těch fotek je to jasny, asi si nemyslel že to před tím někdo takhle pěkně nafotil tak tvrdil ze nesekal a vsichni mu verili, ted jsem zvedavej co k tomu rekne:-D, vsichni jste na p. Sulkeho nadavali a vsechno je trosku jinak...
odpovědět 

 viko14:36:01 01.12.2007
A je to! Pandorina skrinka ma urvany viko.
Jakub Sodpovědět 

 Tomáškův lom16:42:28 01.12.2007
Resch je upravováním znám.At jde do prdele.
anonym a vůbec se nestydimodpovědět 
 Re: Tomáškův lom17:50:09 01.12.2007
Tak se nestyď a podepiš se.
Radodpovědět 

 16:53:57 01.12.2007
stálo by za to, dát sem fotky ve zvětšitelný velikosti, aby bylo něco vidět...
odpovědět 
 Re: fotky17:59:04 01.12.2007
Z tehle fotek se vazne neda nic poznat. Bud lepsi kvalita nebo nic. Jinak se to zase zvrhne do stejnejch argumentu jako uz predesly clanek. Navic Rec byla o Tomaskove lomu, nechapu proc do toho pepa mota ty ostatni steny!!
j.k.odpovědět 
  Re: fotky19:06:31 01.12.2007
Zdravím, podle mého názoru jsou některé fotky upravené v nějakém grafickém editoru. Jsem studovaný grafik a u některých fotek si nejsem opravdu jist jejich pravostí. Nikdy jsem v Tomáškově lomu nelezl a už mě to ani neláká, ale jako lezec jsem rád, že se podobné problémy řeší. Četl jsem o tomto problému na stránkách snad všechny články, které k tomu vyšly, ale opravdu nevím kdo má teď pravdu. Tento poslední článek by byl určitá možnost pro pravdu, ale ty fotky...Jak už tu psal někdo výše, tak buď lepší kvalita fotek a nebo budeme zase někde mezi. S pozdravem Honza
honzaodpovědět 

 2x lež jako věž?17:48:41 01.12.2007
Protože se zde brzy objeví smršť vzájemného osočování a hnusu, rád bych poukázal na pár drobností vyplývajících z fotek. Pokud tedy někdo oblast trochu zná.
Borhák dodaný do Atlantisu:
17.10.2007 mně J.Sulke v Tomáškáči tvrdil,že jím osazený BH je ten pravý. P.Resh tedy osadil ten levý a ten taky na fotu cvaká. Cvaká tedy sebou dodaný hák. Nikoliv Sulkeho! Že by tedy Sulke lhal? Pro informaci, blbě se cvakají oba, ale ten levej o velkej fous líp.
Borhák údajně dodávaný do cesty Jo-jo:
Promítněte si foto s Luckou do nákresu cest ze článku Tomáškův lom podruhé. Zjistíte že Lucka leze TR s lanem v BH, kde Jo-jo končí. Tedy ve slaňáku cesty Jo-jo, přičemž BH č.2 cesty Jo-jo je vlevo nahoře nad ní. Tento druhý hák, se cvaká z poličky, kterou má u levé nohy. Lucka tedy podle všeho nalézá do Sulkem zrušené (s nikým to nekonzultoval) cesty P.Resche - Francouzská spojka. Kousek pod Lucčinou pravou rukou je vidět flíček od lepidla. V tomto místě byl BH, který na druhé fotce osazuje P.Resh. J.Sulke ho vytáhl ještě když bylo lepidlo měkké a ani se neobtěžoval díru začistit! P.Resh tedy nepřidává BH do cesty Jo-jo, ani nevytváří její variantu! Cesta Fr.spojka se dolézá do slaňáku Jo-ja přes trhlinu, drženou Luckou, přímo do police nad její hlavou. Lucka je tedy notně pod druhým BH cesty Jo-jo. Pod Luckou jsou také vidět omágované chyty boulderového traverzu. Že by tedy lež č.2? Musím podotknout, že fotka na které je Lucka Valšubová, je podle mně čistě účelová a pravděpodobně focena po 10.10.2007. Tento den vylezl podle svého zápisu P.Resch cestu Filek!
Josef Sulke podle mně cíleně manipuluje s míněním spousty lidí, co tuto oblast ani nenavštívili. Tyto dvě dvojice fotek jsou mnimálně moc zajímavé. To co  mi tvrdil 17.10.2007 a to co mi tvrdil, když jsme se sem tam potkávali ve skalách a na stěně mi do toho všeho krásně zapadá - znechutit P.Reschovi jakoukoliv aktivitu v oblasti Srbska a pokud možno co nejvíc ho očernit. Petr prostě vylezl něco co Sulke nedokázal a tak musí pikat. Proto podle mně Sulke pořád vykřikuje, že vytluče Černý dům, Tomáškáč a tak podobně. Přitom není správce skal a podle P.Resche přitom není ani v ČHS!
PS 1
Rád bych viděl jeho přelezy v Tomáškáči. Speciálně Atlantis aspoň TR na kusovku.
Rád bych taky viděl ten chyt seknutej v Pirožení! Proč by ho tam Resch sekal, když leze o dost těžší cesty a nejen v Českém krasu.
PS 2:
K fotografiím chytů v Pepkovi námořníkovi se nebudu vyjadřovat. Nelezl jsem to.
Bordel v Černém domě asi nebude po lezcích co? Pro neznalé, často tam přebývají bezdomky a jejich pacifikace je věcí nejspíše policie. Pacifikace bordelu, pak věc slušnosti každého návštěvníka skal. Chudák Josef spasitel nám umožnil makat s kolečkem a my všichni nejspíš pod vedením P.Resche  jsme se na něj vykašlali. Konec článku je opravdu úžasné sdělení, které je opravdu k tématu Tomáškáč a Petr-lump.
Tenhle Sulkeho článek je opravdu k zamyšlení!!!
Radodpovědět 
 Re: 2x lež jako věž?18:03:29 01.12.2007
Mistr sulke se tedy předvedl jako opravdový demagog. Účelové fotografie, tajmé špiclování objektivem, asi si myslí že je šarlok holms, Petr nemá nic podobného za potřebí, jedná se tu o trpící ego jednoho lezce, Josefa S. Připomíná mi pana Paroubka....
spookerodpovědět 
 Poslední odstavec09:38:53 02.12.2007
Mám na to určitý názor, který nebudu presentovat, protože neznám Pepu Sulkeho a nebyl bych objektivní. Znám totiž dobře Petra Resche, který je pro mě nejen skvělým lezcem a autoritou, ale také dříčem, který pro ostatní vytvořil mnoho cest/boulderů.
Ke článku bych chtěl jen podotknout, že poslední odstavec vyznívá jako ublížené hořekování nad špatnou mladou generací, která nechává bordel ve skalách a která nevyznává hodnoty pravých horolezců.
 jirkasodpovědět 

 Lži a polopravdy17:57:49 01.12.2007
Nějak jsem to přelétl a pouze několik postřehů:
1) Josef Sulke odstranil borháky i přes výslovný nesouhlas správce skal Vaška Ambroze - absolutní nerespektování autority, ve článku výše to stojí jinak. Kdo lže? Zeptejte se správce skal.
2) Když jsem spatřil dvojici Sulke - Valšubová v zakázaném čase v Tomáškově lomu, rozhodně jsem neprojevil nadšení, že tu někdo porušuje pravidla. Jak jsem již na jiném místě napsal, byl jsem za to Správou CHKO kárán. Linie se mi samozřejmě líbila. Nikdy jsme nehovořili o druhé délce, až poté, co jsem tam naslaňoval, neboť jsem neměl potuchy, že tam chtějí autoři lézt, rozhodně jsem nikdy neprohlásil, že jsem to udělal proto, že by na to zmíněná dvojice neměla. Nicméně poté, že co linii chtěli Sulke a Valšubová dodělat a laskavě mi to oznámili (způsobem Pepovi vlastním) jsem již nadále ve směru nepokračoval. Kdo překrucuje? Nelze dnes doložit - tvrzení mě, Zdendy a Radka Balého, proti tvrzení Sulkeho a Valšubové.
3) Cesta Pepek námořník je výplodem fantazie Josefa Sulkeho a není přelezená ani AF. Pokud tvrdí opak, nechť ukáže, že má výkonnost na uvedených 10+ AF, což je co se obtížnosti týče rarita v českých zemích a řádný výkonnostní skok. Navíc by měl předvést, že to udělal odspodu, připomínám, že obtížnost cesty je koncentrována do 2,5 dlouhého úseku bez jištění. Klíčové místo je až v místě, kde lezec stojí metr nad borhákem. Rád bych na tomto místě uvedl, že Josef Sulke nahlásil vždy přelezy těžkých cest v Tomáškově lomu až poté, co jsme je začal zkoušet já.
Stejně tak i linii středem stěny s údajným PP přelezem. Nechť dokáže tolikrát zmiňované VK, že toto dokázal a má pravdu.
4) Chyty v Tomáškově lomu nejsou sekané. Jak jsem již psal, umím ukázat, jak se odstraňuje špína ze spár a děr kovovým kartáčem tak, jak jsem to dělal. Nahlášené liniie (Atlantis a Pepek Námořník) byly po údajných přelezech Josefa Sulky tolik špinavé, že se tam muselo čistit ještě pořádně. Zajímavé je, že horní nejtěžší úsek směru nadepsaného "Pepek Námořník" začal JS čistit poté, co jsem zpochybnil jeho přelez. Samozřejmě je tedy na skále jasný rozdíl. Ve fotografii zdálky v tom, že na jedné je magnézium a na druhé nikoli. Někdo tu někde vyslovil absurdní názor, že mám partu, která pro mě cesty připravuje (seká) a já je pak lezu. Chcete-li, věřte tomu, můj jistič se sám ozval v minulém článku a řekl, že jsem nesekal. Byl to jediný den, kdy jsem cestu zkoušel. Pak už se zkoušet nedala, protože tam nebylo jištění.
5) Vedle cesty Jo-jo jsem umístil borhák do traverzové cesty. Ano na té fotce vrtám onen borhák. Vyklonit se k němu a cvakat ho je však mimo přirozený směr této cesty. Samozřejmě najdeme v Srbsku celou spoustu cest, v nichž se dá vyklonit k sousednímu jištění. Při normálním, nikoli kvůli nevraživosti vynuceném, přelezu této cesty by ho nikdo necvakal. V době, kdy jsem tam borhák umístil cestu přelezli dva mí kamarádi a vůbec je něco podobného nenapadlo.
6) Uvnitř štoly "Černý dům" jsou sekané chyty, kdo chce, může se najít zde na lezci článek, v němž to přiznávám a popisuji genezi vývoje štoly. Zajímavý je i první historický článek o štole, kde člověk označující se zde jako "Luky" nepravdivě píše, že jsme někomu usekli chyt před jeho přelezem. Josef Sulke zde píše, že jsme mu vysekali chyty do nahlášeného projektu. K tomu toto: Josef Sulke mi nikdy jako správci oblasti nehlásil přelezy, natož projekty. Lucka Valšubová mi před vydáním průvodce na Český kras poslala seznam cest v Tomáškově lomu a Aniččině stěně - tyto cesty jsou v průvodci uvedeny. Ve směru, kde byly začouzené nýty bez označení projektu a skála vůbec nepřipomínala lezecké pokusy - směr na hraně štoly - nejsou žádné sekané chyty (dnes cesta "Mrtvý tah"). Kdo překrucuje a lže?
7) Ano, omylem jsem se nahlásil jako autor zřejmě Sulkou přelezených cest. Za to jsem se omluvil a své autorství vzal zpět. Ono mylné nahlášení, jak jsem tu již psal, vzniklo proto, že Sulke nikdy své výstupy nehlásil ani nezveřejňoval.

Milí čtenáři, udělej si sám obrázek o tom, kdo lže a kdo nikoli. Předmětem původního sporu byly svévolně vytlučené borháky, z této svévole má hrůzu i sám správce skal. Na řadu Sulkových otázek a připomínek najdete odpovědi ode mě ve starších článcích.
A perlička na závěr: Dnes byl Sulke na MČR na Smíchově. Neváhal se tam zjevit, aby náležitě všem vylíčil, jaký je Resch prase. V okamžiku, kdy jsem šel na řadu, zmizel.
Pro mě je téma uzavřené. Sulke si dělá co chce a proti tomu bohužel nezle v současně nastaveném systému nic dělat. Třeba se doba posune a ČHS bude mít páky i na člověka, který jím pohrdá a není jeho členem.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Lži a polopravdy19:07:27 01.12.2007
K Petrem zmiňovanému čištění Atlantisu.Dne 17.10.2007 mně v Tomáškáči Sulke tvrdil, že krom něj(Sulkeho) přelezu má Atlantis přelezy od Zuzáka,Tomajdy,Smola a jeden další lezec to prý celé proáfoval.Mohu odpřísáhnout, že stupeň omágovanosti Filka a Atlantisu byl velmi,velmi rozdílný.Filek zcela evidentně lezen a Atlantis 0,zero Mg.Podle nákresu max. 1 přelez.Do steny neprší!Po přelezu od 7 lidí by snad v 8a něco mělo být ne? Pro potencionální návštěvníky:nyní je už Atlantis od mága.Už se totiž zkouší.U Tomáškáčovského rozhovoru byl svědek!
Radodpovědět 
  Re: Lži a polopravdy09:51:07 03.12.2007
Smolka jsem se teď o víkendu ptal a výsledkem je odpověď, že v Tomáškově lomu v životě nebyl.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Lži a polopravdy10:19:21 04.12.2007
Ahoj Petře,
vůbec jsem to tady nechtěl otvírat, už proto, že si Tě jako lezce vážím a pokládám Tě za jednu z legend našeho lezení. Ale sám jsi do toho kousnul. Musím tedy reagovat. O Černém domě jsem NAPSAL pravdivou informaci. Nejednalo se o chyt ale o stup. Tou cestou je Miši Mause za 10-. Přišli jsme tam s Martinem Pelikánem v době když jste Černý dům budovali a vše jsi nám ukázal. Cesta už měla 2 nebo 3 přelezy. Martin tehdy před vašima očima provedl přelez další, jenže je o dost vyšší než vy a použil v klíčovém místě jiný (asi o 50 cm nižší) stup. Na to jste reagovali nevolí, že prý do cesty ten stup nepatří, protože nebyl použit prvopřelezcem a že ho urazíte. Při naší další návštěvě jsi nám řekl, že už se tak stalo. Nezkoumal jsem jestli, jste ho skutečně odstranili nebo tam zůstal. Stačilo mi, že Ty sám jsi mi to řekl.

Znovu opakuji, že bych se k tomu sám nevracel, je to už dávno a sám nejsem co se týče sekání v mládí bez viny, takže nechci házet kamenem. Ale byl jsem nařčen ze lži a to se mi nelíbí.

Co se týče Tomáškárny jsem spíš na Tvojí straně, protože z důkazných fotek (viz výše) se mi nezdá že by na před a po byl nějaký průkazný rozdíl. Vypadají sice trochu jinak, ale byly pořízeny z různých úhlů a vzdáleností a na té druhé je magnézium, celek tak může budit dojem změny.
 Lukyodpovědět 
  Re: Lži a polopravdy10:48:15 04.12.2007
Ty bláho, já fakt nevim. Že by něco takového bouřlivé mládí dovolilo? Já jsem Myši mause nikdy nepřelezl, co vím, tak tam byla nejdřív dole lišta ze siky, ale nedržela, když upadla, tak se tam něco vrtlo. Tady mi ale fakt paměť vynechává. Zkusím se zeptat Karla. Jestli jsme ale tehdy někomu ublížili, tak se omlouvám. Člověk občas dělá i kokotiny a pak ho to mrzí. Snažím se čelit problémům se ctí a nelhat a nikoho nešpinit. I proto jsem se chtěl s Pepou po prvním vytlučení borháků domluvit a napsal o tom problému až po druhém vytlučení.
Petr Reschodpovědět 
   Re: Lži a polopravdy12:04:38 04.12.2007
Stejně tak se omlouvám za křivé nařčení ze lži, to mě snad mrzí ještě víc. Já už jsem z toho Sulkeho tak dezorientovanej, že jsem si spojil podpis "Luk" a "Luky" a možná proto jsem tě takhle chtěl sestřelit. Fakt sorry a vlasně i dík, že ses ozval, alespoň vím, že nejsi "Luk". To bude nejspíš pseudonym Pepy.
Petr Reschodpovědět 
    Re: Lži a polopravdy13:19:11 04.12.2007
OK. Vůbec to neřeš. Řikam, je to už fakt dávno. A jak víš, dělal jsem v tý době taky blbosti, takže bych to radši nechal spát.
S pozdravem.
Lukyodpovědět 

 Doplnění19:51:40 01.12.2007
Tak jsem to přece jenom celé přelouskal. Napsané je to pěkně, na jedné straně arogantní hovado prahnoucí po internetové slávě, na druhé straně nadšený ochránce přírody.

Ještě pár slov k některým polopravdám:

"dali do stěny mimo povolenou oblast borháky dva"
Celá tato poznámka začíná tím, že jsem údajně uzavřel část stěny, kudy vedl Sulkeho výstup. Když to zjistil, přesunul borhák do povolené zóny. Bohužel to milý Pepo není pravda, na fotce z roku 2004 je ten borhák ještě v nepovoleném úseku (viz první článek o Tomáškově lomu, kde jste nás řádně s bráchou sepsuli). Myslím, že je to 4 roky po datu, kdy píšeš, že jste borhák přesunuli. Mě totiž vůbec udivuje (a asi mi holt nebylo dáno tolik co tobě), že si tak přesně pamatuješ detaily staré řadu let... Jak potom těmhle stoprocentním informacím věřit? Odstavec jsem začal výňatkem o dvou borhácích mimo povolenou zónu. Kde jsou? Nevím o nich.

"Také to dlouho netrvalo a objevily se chyty i ve starších cestách, např. v Pirožení apod."
Prosím Vás ozvěte se, kdo si myslíte, že jsou nové chyty v Pinožení. Zase informace vysoké vypovídající hodnoty.

"Přesto sám cvaká ten původní(foto2)?!" No to fotografování z poza keře je fakt úsměvný. Příště řekněte a můžete udělat kvalitnější. Já se za svou činnost nestydím a umím svým činům čelit bez manipulací. Jasně, že cvakám, to ale nelezu Atlantis, ten v tomhle místě už leze logicky vpravo. Argument, že jste to lezli jinudy neobstojí, protože buď jdeš celou dobu vpravo jako Filek nebo vlevo jako Atlantis. Mimochodem to, že se ten náš cvaká líp, řekla i Lucka Valšubová.

"Přisekáním chytů byla snížena obtížnost sousední starší cesty Pepek Námořník. Jako náhodou řeší nejtěžší místo!!!" Hezký důkaz, že nevíš, o čem mluvíš. Až to začne zkoušet někdo, kdo na tu obtížnost má, jasně se se mnou shodne na tom, že ta lišta se v Pepkovi vůbec nemusí brát a skutečné nejtěžší místo je o dva metry výš. No jo, když to člověk nelez (TY), nemůže to ohodnotit... Díra nevím, kde je, takže tuhle neřeším, když jsem ale zkoušel Pepka námořníka s horním lanem, nevzpomínám si, že by tam obdobný chyt byl.

"Proto jsme kontaktovali lezce, kteří lezli některé cesty, aby se podívali na nové chyty. Když se potvrdilo, že tam chyty předtím nebyly, zavolali jsme správce oblasti a po jeho souhlasu jsme borháky z vysekaných cest a z našich cest vyndali."
Prosím udat jména lezců, které jste kontaktovali. Obecně prosím více jmenovat a neargumentovat "lezli to kamarádi" apod. No a v dalším telefonátu ti správce skal jasně řekl, že to vytloukat nemáš a bum, stejně si to vytloukl. Čili ty jseš právo.

„Tady je Krakonošovo“.
Smutné, já jsem to tam nepsal. Možná je podobně smutné psát tam názvy neexistujících cest "Pepek Námořník"

"Ve variantě Filek se používají vysekané chyty. To už nám vadí. Jinak cestou se nazývá výstup, kdy bylo samostatně prostoupeno alespoň 2/3 stěny. Jinak je to varianta."
Ve variantě Filek se nepoužívá žádný z fotografovaných chytů. Kdyby tam byla ta díra, pamatoval bych si jí, ta lišta je dva metry vpravo.

Pokud jseš přesvědčený o své pravdě, proč toto neřešíš přes ČHS? Já jsem to zkusil, uvidíme, jaký bude výsledek.

Petr Resch
Petr Reschodpovědět 
 Re: Doplnění19:55:25 01.12.2007
Mám tam nějaký překlepy a hrubku jak svině. Tak sorry. Taky píšu, že Atlantis leze zprava, samozřejmě má být zleva. Už jsem z toho fakt unavenej, dneska mi lidi řikali, ať se na to vykašlu a lezu, jenomže copak to jde?
Petr Reschodpovědět 
  Re: Doplnění14:45:59 03.12.2007
Tak koukám že tě Sulke dostal.Již jednou jsem ti psal že trpí Schizofrenií a bájnou lhavostí.Kdyby jsi prožil v 90 letech to co on tak bys taky ve zdraví nepřežil (což je pro něj polehčující okolnost) to že je marod psychicky je fakt a argumentace jakákoliv je zcela zbytečná.
David
odpovědět 

 mlzeni23:40:03 01.12.2007
cesta Jojo: Podle me je zde spodni jisteni zcela prirozene jelikoz v miste kde je tato cesta nejtezsi. Nepral bych nikomu at kdekoliv v tomaskaci pada na zem, jelikoz dopad tam moc dobry neni nikde. K te fotce: nezda se mi ze by Lucka lezla Jojo, ale i kdyby ano mozna by bylo vhod ukazat fotku kde to leze nekdo na prvnim kdyz se tu komentuje jisteni.
sekane chyty: je docela dobre videt, ze si tu nekdo pohral  s perspektivou a o kvalite fotek (rozliseni)  neni treba snad mluvit. Bohuzel jenom fotky skaly (tzn. pokud nejsou z nejakeho pokusu ) jsou nic nerikajici o datu porizene fotografie. Ja osobne bych se vubec nedivil kdyby tyto fotky byly porizene v jeden den.

Tesil jsem se na Sulkeho reakci a to hlavne proto, ze chtel uverjnit udajne fotky kde je Petr Resch s sekacem. Bohuzel je nikde nevidim. Z drivejsi diskuze v predchozim clanku jsem si overil ze se Josef Sulke neboji si neco vymyslet (lhat).
Nicmene pro me lezce je dobre kdyz se nekdo snazi delat prvovystupy at P. Resch nebo J. Sulke. Je ovsem mrzute, kdyz nekdo neopravnene vyvrtava jisteni. On je to precejenom i drahy konicek a co se tyce lidskeho usili, to neni treba snad ani nejak rozvadet. J. Sulke si asi neuvedomuje ze jeho egoistickym chovanim trpi skala a o te to prece cele je.
Clanek pro spis mzlenim ostatne jako predchozi reakce na prvni clanek o tomaskaci.
sotechodpovědět 
 Re: mlzeni03:59:33 02.12.2007
u toho joja jsem si spletl borhak ktery J.Sulke kritizoval takze nic :-D
sotechodpovědět 

 Co řešíte?21:08:21 02.12.2007
Co proboha ještě řešíte! DyŤ je to celý jednoduchý jako facka! čugo
Lukodpovědět 
 Re: Co řešíte?21:57:18 02.12.2007
takze souhlasis s tim ze se J. Sulke chova jako samozvany pan oblasti a ze je treba nekoho takoveho radne pokarat??? pokud ano, tak je to jasne jako facka :-P
Zdar
kelolodpovědět 
  Re: Co řešíte?01:01:34 04.12.2007
.o čem to proboha mluvíš???
Lukodpovědět 
   Re: Co řešíte?01:24:38 04.12.2007
no to by mela byt otazka spis na tebe, jelikoz ses k nicemu nevyjadril... nerekl si co je jasne jak facka... a ja jsem zareagoval tak aby ses mohl vic projevit
tak jsem zvedav :-D
kelolodpovědět 
    Re: Co řešíte?12:28:19 06.12.2007
Možná je Luk tochu zaciklenej? Měl jsme ten pocit již u jeho příspěvků u předchozího článku na toto téma.
Gulasodpovědět 

 ŠKODA!!09:09:34 03.12.2007
Velice mě mrzí, že i lezení se musí řešit takovéhle problémy!! Je to velká škoda!! Domluva chlapcí...o ničem jiném to není!!!! Je fajn, dělat nové cesty...ale né přeci na úkor skály...ta za to nemůže!!!!
Gabiodpovědět 
 Re: ŠKODA!!13:26:46 03.12.2007
Moje řeč. Lom sice vůbec neznám, ale vždy je lépe myslet na výsledek svého jednání než na své ego.
Neboli: "Nech brouka žít."
Vytloukaní cest se mi zdá ta nejhorší varianta.
Petrodpovědět 
  Re: ŠKODA!!12:16:10 04.12.2007
Někde jsem to tu psal, snažil jsem se se Sulkem dohodnout po prvním vytlučení borháků. To přijel obhlídnout situaci správce skal. Ten volal Lucce Valšubové, že borháky jsou OK a že je osadím zpátky a ať je nevytloukají. Bohužel je zase vytloukl. Pak teprve jsem hledal jiné cesty možného řešení, když není dohoda možná. Jedna cesta byl článek na Lezce, druhá stížnost na ČHS s prosbou o účinné řešení. S výsledkem na lezci jsem nadmíru spokojen, protože do oblasti se začalo jezdit. Tím se to tam dočistí a třeba se někdo časem pustí i do nových linií nebo těch, které Pepa vytloukl. Místo tam ještě je.
Petr Reschodpovědět 
   Re: ŠKODA!!13:06:26 04.12.2007
chápu, že to není lehké a lidi, kteří se starají o cesty a správu lezeckých oblastí nikdy není dost...ale tohle je opravdu moc!!To je jak Bellavista-tu si taky někdo upravil k obrazu svému:(Kam tohle povede...že to vůbec někomu stojí za tu práci!
gabiodpovědět 

 A co jste cekali?15:36:24 03.12.2007
pristup nekterich "sportovnich" lezcu je trosku arogantni a je ve skutecnosti jen honbou za pochybnymi vykony a slavou. Sekani proste do lezeni nepatri vubec vsak staci skocit do visnoveho a podivat jak to dopadlo tam po najezdech nejmenovaneho "stavitele" cest..
paparazziodpovědět 
 Re: A co jste cekali?16:56:27 03.12.2007
Nevíš co píšeš...
Vencaodpovědět 
  Re: A co jste cekali?13:51:05 04.12.2007
O Tomaškači sice nič neviem ale z toho predosleho sa priklanam na stranu Petra, no co sa týka visnoveho tak nam ho skutocne jeden lezec z moravy trosku viac dosekal a dolepil ako býva normalne, a to mi pride arogantne ved ked na nejaku liniu nemam to neznamena ze si ju prisposobim ako v telocvicni, pertoze v buducnosti moze prist nejaky genius (ako Adam)a tu liniu dat cisto bez sekania.. Ale to uz nebude pretoze niekto bol nedockavy a budoval si z nejakej skaly svoje domace ihrisko..
climberodpovědět 
   Re: A co jste cekali?13:59:34 04.12.2007
Není z Moravy, ale ze Slezska.
 pbla4024odpovědět 
    Re: A co jste cekali?14:03:47 04.12.2007
Jasne ospravedlenie vsetkym Moravakom:)
climberodpovědět 
     Re: A co jste cekali?21:40:29 04.12.2007
a koho se chlapi jedna kdyz uz jste u toho??? ja jsem z slezska a nikdo me nenapada... ???
tloukodpovědět 
     Re: A co jste cekali?09:31:10 05.12.2007
RT
mustafaodpovědět 
      Re: A co jste cekali?23:56:51 05.12.2007
to jsem nevedel ze tomanec je z slezka... neite odkud??
lolekodpovědět 
       Re: A co jste cekali?23:12:07 06.12.2007
Dejte mu pokoj, udělal pro lezení tolik, že se Vám o tom může jen zdát. Co na tom, že svým osobitým způsobem. :-)
Vencaodpovědět 
        Re: A co jste cekali?09:51:58 07.12.2007
No pri vsetkej ucte k tomu pozitívnemu co urobil si dovolim s tebou nesuhlasit, nehnevaj sa na mna ale nikto si zo skal nemoze sekanim a lepenim robit svoju ososbnu bouldrovku, myslím že sa tomu hovori slušnosť a úcta k prirode a vobec k celej lezeckej komunite, ved keby si to tak urobil každy tak neviem ako by to dopadlo. A argumetny že toho urobil pre lezenie vela su smiešne.
climberodpovědět 
 Re: A co jste cekali?17:29:23 03.12.2007
koukam, že někteří stále nepochopili, že tyhle "články" nejsou o tom, jestli petr sekal chyty (jsem přesvědčen, že ne), ale o tom, že ho někdo nemá rád a má potřebu nám to dát najevo...
Miloodpovědět 
  Re: A co jste cekali?20:13:38 03.12.2007
mzslim ye si to rekl pekne :-D s timse neda nesouhlasit
ondratraodpovědět 
  Re: A co jste cekali?22:02:21 03.12.2007
ja nepsal primo proti petrovi osobne ho neznam tak ani nemohu, chyty tam jsou sekane a je jedno jestli to byl on nebo nekdo druhy vubec mi nejde o to soudit jednu nebo druhou stranu fakt me to popravde moc nezajima jen mne mrzi ze na chovani takovejch lidi doplaci normalni lezec protoze si uz nemuze pomalu zalozit na necem nesekanem nebo neprehustenem ruznymi varianty nekdy uplne nesmyslnymi...jenom proto ze nekdo chctel mit vlastni cestu nebo dokonce oblast
razziodpovědět 
   Re: A co jste cekali?22:35:12 03.12.2007
Pokud neznáš charakter Tomáškáče,tak vůbec nehodnoť to zda jsou chyty sekané! Zcela bez urážky,nevíš o co jde. Co se týče srovnávání Višňového a Tomáškova lomu.Tak to srovnáváš Alpy a Krkonoše.Pokud nevěříš, tak zajeď s ocelovým kartáčem,trochu si začisti a budeš čubrnět.To bude najednou změna spousty chytů k lepšímu.Ty trhliny jsou plné jílu a hlíny, když se chceš trochu udržet, tak si to musíš celkem slušně vypucovat.Ještě chceš něco vědět?
Radodpovědět 
    Re: A co jste cekali?01:03:13 04.12.2007
Jasný! Vem si kartáč na písek. A uděláš si takovejchhle stupů a chytů všude kolik chceš! Jen tak dál přátelé!!!
Lukodpovědět 
     Re: A co jste cekali?01:30:54 04.12.2007
chlape mzona si to precti jeste jednou... on psal ze jsou spary zanesene hlinou a to tam opravdu jsou to se proste musi vycistit navic se tu bavime o vapenci
pisek je neco uplne jineho, nesmyslna asociace!
Zdar
kelolodpovědět 
     Re: A co jste cekali?08:11:23 04.12.2007
...některým tu vážně není pomoci, bohužel.
Vencaodpovědět 
      Re: A co jste cekali?12:00:07 04.12.2007
Bohaca menej kecat viac trenovat.. mate privela zbytocnej energie vyuzite ju na nieco zmysluplnejsie ;)
macoodpovědět 
       Re: A co jste cekali?19:40:23 04.12.2007
Čus Maco. Ja mám dost času i energie na tréning i na řešení šíleného kurvení, na Srbsko celkem nestandartního,masivu.Navíc se jedná o cesty od 9 nahoru a na to už trochu trénovat musíš.Takže žádnej strach o naše šlachy a svaly mít nemusíš.Zahálet je nenecháváme.Jinak, jakýsi Luk je asi trochu blázen,pokud srovnává písek s neolezeným a špinavým vápnem.Čištění v Tomáškáči je, a zatím i bude naprostá nutnost!
Radodpovědět 

 Tady je Krakonošovo15:20:47 06.12.2007
Bych se nedivil kdyby si tam to „Tady je Krakonošovo“ Sulke vydrápal sám aby to pak na někoho mohl házet.
Štrůdlodpovědět 

 :p12:49:59 09.12.2007
co to ten sulkic mele?
warleodpovědět 

 svatý muž.18:06:31 20.12.2007
to se na Příbramsku všeobecně ví že si Petr zlehka přisekává chyty když to nemůže vylízt
frantaodpovědět 

 Svoboda21:13:03 31.01.2008
Jsem rad ze konecne nekdo jinej nez ja uvedl na pravou miru Reschuv moralni kredit rovnej kyblu hoven.
Vážňákodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Jeřábí
Betonové Borůvky, VIIIa
 Databáze cest:
Všechny cesty (146650)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější bouldery:
Prší Jehličí 7A Panský Les
Přístřešek 6C+ Panský Les
Pod Deštníkem 6B Panský Les
Dešťová Kapka 6B Panský Les
Čelní Útok 6C Panský Les
Nově komentované:
Klouzek Xb Labské údolí - Pravý břeh
Klouzek Xb Labské údolí - Pravý břeh
Corto Balese 7c+ Chateauvert
Corto Balese 7c+ Chateauvert
Princ A Chuďas 9 Holštejn

 Nově v diskusi:
Re: Roztáhnutí lezeček | Re: Roztáhnutí lezeček | Re: Roztáhnutí lezeček | Re: Roztáhnutí lezeček | Re: Roztáhnutí lezeček | kurim | Re: Roztáhnutí lezeček | Re: Roztáhnutí lezeček | Re: Roztáhnutí lezeček | Re: Roztáhnutí lezeček |

 Nové komentáře:
Re: a bezpečí vám vnutíme pod hrozbou zastřelením | Re: kdo to vymyslel | židle | Re: BH X KRUH | Re: Bh | Re: nechápu | Re: BH X KRUH | Re: Nějak cimprlich, | Re: Bh | Re: Bh |

 Kde to vře:
Při sólování v horolezeckém terénu v Tatrách se zabil Polák (99)
Zápis ze schůze OVK Broumovsko (34)
Dva horolezci zahynuli v Tatrách (30)
Mistrovství ČR v boulderingu ve Slaném (19)
Video: lezec Adam Ondra vs. cyklista Daniel Oss (17)
Video: začátečnická vícedélka na Maltě (17)
Laco Kulanga (16)
Alex Megos dává Underground 9a na flash (13)
Adam Ondra #84 (11)
Mára Holeček a Zdeněk Hák převzali Zlatý cepín za Chamlang (9)

 Nově v inzerci:
Kalhoty | Bunda Tilak | Doxycyklin | dětské lezečky | Lezečky Ocún Ozone plus EUR 45, UK 10 | Pohory Fitwell Yuma 42 | Ocún strike QC 45 (UK 10) nepoužité | Mammut Nordwand | UFO vklíněnec Prachov | Patek Hudy Usti |

 Anketa:
Jak jste trávili/ trávíte letošní lezecké léto?
 Vynechávám sezónu 
 405 
 Převážně trénuji 
 282 
 Lezu jen v domácích oblastech 
 292 
 Lezu i cizině jezdím autem 
 263 
 Jezdím lítám všude 
 177 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.