LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nedělej krok, ze kterého se nemůžeš vrátit.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání

Závody
ČP a MČR U14 (12.09)
Mezinárodní MČR a ČP v boulderingu (18.09)
ZRUŠENO SP Ljubljana (SLO) (25.09)

Žebříček
Cesty:
44.Duchoň 10016
45.Gospoš 10000
46.Nyéki 9988
Bouldry:
44.Nespoutaný 9100
45.Plaček 9100
46.Kohout 9050
Hory:
23.Bernard 2363
24.Michovský 2338
25.Mareček 2332

Výsledky
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)
SP Briançon (FRA) (21.08)
Rock Empire Český pohár v lezení obtížnost dospělých a mládeže (27.06)

Deníčky
5017 lezců
856269 cest
Nové přelezy:
Myši, Myši 8+
Srdce Z Ka 7C
Triangl 7C
Half Of To 8A+
3 Tage Run 9+
Saxofon Xb
Velký Třes Xa
Super Huma 8B/8B+
Gymnastik 8A+
The Flow 9+/10-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Spor o cesty v Tomáškově lomu

Dostali jsme odpověď k problému v Tomáškovo lomu od osoby nejpovolanější, a s určitým zpožděním ji publikujeme.

Aktéři:Petr Resch
,  tel.
Josef Sulke a Lucie Valšubová
, tel.

oblast :Český Kras, Tomáškův lom

popis :


Tomáškův lom je 80metrů vysoká, mírně převislá stěna, která je uprostřed  přerušená vodorovnou jemnou policí. Charakter lezení je vytrvalostní.

všeobecně :Lezení je povoleno od roku 1998. V té době zde existovaly 4 dobré cesty obtížnosti 9+ až 10+ (autor 1* Čermák, 2* P. Resch a 1* Z. Resch), které končily na polici v polovině stěny. Na podzim 1998 se odlomila deska o rozměrech 15*10 metrů a všechny cesty se zničily. Od této doby v lomu nikdo neleze. Po pádu zde první začala lézt dvojice Sulke- Valšubová a vytvořili několik cest obtížnosti 8 – 9+ (údajnou cestu za 10+AF P. Resch ve svých komentářích celkem přesvědčivě zpochybnil). Dvojice se snaží vytvářet prvovýstupy odspodu a mnohdy s použitím friendů. Své projekty ani přelezy nikdy nenahlásili žádnému správci oblasti.


Josef Sulke
Lucie Valšubová

 Petr Resch v cestě Andromeda 10-

 Zdeněk Resch v cestě Maraton 10+,  v pozadí stěna o které je řeč 

 


spor :Někdy v září 07 mi zavolal Josef Sulke, že někdo vysekal v lomu cestu, která navíc zasahuje i do jím vytvořené sousední linie, čímž jí znehodnocuje. Byl velmi rozčílený a byl jsem informován, že to bude řešit přes svaz atd. Navíc jsem se dozvěděl, že druhá nová cesta je také příliš blízko vedlejší. Neměl jsem důvod J.Sulkemu nevěřit, tak jsem řekl, že pokud je cesta skutečně vysekaná ať jí tedy vytluče. Na místo jsem nepřijel z časových důvodů a navíc stále zachovávám k lomu poněkud chladnější přístup, protože si ještě příliš živě pamatuji zřícení stěny z roku 1998, kde snad jen zázrakem nebyli žádné oběti na životech.

Po týdnu mi volá rozčarovaný P.Resch, že mu někdo vytloukl cesty. Sdělil jsem mu situaci a on mi odpřísáhl, že tam sekáno není. (v minulosti vysekal několik linií v sektoru Černý dům. Je to štola o rozměrech asi 4*4* kdo ví kolik metrů. Umělé chyty nahlásil.) Okamžitě jsem přijel do lomu, kde na mě čekal P.Resch a ukázal mi na místě problém. Součastně jsem volal Lucii Valšubové ( J.Sulke nepoužívá tel.) kde jsou vysekané chyty. Poté jsem prohledal stěnu, ale žádné jsem nenašel. Toto jsem okamžitě sdělil L. Valšubové v druhém hovoru a že není důvod cokoliv vytloukat. ( svědek hovoru P. Resch a M. Meztek)


Tomáškův lom  - Srbsko

 Tomáškův lom  - Srbsko

 Tomáškův lom – celkový pohled 

 


Upřímně, umělé chyty jsem hledal na příliš velké ploše, kde chyty tvoří trhliny v kompaktní desce, takže je těžké najít šikovné přiseknutí. Na druhou stranu J.Sulke po sobě cesty nikdy nečistil a to bude asi jádro problému. Ve spárách je mnoho jílu, no a P.Resch to celé projel ocelovým kartáčem. Při čištění se také běžně odlamují méně držící chyty (znám i ze své praxe), takže to J.Sulke asi považuje za sekání chytů.

Poté jsem měl ještě několik hovorů s L.Valšubovou, kde jsme se dohodli, že tam zajedu ještě s nimi a že mi ukážou konkrétní místa. Bohužel pár dní po tom jsem si přivodil frakturu L1 a L2, takže jsem 3 měsíce v neschopnosti. Mezitím se rozhořel internetový boj, poté co J.Sulke podruhé a tentokrát neoprávněně vytloukl Reschovy borháky. článek Tomáškův Lom podruhé

K tomuto článku nemám žádné výhrady až na to, že P.Resch nevěděl, že se tam chci jít ještě jednou podívat s druhou stranou.

Po nějaké době se objevil druhý článek, tentokrát od Josefa Sulkeho - Tomáškův lom

Jelikož jsem zasvěcen do podrobností a přečet jsem si i Reschovu odpověd v komentářích, řekl bych, že z velké části byl Sulkeho článek napsán účelově, využívajíce polopravd. Od vydání tohoto článku mi L. Valšubová opakovaně nezvedá hovory, ačkoliv jsem se k němu nijak nevyjádřil.

závěrem  :Dokavadˇ mi J.Sulke neukáže jasný důkaz o tom, že P.Resch  v Tomáškáči sekal, takový abych s klidným svědomým mohl říct, že P.Resch je lhář, je jakékoliv jeho další vykloukání cizích jištění považováno za nepřípustnou svévoly. Není možné aby jednotlivec, který není ani členem ČHS, beztrestně ničil cizí ( veřejný ) majetek v podobě lezeckých tras.

Václav Ambroz   [úpravy] 10:00 15.12.2007Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Tomuv lom11:00:05 15.12.2007
No , clanek vypovida jasne o podivinstvi urcitych lidi. Kdyz ale tak koukam na ty fotky, tak si rikam , ze tam brzy zajedu a vysekam si par cest pro sebe tzn. nejake sestky anebo max. lehce nacvicitelne sedmy. Totiz takovy kousek od Prahy tak dlouhe cesty v previsech doted chybely! Diky vsem klukum za hezky TYP!
P.S. Loving Modeling!

Tom a Jerryodpovědět 
 Re: Tomuv lom13:18:01 15.12.2007
Kdo jednou ve skale sekal, tak to udela zase.To vim na 100%.
Nesekacodpovědět 
  Re: Tomuv lom13:43:12 15.12.2007
ty jsi teda chytrej jak rádio, na tenhle příspěvek tu všichni čekali.
autorodpovědět 
   Re: Tomuv lom14:14:17 15.12.2007
jo, to chytrej jsem, ale hlavne dost pamatuju a tak zase musim jen opakovat.Kdo jednou sahl na skalu se sekackem,tak to udela zase a za tim si stojim.
nesekacodpovědět 

 ještě11:58:32 15.12.2007
Ještě bych pro nezasvěcené dodal, že Vašek Ambroz je správce Srbska a přilehlých lomů.
uplne jinej martinodpovědět 

 No, a?15:10:13 15.12.2007
A co jako čekáte tady od toho publikování na internetu? Že vám někdo dá rozhřešení, nebo co? Co to tak letmo sleduju, tak je to otázka dvou lidí, tak si to vyříkejte mezi sebou a neztrácejte čas dlouhými nudnými články.
odpovědět 

 OPRAVA?17:34:19 15.12.2007
nespletl jsi si v posledním odstavci jména Resche se Sulkem u slova "lhář"?....jinak mi to nedává smysl.
jirkaodpovědět 
 Re: OPRAVA?17:36:00 15.12.2007
aha nespletl...:-)...
ten samejodpovědět 

 ...18:06:49 15.12.2007
To je fakt smutný, o co se dokážete lidi hádat ...
Vojtaodpovědět 

 Kde je pravda?19:25:02 15.12.2007
Obyčejný čtenář, který se přímo nezúčastnil sporu, stejně neví a ani nepozná na základě zde psaných různých článků, kde ta pravda vlastně je.
Podle autora tady toho článku je pravda spíše na straně P.Resche.
Jelikož opravdu nevím, kdo z nich má pravdu, tak si nedovolím někoho z aktérů zde osočovat.
Osobně si také nemyslím, že by někdo, kdo někdy sekal do skály, že to zákonitě udělá zas a zas. Ale každopádně takovýto člověk ztratí respekt a důvěru u mnoha lidí, a to jednou pro vždy. A já se tomu vůbec nedivím. Také dobrý dojem nevzbuzují ani slova P.Resche, která použil ve svém minulém komentáři.
Cituji:
"Třeba se doba posune a ČHS bude mít páky i na člověka, který jím pohrdá a není jeho členem."
Zajímalo by mě,z čeho usoudil P.Resch, že Sulke pohrdá ČHS? Proto, že není jeho členem? No, a co je na tom, přece spousta lezců není členem ČHS. Každý má snad svobodnou volbu být členem nebo jím nebýt. A kam se má doba posunout, aby ČHS mělo páky na lidi? Zřejmě do doby komunistické. Komunisté měli dost silné páky a běda byla tomu, kdo nechtěl vstoupit a nebo dobrovolně vystoupil z KSČ. Naštěstí ale tahle doba je už dávno pryč.
I když možná Petr již do skal dávno neseká, ale slova, která používá i v dnešní době, zní často nabubřele až výhružně, a tím ztracenou důveru a respekt u lidí, určitě zpět nezíská.
Michalodpovědět 
 Re: Kde je pravda?19:32:20 15.12.2007
Myslím, že to pohrdání souviselo s potenciálně "svévolným" vytloukáním borháků z cest. To jen tak na okraj.
Ondrejodpovědět 
  Re: Kde je pravda?19:53:14 15.12.2007
no jiste...u Michala kapku moc zapracovala fantazie...
odpovědět 
 Re: Kde je pravda?19:53:42 15.12.2007
Velmi přesně napsáno (Michalem). A od p. Ambroze dosti neobjektivní pokus o objektivní zhodnocení. A s gramatickými chybami :-). Připojuji sympatie pro každého, kdo neseká a nedělá cesty TR.
nezasvěcený nesekáčodpovědět 
  Re: Kde je pravda?20:09:36 15.12.2007
Neobjektivní pokus od správce skal? Jsem mimo já nebo ty?!!!
spookerodpovědět 
  Re: Kde je pravda?20:47:08 15.12.2007
Takže ty jsi v té oblasti doma? Lezeš tam hodně často? Že jsi o tolik objektivnější než její správce?
Přiznávám, že já nejsem místní, ale podle toho jak píšeš, mě přijde, že ani ty. Jen další příliš rychlý názor od klávesnice.
Žebříkodpovědět 
 Re: Kde je pravda?09:50:06 16.12.2007
Michale Michale :) tys to vůbec nepochopil :)
:)odpovědět 
 Re: Kde je pravda?21:52:17 16.12.2007
Tat tak Michale, jak už to tu stojí, pokud někdo nerespektuje rozhodnutí správce skal a jde proti jeho výslovnému rozhodnutí, tak dle ého názoru tímto člověkem, tedy myšleno touto autoritou, pohrdá. No a jelikož je správce skal prodlouženou rukou ČHS v jednotlivých oblastech, domnívám se, že tedy pohrdá celým ČHS. Jenom bych chtěl zopakovat lidičkám, co pořád dokola píšou, že kdo jednou zhřešil, bude už hřešit celý život, že problém sekání je pouze problémem jednoho ze tří vytlučených borháků. Druhý borhák se Sulkemu zdál příliš blízko mé vlastní cesty a jeden příliš blízko od jeho cesty. Pevně doufám, že až proběhne inspekce s metrem v ruce, půjde se správce skal podívat na Aniččinu stěnu, kde má Sulke borhák metr od mého, moje cesta tam byla dřív, ale protože jsou obě pěkné a jištění osazeno logicky, nemám potřebu to řešit...
Věřím, že už to tu všechny unavuje. Omlouvám se za to všem lezců. Chtěl bych však, aby jsme si všichni byli vědomi toho, že nejde o spor, který se týká dvou lidí, ale minimálně celé oblasti. Ať už se ukáže, že po opakovaném vyšetření případu (jedno už proběhlo) je pravda na té či oné straně, na konci bude oficiální stanovisko, které buď zabrání Petru Reschovi krás cizí linie a osazovat do nich borháky nebo svévolnému chování Josefa Sulkeho. Já jsem inicioval vyšetření problému od začátku, jsem rád, že konečně na něj přistoupila i druhá strana.
Jo a závěrem, nekomentuji text správce skal, protože je to úhel pohledu správce skal, kterým informuje VK o dění v lokalitě.
Petr Reschodpovědět 

 ...01:13:15 16.12.2007
Chlapci preboha sice som tam nikdy nebol a mozno ani nebudem ale nehadajte sa... radsej tomu kto sekal ruky odtnite nech sa nauci... alebo ak si vy bratia cesi chcete sekat tak si nasekajte cesty a o par rokov sa budete musiet chodit niekam do prdele za normalnym lezenim... ak taketo clanky pise spravca oblasti myslim ze neni o com diskutovat... tak radsej lezte pre mna aj v tom lome ale nesekajte a nehadajte sa! Nech si to Sulke a Resh vyriesia ako chlapi a je to ... no nie? :)
mato.duroodpovědět 
 doplnění11:18:44 16.12.2007
Jenom bych chtěl doplnit, že už jsem se s Lucií dohodl o společné prohlídce stěny v nejkratší možné době. Tento článek vznikl jako zpráva pro VK a kopii jsem poslal na Lezce.
V.Ambrozodpovědět 
  Re: doplnění09:30:58 18.12.2007
Sulke ve svém článku použil upravené fotky jako "důkaz o sekání" - doufám, že teď nevezme majzlík a něco nepřisekne, aby měl opravdový důkaz a mohl Resche očernit..
Osobně nevěřim, že by tam P. Resch sekal.
odpovědět 

 buch do tretice vseho dobreho17:38:30 16.12.2007
...a nemuze to zuchnout znova? Je to takovej previslej nepevnej slupkozni vapenec, proc by se po par destich neodloupl znova, spadla Supernova, spadly uz kdysi Hlubocepy, by nespad i Pepek Sailor. Hlavne se prosim nehadejte na hlas pod stenou.
slupkozroutodpovědět 
 Re: buch do tretice vseho dobreho22:30:03 16.12.2007
No to asi může. :)
Radodpovědět 

 BACHA00:23:50 19.12.2007
Tak se už na to tu vy....., NESEKEJTE, NEVYTLOUKEJTE,  dělejte cesty ODSPODU, před silnějšíma se NEPONIŽUJTE, před slabšíma NEPOVYŠUJTE, pomáhejte LIDEM, a HLAVNĚ /!/ se všichni MODLETE, aby si to ten lom nerozmyslel a celá stěna se nesesypala znovu, nedejbože s někým na někoho.
Nedočkavecodpovědět 
 Re: BACHA09:14:44 19.12.2007
Nadruhou stranu, kdyby cela ta stena spadla, tak by to definitivne a rychle vyresilo celej problem. Teda pokud by pak akteri nelezli po sutrucich a nehadali se stylem "tady je ten vysekanej chyt z prostredka steny" :-)
Geoodpovědět 
  Re: BACHA16:19:05 19.12.2007
Myslím že v případě J. Sulkeho docela možná variata :))
Zdeněkodpovědět 

 lezec18:22:04 20.12.2007
Petr Resch vždycky prasil,uznání a obdiv druhých jsou pro něj nejdůležitější věcí na světě konečně,je to znát i z délky jeho komentářů a z energie kterou tomu věnuje.
bimboodpovědět 
 Re: lezec09:29:22 21.12.2007
Ano záleží mi na tom, abych vyvrátil lži a pomluvy. Někdo to dělá formou zákopové války a pomlouvá mezi lezci, já to prezentuji veřejně. Stojí mi to nesmírně mnoho energie, ale tento způsob považuji za čestnější. Pokud jsi tak daleko v analýzách mých komentářů, jistě jsi si všiml, že kolikrát vynakládám dost energi a prostoru i na obhajobu druhých tady na lezci. A právě kvůli hájení druhých jsem také přijal funci vedoucího sekce sportovního lezení v ČHS. Proto končím s touto kauzou. Myslím, že každý si mohl udělat dostatečný obrázek o tom, kdo lže a kdo ne. Člověk není neomylný a v životě jsem udělal řadu kokotin, které bych dnes rád vzal zpátky. Za nejhorší však považuji právě lež.
Dík za příhrávku - končím s obhajobou své osoby a svých činů a veškerou svou obhajitelskou energii soustřeďuji do své nové funkce. Stejně tak se postupně vytrácím ze všech tuzemských žebříčků, neb není dobré, aby kozel byl zahradníkem.
Petr Reschodpovědět 
  Re: lezec10:18:56 21.12.2007
Tak Ti přeji Petře hodně úspěchů s tímto více než nechtěným dítětem ve vedení ČHS. Sám věřím do budoucna ve zlepšení pozice těchto lidí v ČHS, protože současný stav je neúnosný.
Vlkodpovědět 

 Začátek historie Tomáškárny17:52:46 19.06.2019
Zdravim lezce .
Začátek lezecké historie Tomáškova lomu je rok 1989 a jméno Petr Čermák . Ten, po své úspěšné tůře po US, kde vylezl 5.13ab, v Tomáškárně vyboltoval první dvojici cest . Dalo by se říct, že to byla jedna cesta , jménem Supernova, která měla dolní a horní část . Horní část zapadla , byla zapomenuta , nelezla se, ale... Já osobně jsem ji s Petrem Čermákem jednou lezl v 1989 , krátce po vzniku , AF . Pokud vim tak tim historie horní Supernovy končí . Ani Petr Čermák ji patrně nikdy neukončil RP/PP, dále jen P, přelezem, já už ji nikdy později nelezl . Úplně jinou historii má Supernova dolní, na lezci uvedená jako Supernova In Memoriam, protože už neexistuje kvůli odlomu stěny. To byla cesta, na které tehdejší lokalní elita získávala silovou vytvalost . Lezla se hodně, sloužila jako tělocvična pro lokální a pražské lezce . První P přelez uděla Petr Čermák , myslim že roku 1989 . Následoval Honza Kreiseinger a potom já . To byly léta 1990 a 1991 . Cesta se většinou lezla jen k poslednímu nejtu, i proto , že Petr Čermák ukončil cestu uměle vyvrtanou jednoprstovou jednočlánkovou dírkou, protože polední úsek asi nešlo, nebo tenkrát nešlo přelézt . Já osobně jsem tento úsek dolézal jen když jsem chtěl ukončit formálně P přelezení celé cesty . Poté co jsme s Honzou Kreisingerem na originální Supernově dospěli a realizovali P přelez , začali jsme pracovat na nové variantě , a to direktu , který vedl mezi stejnými nýty, ale neoblejzalo se to nejednodušší oklikou, nybrž se lezlo přímo . Byly to vyrazně menší chyty a to po celé délce cesty. Obtížnost jsme stanovili na 10 UIAA . Už originální Supernova byla Petrem Čermákem stanovena na 10, my jsme ji sundali na 10-, čímž si dnes nejsem jistý, protože extrémní míra nacvičenosti z nás udělala neobjektivní opice této mikro-oblasti. Spíš myslim, že už originál je(byl) za 10. Direkt Supernovy byl za 10 a přelez jsem dokončil v 1992 někdy v červnu . V té době jsem dělal na diplomce a nikam jinam jsem ani nejezdil . Tím tato oblast pro nás vpodstatě zkončila, protože 1993 jsem končil diplomku a pak se už masivně jezdilo do Jury a byla jiná motivace a jiný typ lezení .
Nicméně, tuto oblast reinkarnoval nikdo jiný než Filip Šilhan . Ten tam vynejtoval další cestu, kterou jsem s ním lezl někdy 1993-95 ? Jen AF a těžko . Bylo to tak 10+, zas o kus těžší . Tahle cesta ale , pokud vím, nikdy nedostala přelez . Filip byl v ní už hodně daleko , ale myslim že to nedokončil . Já už tam pak nejezdil .
A teprve v této době, si myslím, zde začínají aktivitu bratří Reschové . A to už je úplně jiná historie . Ti zde udělali řadu dalších cest , které všechny zřejmě spadly s odlomem v r. 1998 . Tuhle další fázi by museli popsat oni .
Mějte se .
Rob
Robodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Na laně
 Databáze cest:
Všechny cesty (146587)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější bouldery:
Běh Na Dlouhou Trať 6c+ Zemská Brána
? 5A Rohanovský Vrch
Super Human 8B/8B+ Holštejn
Vánoční Večírek 7A+ Štarkov
Je Mark 6B+ Sklapsko
Nově komentované:
Vpičilajf IXc Teplické Skály
Tanečnice Z Lučnice VIIa Rájec - Ostříží Stěny
Dívčí Sen V Rájec - Ostříží Stěny
Vpičilajf IXc Teplické Skály
Vpičilajf IXc Teplické Skály

 Nově v diskusi:
Re: beal dynaconnexion | Re: beal dynaconnexion | Re: Roztáhnutí lezeček | Re: beal dynaconnexion | Re: beal dynaconnexion | Re: Asi nejakej deb.l | Re: beal dynaconnexion | Re: Roztáhnutí lezeček | Re: Roztáhnutí lezeček | Re: Roztáhnutí lezeček |

 Nové komentáře:
Laco byl alespoň čitelný. | škoda života | Kulanga | čouzek | Re: Solovanie? | Re: Solovanie? | Re: Solovanie? | Re: Solovanie? | Re: lež jako věž | Re: Solovanie? |

 Kde to vře:
Help to Nepal (48)
Dva horolezci zahynuli v Tatrách (32)
Video: začátečnická vícedélka na Maltě (31)
ČHS: používejte jen certifikované fixní jištění (23)
Laco Kulanga (17)
V práškovém magnéziu se pravděpodobně covid-19 nepřenáší (16)
Video: lezec Adam Ondra vs. cyklista Daniel Oss (16)
Mistrovství ČR v boulderingu ve Slaném (16)
Chuck Odette dává ve věku 64 let cestu T-Rex za 8c(b+) (11)
Při sólování v horolezeckém terénu v Tatrách se zabil Polák (11)

 Nově v inzerci:
Lezečky Rock Pillars Rebel nové | prace | Šáhlo 9.2m | Hledám spolupracovníka | Statická a dynamická lana | Fotky z Roviště 18.9. | lezení na stěně, Praha | Lezečky Unparallel TN Pro - nové | Paklenica | hledá se parta |

 Anketa:
Jak jste trávili/ trávíte letošní lezecké léto?
 Vynechávám sezónu 
 375 
 Převážně trénuji 
 253 
 Lezu jen v domácích oblastech 
 266 
 Lezu i cizině jezdím autem 
 240 
 Jezdím lítám všude 
 158 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.