LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Argentiere

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Francie
 Kraj 
Chamonix
 Materiál 
led
   
 Okolní oblasti
 Ceuse
 La Roche des Arnauds
 Související články
 Víkendové Chamonix
 LEDY V ARGENTIERE

 Přístup 
Přes Německo a Švýcarsko směrem na JZ. Jelikož je víc možností, tak si vyberte sami. Jenom ze Švýcarska doporučuji jet přes Genevu, i když je to trošku delší. Protože napadne-li trochu víc sněhu, je cesta z Martigny do Chamonix uzavřena. Z Genevy pak jeďe do Chamonix a z něj ještě 13 km vzhůru na začátek Argentiere, kde je stanice lanovky na Grand Monte.
Vlastní ledy se nacházejí pod ledovcem Argentiere a jeho stranách. Dají se rozdělit do tři částí. První a nejnizší je La Cremerie, leží v kotlině vymleté ledovcem asi 20 min nad dolní stanici lanovky na Grand Monte. Další dvě jsou na bočních stěnách nad ledovcem, napravo Shiva Lingam a nalevo Nuit Blanche. Výchozím místem ke všem je parkoviště u dolní stanice lanovky.
 Popis oblasti 
V okolí Agentiere, respektive sousedního Chamonix, se nachází spousta podobných oblastí. Tahle má výhodu hlavně za špatného počasí - moc velkého tepla. Jednotlivé oblasti se nacházejí poměrně vysoko, nejnizší z nich je 1 350 m.n.m. Ostatní asi 1 700 - 1 900 m.n.m. A proto v nich ledy narůstají docela rychle.

 


 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.