LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Konstantinky

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Česká Republika
 Kraj 
Západní Čechy
 Materiál 
tuf
 Charakter 
sport, trad, spárové lezení
 Jištění 
vlastní, bh
 Klasifikace 
16 cest
   
 Okolní oblasti
 Kozelka
 Nečtinská Skála
 Ovčí vrch
 Polínko
 Skály v údolí Zlatého potoka
 Související články
 Těžké přelezy na Konstantinkách - Aktualizace
 Konstantinky - Nová oblast

 Přístup 
Z centra Konstantinových Lázní, lázně leží asi 20 km severozápadně od Plzně, se vydáte silničkou na jih směrem na Okrouhlé Hradiště, asi po půl km je odbočka vlevo mírně do protisměru lesní cestou , po levé straně jsou chaty, nejprve asi 200 m autem pak na loučce zaparkujete a vydáte se již pěšky mírně do kopce, je to značeno na lom, asi 5 minut k lomu, který leží na severní straně Hradišťského kopce. Dá se zeptati místních, každý ví, kde se nachází lom.
 Popis oblasti 
Lezení je zde již zakázáno. Majitel ještě dříve ve vyjímečných případech návštěvu po ohlášení v domě za závorou povolil. Ale poslední zprávy naznačují že tato oblast je již pasé.

Jedná se o bývalý čedičový lom, kde naleznete zde cesty v koutech, podél spár, ručních i prstových, sem tam širočina, komíny na rozpor. Spáry jsou většinou kolmé až mírně převislé přičemž mimo spáru moc stupů nenajdete. Materiál je příjemný i když místy trochu solivo-lámavý. I když ani jedna ze zmíněných vlastností přesně nepopisuje zvláštní typ šupinatého odlupování povrchu. Povrch se prostě místy lehce odlupuje.
Některé cesty jsou zajištěny nýty a borháky, jiné nikoli a v těch je třeba v nich použít vklíněnce, friendy nebo smyčky. Zjednodušeně lze říci, že se zde potkaly dva styly, jeden preferovaný Jindrou, který všechny cesty přelezl odspodu bez předchozí obhlídky a vyústil do přelezení asi devíti cest, které jsou zajištěny výhradně vklíněnci a frendy. Některé doposud čekají na RP přelez. Algena pak přidal asi cesty čtyři, ve kterých naleznete krásné svítivé borháky.
Všechny cesty, i ty Jindrovo, končí řetězem na slanění. Cesty jsou dlouhé asi 20 metrů a jejich zatím asi 14 a nemělo by se přidávat ani vybírat jištění.

 

Centrální


   Název  Klas.  Charakter     
1Lipový Náhubek8kolmátechnika1
2Přezuvky Sebou7-
3Švihák Lázeňský6kolmátechnika4
4Zlaté Nýty8-kolmátechnika31**
5Don Luciano8kolmá1*
6Vraž Tam Hlavičku8+kolmátechnika11*
7Houslisty Sen10-převislátechnika
8Kolik Čoků Založíš9+kolmátechnika
9Číča9-kolmásíla7****
10Pevné Klouby9kolmásíla11**
11Jedu Jedu7+kolmá1*
12Psychická Záležitost8-kolmátechnika2***
13Prvnička6+kolmátechnika3
14Escape6-kolmá13
15Širočina6kolmá11
16Velké Oči8-kolmátechnika1

 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.