LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Valle Argentina

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Itálie
 Kraj 
Liguria
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
převislé, lišty krápníky
 Jištění 
bh
 Klasifikace 
7a až 8b (7c)
   
 Okolní oblasti
 Val Pennavaire
 Val Varatella

 Přístup 
Z Finale Ligure po pobřeží směr Albenga (20km), pak odbočit vpravo směr Castelbianco (15km). Projíždí se vesnicí Castelbianco, která má několik samostatnách lokalit, označených hnědou cedulí, za Lokalitou Teccio je pravá zatáčka za ní je na pravé straně malé hliněné parkoviště a zde zaparkovat. Již z parkoviště je vidět napravo vršek skalního masívu. Přejít přes můstek, za ním je vyšlapaná pěšina. (5 min ke skalám) Pokud vjedete do Lokality Maglioco již jste přejeli.
 Popis oblasti 
Nedaleko známého Finále u Středozemního moře se nachází jedna příjemná oblast, která je fajn alternativou pro ty, kterým již Finále zevšednělo.
Skály vysoké do 25 m , převážně převislé , tvoří 100 metrový pás skal se 40 cestami od 6c do 8c. Lezení je atletického charakteru po krápnících a lištách v hnědém a oranžovém vápenci.

Orientace skal je JZ, ale díky převislosti nesvítí do stěn přímo ani přes poledne. Přesto je oblast lepší navštívit v létě jen dopoledne.

V posledních letech v oblasti panoval velký rozmach ve tvorbě nových oblastí a tak Castelbianco je nyní jen jednou z mnoha.

 

Corte Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.