LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Bafa Golu

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Turecko
 Kraj 
Egejská riviéra
 Materiál 
hrubozrnná žula
 Charakter 
bouldering
 Jištění 
bouldermatka
   
 Okolní oblasti
 Kaynaklar
 Sarikaya
 Selçuk

 Přístup 
Nejbližší letiště je Milas-Bodrum a nebo Izmir. Pokud plánujete jet jen do Bafa Gölü, Milas-Bodrum letiště je nejlepší je to jen něco málo přes 1 hodinu jízdy od Bafa Gölü. Pokud plánujete používat veřejnou dopravu, nebo trip jako my spojit s návštěvou jiných skal a jiných zajímavých míst, tak Izmir letiště je lepší. Pak je dobré si zajistit auto (my jsme měli (menší Hyundai za 19 Euro na den). Ale lze to také zvládnout hromadnou dopravou, autobusem, který jezdí mezi Izmiru a Milas (požádat řidiče, aby zastavil v Bafa). Z Bafa je 10km Kapıkırı takže buď pěšky nebo taxíkem. Taxi by měl stát něco kolem 10 - 15 €.
Vydáme obci Gölyaka, pak pokračovat podél břehu, dokud se nedostanete na odbočku k obci Kapikiri. Bouldering se rozkládá kolem této oblasti.
 Popis oblasti 


Kvalita oblasti:


Cest je zde nekonečný počet. Bafa Gölü, nebo-li Jezero Bafa, je jedním z největších pobřežních jezer v Turecku, rozlité pod velkolepým horským hřebenem Beşparmak pohoří. Bafa Gölü je největší boulderingová oblast v Turecku, na plochu asi i největší na světě, vždyť se rozkládá na přibližně 1000! čtverečních kilometrech. K dispozici je celoživotní zkoumání! Jdou tu doslova statisíce žulových balvanů všech velikostí, které jsou rozloženy mezi starověké zříceniny a olivovníky. V současné době je zde přelezeno a zaznamenáno asi 1000 boulder problémů. Průvodce se v současné době připravuje, připravuje ho Zorbey Aktuyun (jeden z hlavních průkopníků lezení nejen Bafa Gölü, ale i v celém Turecku).
Všechny balvany jsou v chráněné krajinné oblasti, přírodní, historické a kulturní význam, tak prosím respektujte to.

 

? Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.