LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Kalnik

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Chorvatské vnitrozemí
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 4c až 8a (⌀ 6b)
 Jištění 
nt.
 Klasifikace 
166 cest
   

 Přístup 
GPS souřadnice:

Parkoviště: 46°7´57.81” N, 16°27´47.73”

Skály: Tučné šedé

K dispozici je několik možností: od Križevců, od směru Komín a od Novi Marof. Příjezdem do všech sektorů je velké parkoviště u penzionu "Planinarshi dom Kalnik".

Sektory B-D (Prvi zub, Drugi zub a Trec'i zub) jsou hned nad penzionem. Sektor Peti zub je k dispozici ze zadní části sektoru Drugi zub. Odtud jděte doleva na několik set metrů a sestupujte doleva k skalnímu útesu.

Sektory Rimshi prolaz, Stari grad a Šumica jsou snadno dostupné z parkoviště. Přístup k nejnovějším oblastem (Grip, Obelisk a Crazy Rock), které se nacházejí na severních svazích Kolníku, jde z parkoviště přes velkou louku v sektoru Šumica (sektor G). Z průchodu mezi Zapadní greben a Stari grad. Sleduj značenou linii, nejdříve strmě vzhůru severovýchodním směrem. Cesta je značená symbolem lezec. Asi po 10 min. dojdeš do sektoru Grip a za 20 až 25 min. sektoru Crazy rock.
 Popis oblasti 
Kvalita oblasti:


Tato hora, která se nachází na hranici hranic mezi Zagorje, Prigorje a Podravinou, hrála důležitou roli v dějinách Chorvatska, zadržovala invaze Avarů, Tatarů a Turků. Zřícenina hradu Veliki Kolník, ležící na ostrém hřebenu u nejvyššího vrcholu Vranilac, je zbývajícím mudrcem té doby. Pevnost dokonce sloužila jako královský palác pro Zatímco. Jeho komory byly kdysi sídlem legendární Černé královny ... Horolezecké místo Kolník leží na úpatí a uvnitř zřícenina hradu - to je to, co dává tomuto místu zvláštní nádech. Dnes je Kolník nejoblíbenějším lezeckou destinací v severním Chorvatsku s velkým počtem různých druhů cest. Nicméně, převládající jsou středně těžké až lehké cesty, vhodné pro rekreační horolezce.

Vybavení:
Jištění nýty, bohrháky a smyčky. Lano stačí 50 m.


Varování:

Kvalita skály není vždy stejně dobrá. V méně navštěvovaných sektorech je stále možné najít volné kameny. Během pěkných jarních a podzimních dnů může být přeplněný sektor Stari Grad. Nové sektory na severních svazích Kolníku byly v nedávné době vybaveny nejmodernějším tréninkem v Chorvatsku.

Kemp bivak:
Kemp na louce na úpatí zříceniny (voda na parkovišti) je k dispozici a v okolí se nachází také horolezecké ubytování.

Průvodce, mapy navigace:

Nově vydaný (2016) průvodce od známého chorvatského lezce Borise Čujiče.


 

Šesti zub


   Název  Klas.  Charakter     
Matica5bpřevislásíla2

 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.