LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tohle tady lezou i báby s nůší.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Strogir - Srogir

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Severní Dalmácie
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 5c+ až 7c+ (⌀ 6b)
 Jištění 
nt. + sl.
 Klasifikace 
18
   
 Okolní oblasti
 Dabarski kukovi
 Karin
 Obli kuk - Prezid
 Paklenica

 Přístup 
Začněte od jaderské dálnice poblíž města Ablanaka (trajekty do Rab a Pag). Z jaderské dálnice před odbočkou do Ablanaka a trajektového přístavu odbočte doleva na Štirovača a na horský průsmyk Alan. Po ostré křivce a malé vesničce dorazíte na místo vhodné pro parkování (cca 2,8 km od dálnice). Sektor A je zde jasně viditelný. Přístup k skalnímu útvaru vystupuje malou roklí přímo u auta. Trochu dále po cestě značená stezka jablanac-alan překročí silnici. Nad silnicí prochází stezka tzv. Tureckými bránami (malá skalní roklina) a po 45 minutách dorazí do Mali (Malé) a Veliki (Velký) Strogír. Pro sektor Shlop pokračujte na dlážděné cestě s vozem po dobu dalších 1 km, dokud nedosáhnete správné křivky, ze které budou vidět skalní úseky. Odtud příjezd vede skalní roklinou. Část přístupu k sektoru 81 je zajištěna pevným lanem.
 Popis oblasti 


Kvalita oblasti:


Severní oblast Velebit má mnoho překvapení, a to nejen pro turisty ale i pro horolezce. Pokud jedeme od Jablanacu až do Alana, nebudete mít ani páru, co nás čeká. Na konci strmého stoupání cesty se po Tursko Vrata najednou objeví úžasná monolitická věž - Strogir. Pro horolezce je to jako dar z nebe. Na vrcholku Velebit, od vrcholu, nabízí nádherný výhled na pobřeží a ostrovy Pag a Rab. Pokud je počasí nepředvídatelné nebo přístup do Strogir je příliš dlouhý, v blízkosti silnice jsou další tři sektory s krásnými trasami. Oblast Sklop nabízí zejména několik krásných tras s vynikající kvalitou skály.

Ubytování: Kemp můžete využít s bivaky na výchozím místě trati do Strogir (není voda). Camp Stinica.

 

Strogir Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.