LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Brseč

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Istria
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 5c až 8a (⌀ 8-)
 Jištění 
nt. + sl.
 Klasifikace 
50 cest
   
 Okolní oblasti
 Belove stene
 Medveja
 Moščenička draga
 Osorščica - Lošinj
 Portafortuna

 Popis oblasti 


Kvalita oblasti:


Pod idylickou malou osadou Brseč, která se nachází na východním pobřeží Istrijského poloostrova, se nachází jedny z nedávno objevených skal. Vzhledem k tomu, že pobřeží v okolí Brseče je strmé a nepřístupné, nepřilákalo nikdy příliš mnoho turistů, jen občas nějaké potápěče.
Při velkém potápění v podmořské oblasti Brseč, aby se stal pozdějšími autory skalní oblasti.
Je třeba poznamenat, že v tomto případě i přes dobře odjištěné cesty se jedná spíše o náročné lezení. Skála je ostrá, přístupy nejsou jednoduché a jištění je těžké najít. Také během slanění na začátku trasy je potřeba hodně šikovnosti, aby se zabránilo namočení lana do moře.

Všechny tyto "obtíže" jsou ale zanedbatelné ve srovnání s pocity radosti, kterou nabízí lezení v tomto divokém prostředí, zvláště pokud jde o trasy v sektoru Šíp, které začínají na samotné hladině moře.

Na rozdíl sektorů pod městem je sektor Nad Križem na cestě z Brseče do Moščeničny Dragy. Přístup k tomuto sektoru je z parkoviště ve velké silniční záročině, asi 1 km od Brseče. Ve srovnání s ostatními sektory v této oblasti je tato lépe vybavena (menší vzdálenost mezi nýty). Vzhledem k délce a převislé skále je však potřeba znát postupy pro bezpečné slaňování, je zapotřebí delší lano a slaňovací pomůcky. Cesty jsou většinou převislé, v červené skále s tufy, převážně bohaté na dobré chyty.
Poznámka: Skalní útvar je vybaven rakouskými horolezci. U tras bez středního kotevního bodu se doporučují 14-16 nájezdy z důvodu délky trasy. Některé cesty by měly být připraveny na vzdálenost 4-5 m mezi šrouby.

Ubytování: Kemp v Moščeničha Draga. Pokoje a apartmány v Brseči.

Přístup: Přístup ke všem skalám je z Brseče.

Průvodce, mapy navigace:
Nově vydaný (2016) průvodce od známého chorvatského lezce Borise Čujiče.


 

Podgrad Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.