LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Osorščica - Lošinj

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Istria
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
4c až 7c+
 Klasifikace 
37 cest
   
 Okolní oblasti
 Belove stene
 Brseč
 Medveja
 Moščenička draga
 Portafortuna

 Přístup 
Začněte ve městě Osor, kde jsou ostrovy Cres a Lošinj spojené s mostem. Po překročení mostu do Lošinje okamžitě odbočte přímo na značenou špinu, která prochází táborem a vede na vrchol Osorčice a do chýše Sveti Gaudent (cca 6,2 km).
 Popis oblasti 

Kvalita oblasti:


První cesty vna těchto skalách byly vytvořeny před dvaceti lety. Dlouhý přístup zpočátku odrazoval návštěvníky. Teprve nedávno, když byla postavena štěrková cesta a když se otevřela horská chalupa Sveti Gaudent, začal se tento lezecký terén znovu rozvíjet. Cesty byly vybaveny pomocí místní turistické rady. Práce budou určitě pokračovat, protože potenciál není plně využit. Většinou vertikální a mírně převislé stěny převažují. Tam jsou také převislé části, které jsou vhodné pro další těžší cesty. Okolí je ideální s krásným výhledem na moře a nedaleký ostrov Unije. Lezení je možné po celý rok. Další informace o skále: +385 98 403 469 (např. Bolto Gaberhase); +385 92 253 50 71 (Marko Župančič).

Poznámka: Vozidla mohou projít většinou štěrkové silnice vedoucí do Osor. Návštěvníci s SUV se mohou vydat až nahoru.

Poznámka: Na sousedním ostrově Cres se nacházejí další dvě menší a horolezecké skalky. Jedním z nich je Bobina, poblíž města Martinščica. Má 16 vynýtovaných cest v kompaktních šedých deskách. Trasy v této lokalitě jsou většinou z nižších obtížností a lokalita je vhodná pro rekreační horolezce. Horolezecká lokalita Lubenice nabízí skálu vysoce kvalitního a univerzálního reliéfu, od vertikálních desek po větší převisy s tufy. Toto lezecké místo je stále nevyužito a s malým úsilím by mohlo být velmi atraktivním horolezeckým místem. Existující trasy vyžadují opětovné připojení. Popis těchto dvou lezeckých míst naleznete na webu: http://croatiaclimbs.blogspot.hr/.

Ubytování: Horská chata Sveti Gaudent

(pk.osorscica © gmail.com, Zdravho Rotim +385 98 18 26150).


Průvodce, mapy navigace:
Nově vydaný (2016) průvodce od známého chorvatského lezce Borise Čujiče. 

A Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.